Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej. Szukam smartfona do 600zł. Obecnie mam Lumie 520 ale ma za słaby aparat i ekran.

W sieci znalazłem:

Lumia 535 
Huawei Ascend g620s
Huawei Ascend 630
Huawei Ascend G6

Od chinczyków można dostać Octa Core i 5.5" IPS'a takiego jak niżej. albo lenovo a850+ za 90euro tylko czy 1gb ram wystarczy żeby nie mulić androida ?

http://es.aliexpress.com/item/Original-Coolpad-7320-3G-Mobile-Phone-MTK6592-Octa-Core-5-5-IPS-1280-x-720-pixels/2004843059.html

tutaj zte

http://es.aliexpress.com/item/Protective-TPU-Case-For-Xiaomi-red-rice-Hongmi-1S-silicon-case-New-style-Gel-Jelly-TPU/1912404152.html?recommendVersion=1

Najbardziej odpowiada mi design Huaweia g620s. Co wybrać ?

http://es.aliexpress.com/item/New-original-Android-4-4-2-lenovo-phone-MTK6592-Octa-Core-3GB-RAM-16G-ROM-5/32227473696.html

lenovo s8 z 3gb ram w cenie to fake ?

Edytowane przez SitexJP
Link to post
Share on other sites

Gramacz przestań polecać "SZMELC" bez gwarancji, serwisu i części w Polsce. A jak polecasz to napisz CAŁĄ prawdę - kupisz "Chińczyka" i ja ci się zepsuje to możesz mieć problemy.

 

Za 600 zł proponuję kupić Lumię 735 - na olx.p cz allegro można kupić NOWĄ L735 od kogoś kto przedłużył umowę. Mamy lepszy sprzęt niż tu wymienione, komplet dokumentów - PEŁNĄ 24 miesięczną gwarancję, powszechny dostęp do serwisu, części.

Link to post
Share on other sites

Gramacz przestań polecać "SZMELC" bez gwarancji, serwisu i części w Polsce. A jak polecasz to napisz CAŁĄ prawdę - kupisz "Chińczyka" i ja ci się zepsuje to możesz mieć problemy.

 

 

 

Wydaje mi się że kazdy z tych kilkunastu sklepów daje pelną gwarancję

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/11705333

Jak ci zepsuje się obojetnie jaki telefon to masz problemy.

Tobie chyba ta Lumia zaczyna oddziaływać na psychikę.

Edytowane przez gramacz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A od kiedy MEIZU ma gwarancję i serwis w Polsce ?

 

Lumia 535 - do kupienia w sklepie, z Polskiej dystrybucji już za 460 zł :)

Lumia 735 - sklepowa cena to 800 zł - ALE - od kogos kto przełużył umowę nówkę kupimy juz za 600 zł

 

Moim zdaniem warto zapłacić te 600 zl - Lumia 535 jest bardzo fajna, w cenie sklepowej do 500 zł to najlepszy chyba telefon :) - ale L735 jest znacznie lepsza.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że nie chodzi Ci o zamykanie strony, tylko wstrzymanie odtwarzania, zgadza się? Jeżeli tak, to na Androidzie jest tak samo, chyba, że jest jakaś aplikacja, o której nie wiem (testowałem na Chrome, CM Browser i wbudowanej przeglądarce Samsung-a).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tak, aplikacja YT też nie działa bo zamiast zrobić porządną aplikacje to otwiera się strona z YT i po włączeniu nowej karty odtwarzanie się wstrzymuje.. myślałem ze chociaż na andku jest inaczej

Edytowane przez SitexJP
Link to post
Share on other sites

Nie długo się to zmieni. YT przechodzi z FALSH na HTML5 - więc problemy powinny zniknąć.

 

Flash - podobnie jak JAVA to największy szmelc i dziadostwo jakie nam "zafundowano" :) - mam nadzieję, że po wyeliminowaniu Flash'a szybko "wykończą " Javę :) :)

Link to post
Share on other sites

Co prawda nie da się odtwarzać w tle, ale jest aplikacja, która pozwala odtwarzać YT w bardzo małym, pływającym okienku. Można więc umieścić je w np. prawym, dolnym rogu (pod kciukiem), tak aby nie przeszkadzało. Ewentualnie w trybie multi window, można zmniejszyć YT, do wąskiego paska u dołu ekranu (tak jakbyś miał przyciski ekranowe, ale trochę niższe). Nie wiem jednak, czy wszystkie telefony posiadają ten tryb (na pewno Samsung i prawdopodobnie LG).

Już gdzieś to pisałem, ale powtórzę: Java też ma swoje zalety, dzięki temu Androida można znaleźć wszędzie (od lodówek, przez smartfony i tablety, po telewizory, czy samochody). Co więcej dzięki Javie, aplikacje pisane na Androida, można otworzyć na innych platformach (np. BlackBerry). Jest nieco mniej wydajna od języków nie wymagających maszyn wirtualnych (takich jak np. C), jednak różnice te (przy wydanej maszynie wirtualnej), są bardzo małe. Gdy dodamy do tego fakt, że obecne smartfony dysponują dużą mocą, problem różnic w wydajności, staje się niezauważalny. Przykład? Telefony z czystym Androidem, w których producent rzetelnie poszedł do kwestii oprogramowania: np. Motorola, Nexus. A co z producentami, którzy stosują nakładki? Jeżeli robią to poprawnie, to czemu nie: np. HTC, Sony, LG. Być może, że Samsung, wraz z Galaxy S6 dołączy do tego grona. O tym, że dobra maszyna wirtualna, może wiele zmienić, łatwo jest się przekonać, patrząc na to, co stało się z TouchWiz-em. Na Androidzie 4.4 było czuć małe spadki płynności, po "przeportowaniu" nakładki na Androida 5, owych spadków nie da się zauważyć. To również zaleta Javy: dobra maszyna wirtualna "wybacza" niektóre błędy programisty.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze - wszędzie gdzie jest istotne bezpieczeństwo Javy nie ma, podobnie tam gdzie jest istotna wydajnośc i dzialanie w czasie rzeczywistym. Wydajnośc jest tragiczna, jakośc generowanego kodu też.

 

Znajomi mają Nexusy, Moto G i też im się zacinają. Nawet tak banalna czynność jak wejście w listę kontaktów potrafi zamulić.

 

Samo Google przyznaje, że Javy należy sie pozbyć. :) Ale się boją utraty rynku, gdyby przepisali Androida od nowa.

 

Sam mam non-stop problemy z programami w Javie - banki, urzedy - wszędzie gdzie jest Java sa problemy.

 

Przyklad PFRON - jak mieli normalną aplikację było OK, a jak przeszli na napisana w Javie to sa problemy - dziąła tylko na przeglądarce Chrome :) - w innych nie - i co się wywala ? Zgadniesz? TAK - komponent do Podpisu Elektronicznego napisany w Javie :) - stary bez Javy działa jak złoto.

 

Od ponad 20 lat piszę programy - w Asemblerze programowałem sterowniki SAIA, pisałem aplikacje bazo-danowe w Clarionie, zdarzyło mi się też napisać parę programów w FORTRANIE, Pascalu, ostatnio zaś dłubię w ADA. Mam więc doświadczenie - ale bardziej kiepskiego, syfiastego jezyka od Javy nie widziałem, generowany kod jest tak dziadowski, nie efektywny, gó*****y - to największa porażka jaką popelniono. I niestety pół świata używa tego syfu. Niestety.

 

Chciał bym zobaczyć tych co chwalą Javę - jakieś 20 lat temu, dał bym im slaby procesor, mało pamięci i kazał napisać przykładowo program sterujący oczyszczalnią ścieków :) - naprawdę chciał bym to zobaczyć. 

Edytowane przez Rhavir
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...