Skocz do zawartości

PC - Gry, Wirtualizacja - DO 4000zl


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry, Wirtualizacja(czasem potrzebuje uzyc VirtualBox)

  • Maksymalna kwota : do 4000 zl

Których części potrzebuję : Cala skrzynka (ewentualnie bez dyskow, dokupie pozniej)

Czy będę podkręcać sprzęt? : TAK (oczywiscie z umiarem, w razie potrzeby)

Rozdzielczość mojego monitora i model: 1280x1024 oraz TV Samsung 40' 1080p

Specjalne wymagania : Obsluga wirtualizacji

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : -

Własna propozycja zestawu : i5, gtx 970, min. 8 GB RAM

Inne : Zwykla i tania obudowa(nie zalezy mi na wygladzie). Myslalem o i7, ale to raczej nie na ten budzet. Dyski sa opcjonalne, posiadam starszy dysk, ktory nie jest dobry, ale wole kupic lepsze podzespoly i pozniej dokupic dyski. Oczywiscie jesli sie uda zmiescic w budzecie z dyskiem to ok.

 

Serdecznie dziekuje za pomoc.

 

Polecacie kupic z montazem czy lepszym pomyslem jest zrobic to samemu? (Chodzi o jakosc tego montazu).

 

Pozdrawiam!

 

Edytowane przez 0xdbecf9
Link to post
Share on other sites

Mozna okreslic to jako Gry 90% - Wirtualizacja 10%(glownie chodzi o obsluge VT-x, nie jestem zorientowany czy to starndard aktualnie)...

 

Dziadek HDD na SATA: Seagate ST3320620AS 320 GB


Podbijam temat, ponawiam prosbe o dobor sprzetu, tym razem z moja propozycja.

 

  • Zastosowanie komputera : Glownie GRY
  • Maksymalna kwota : do 4000 zl
  • Których części potrzebuję : Cala skrzynka(bez zbednych DVD-rom etc) - 2 warianty: z HDD i bez HDD.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 1280x1024 starszy monitor do pracy, Samsung 40' 1080p do grania
  • Specjalne wymagania : Opcjonalnie obsluga VT-x, Zwykla obudowa(oczywiscie z dobrym obiegiem powietrza)
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : HDD Seagate ST3320620AS 320 GB
  • Własna propozycja zestawu : --->> NA KONCU <<---
  • Inne : Nie musi byc bardzo cichy. Nie musi byc ladny. MUSI BYC wydajny.

 

Bardzo dziekuje za zmodyfikowanie mojej propozycji, tak aby uzyskac jak najwiecej z tej kwoty.

 

Pozdrawiam serdecznie!

 

----------- PROPOZYCJA ----------- 

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=61863

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=63302

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=61472

2x http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=63044

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=46310

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=61438

+ obudowa

 

PS. W opisie Plyty Glownej pisze, iz obsluguje ona pamieci do 1600MHz. Jak to sie ma do rzeczywistosci? Wykorzysta potencjal pamieci 2400MHz?

Edytowane przez 0xdbecf9
Link to post
Share on other sites








Razem 3994zł +  kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Jak widzisz udało się zmieścić dysk twardy, do tego masz GTX 970 od Zotaca z 5 letnią gwarancją po rejestracji na stronie  producenta, do tego częściowo wyciszona obudowa Zalmana. Zasilacz spokojnie wystarczy 530w taki zestaw pobiera 260-280w OC CPU i GPU.

Zamiast dysku możesz wybrać SSD 128GB na system i kilka gier    Plextor M6S 128GB SATA3 (520/300MB/s)
Link to post
Share on other sites

--- Bardziej pewne ---

 

I5 4690k

Thermaltake Smart SE 530W (prawdopodobnie)

SilentiumPC Grandis XE1236

 

--- Mniej pewne ---

MSI Z97M-G43 vs MSI Z970G43 (Model praktycznie ten sam, roznia sie wielkoscia czy czyms wiecej?)

 

 

--- Ciezki wybor ---

- Karta graficzna - Dlaczego zotac? Gwarancja 5 lat nie jest az tak wazna. Gigabyte nie bylby lepszy?

- Kosci RAM - 2x4gb vs 1x8gb vs 1x4gb(powiekszenie w pozniejszym czasie)? Team Group? Nie znam firmy. Dobre czy moze cos Kingstona(Przyklad).

- Obudowa - Nie trzeba mi wodotryskow za 200zl. Moze byc nawet z cegiel lub kawalka blachy. Ma trzymac calosc i byc przewiewne(anty kurzowe tez dobre).

- Dysk - Nie wiem czy brac, czy wstrzymac sie do wyplaty.

 

 

 

Mam nadzieje, ze ktos mnie dobrze nakieruje :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Model praktycznie ten sam, roznia sie wielkoscia czy czyms wiecej?)

Z97M G43 jest okrojona na sekcji zasilania oraz ze złącz, od razu ją wyklucz.

 

 

Gigabyte nie bylby lepszy?

Gigabyte jest głośniejszy,przemyśl Palita z pólpasywnym systemem chłodzenia  Palit GeForce GTX 970 JetStream 4GB DDR5 256Bit (1304/7000)

Jak chcesz zaoszczędzić to na początek 4GB,ale pod gry to za mało, tym bardziej pod wirtualizację. 

 

 

Obudowa - Nie trzeba mi wodotryskow za 200zl. Moze byc nawet z cegiel lub kawalka blachy. Ma trzymac calosc i byc przewiewne(anty kurzowe tez dobre).
 

Kupujesz zestaw za 4000zł,grzechem było by to włożyć do gorszej / tańszej obudowy,Z3+ i R1 to takie minimum.

 

 

Dysk - Nie wiem czy brac, czy wstrzymac sie do wyplaty.

To już jak uważasz. 

Link to post
Share on other sites

Każdy ma inny gust, obudowa dla mnie nie ma być ładna. Tylko tania i spełniająca swoje zadanie, dobra cyrkulacja powietrza. Karta może być głośna, ma być wydajna. Polpasywna wydaje mi się jest słabszym wyborem niż aktywna. Geforce będzie najbardziej wydajna w tej cenie? A co z pamięcią ram? Skłaniam się do proline, a tam nie widziałem team group, wiec te kingston były by ok?

Link to post
Share on other sites
dobra cyrkulacja powietrza.

Ta obudowa ją ma.

Geforce będzie najbardziej wydajna w tej cenie?

Spójrz na wydajność Palita  http://pclab.pl/art59688-16.html

Jak widzisz mniej więcej to samo różnica rzędu 0,5-1kl/s.

Więc po co przepłacać za głośniejszą kartę?

te kingston były by ok?

Tak mogą być.

Edytowane przez Sadek.0
Link to post
Share on other sites

 

 

Tylko tania i spełniająca swoje zadanie, dobra cyrkulacja powietrza.

 

Obudowa to rzecz, którą wymienia się rzadko. Zakup badziewia mija się z celem. Przy takim budżecie Zalman Z3+ to rozsądne minimum.

 

 

 

Polpasywna wydaje mi się jest słabszym wyborem niż aktywna.

 

Jest dokładnie odwrotnie.

 

 

 

Dysk - Nie wiem czy brac, czy wstrzymac sie do wyplaty.

 

Zakup kompa za 4k zł bez SSD to w dzisiejszych czasach absurd. Nic nie ma tak dużego wpływu na komfort codziennej pracy jak dysk półprzewodnikowy. Jeśli Twój HDD nie sprawia problemów to optowałbym za rezygnacją z nowego talerzowca i coolera CPU, aby zmieścić w budżecie porządny SSD.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...