Skocz do zawartości

GTX 570 - problem / Jaka nowa karta w zastępstwie ?


Recommended Posts

Witajcie

 

Problem dotyczy karty graficznej GTX 570.

Otóż grałem sobie w bete nowego Carmageddon'a. Grałem na średnich ustawianiach i gra czasem przycinała... ale nagle w pewnym momencie gra sie zcrashowała (wydaje mi się, że podczas używania procesora odpowiadającego za fizykę, bo się dużo działo na ekranie) i pojawiły się takie białe paski na akranie (artefakty ?) i ... komputer się zrestartował... wszystko było by ok gdyby nie to, że już przy ładowaniu biosu te paski zostały !!
Windows (7) się ładuje, ale gdy ma być napis "zapraszamy" to mam brak sygnału z monitora, blue screen i reset kompa :/

http://www.tinypic.pl/xq5tgj4jf3s6

Bluescreen pokazuje błąd "nvlddmkm".

Wł. tryb bezpieczny i on działa, ale paski zostały... no więc coś tam poczytałem na necie, zainstalowałem nowe sterowniki i ... nagle paski znikły.
Niby wszystko ok już, ale gdy wł. grę Dota 2 po paru minutach pojawiły się malutkie "artefakty" i gra się zaciela, bądź zrestartowała mi komputer i raz były paski i znów reset na "zapraszamy" i bluiescreen nvlddmkm, a za chwile już bez pasków normalnie się Windows załadował...

W grze (dość słabo zoptymalizowanej i dlatego wymagającej) Divinity Original Sin już w menu po 1 minucie pojawiają się artefakty i reset kompa...
Wł. dotę na minimalnych i gra działa póki co bez problemu, ale po wł. maks detali (gdzie wcześniej 0 problemów) już w menu pojawiają się te piksele dziwne.

Nie wiem co robić... GPU-Z pokazuje wszystko normalnie, temperatura w normie... czyżby beta gry zajechała mi kartę, która powoli umiera ? Format dysku coś pomoże ?

_______________

 

I kolejna sprawa... jeżeli karta umiera muszę kupić nową. Mam taki oto zestaw:

 

Socket LGA1155

Procesor: Intel Core i7-2600 /3.4GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/ Płyta główna: AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/ Pamięć RAM: Patriot 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 PGS ELK Wentylator: - Druga pamięć RAM: - Dysk twardy: Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 Drugi dysk twardy: - Kieszeń HDD: - Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 570 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI Karta dźwiekowa: Asus Xonar DX/XD         Obudowa: SilentiumPC Gladius 600 Pure Black (bez zasilacza)   Zasilacz: XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU

 

I pytanie czy będzie dobrze tutaj współgrać GTX 670 ? Wystarczy mocy z zasilacza ?

 

Wcale mi się nie uśmiecha kupować nowej karty, mam dość ciężki okres finansowy teraz....

 

 

Dzięki za pomoc

Edytowane przez KermitXD
Link to post
Share on other sites

Bez dwóch zdań karta graficzna padła. Do tego konfigu możesz wrzucić praktycznie wszystko co do tej pory wyszło z jednym GPU. GTX 670 na pewno nie będzie się nudził, procesor jest wciąż bardzo wydajny i spokojnie wystarczyłby do sporo wydajniejszej karty. Do tego masz mocny zasilacz, który bez problemu ogarnie GTX 670 wraz z całym zestawem, bo pobiera mniej "papu" od GTX 570.

Edytowane przez stachoo86
Link to post
Share on other sites

Serwis coś pomoże na umierającą kartę ? Już zaczynają się pojawiać artefakty przy oglądaniu YT w HD :)

 

Budżet.... heh chce dorwać używaną GTX670... myślę, że za ok. 700 zł coś dostanę.

 

Jeżeli się nie uda w najbliższe dni to w moim mieście jest do kupienia używana  gtx 660 za 520 zł ewentualnie.

 

Jak już jestem zmuszony zmienić kartę to chce jednak coś trochę lepszego niż 570...zawsze to lepsza wydajność i przez kolejne 2-3 lata będę w stanie pograć w nowe produkcje.

 

EDIT:

 

I jeszcze jedno mnie zastanawia. Mam na oku model GTX670-DC2-2GD5.

Wymiary tej karty to 272x137x43mm. Obecnie moja 570 ma 3,5 cm,a pod spodem na styk mam podłączona kartę dźwiękowa....

 

I teraz pytanie czy zmieści mi się ta karta... bo jeżeli ma 4,3 cm to nie ma szans :/

 

Zjęcie :http://www.tinypic.pl/u38rrwa0qh5q

Edytowane przez KermitXD
Link to post
Share on other sites

Ale za ~700 zł nie dostanę r9 od gigabyte'a. Poza tym wolę nvidie. Niestety nie mogę sobie pozwolić na taki wydatek. Pewnie gdzieś za 2 lata zmienię całkowicie podzespoły.


Kupiłem ASUS'a GTX 670 DirectCU II za 695 zł z gwarancją 5 miesięczną. Mam nadzieję, że się zmieści obok karty dźwiękowej. Dzięki

Link to post
Share on other sites

Srata tata, jak nie dostaniesz gigabyte'a ? A co to gigabyte? lider wydajności czy jak? Jak tak to czemu kupiłeś Asusa?

Asus, Gigabyte , Saprhire, Msi, Xfx, i inne to bez znaczenia wszystkie te karty są tak samo wydajne. Różnią się czasami lekko taktowaniem.

Kupiłeś słabszą kartę z krótką gwarancją, z mniejszą ilością pamięci i tyle.

W tej cenie spokojnie dostałbyś r9 280x z gwarancją.

Twoja kasa, Twój wybór..... czy opłacalny?? Sam sobie odpowiedz.

 

PS Założenie Twojego postu jest bezcelowe i wkurza mnie, że marnuje czas chcąc pomóc komuś bezinteresownie, poświęcając swój czas a wszystko to jak rzucać grochem o ścianę.

Następnym razem jak nie chcesz porad to nie pisz bo marnujesz cenny czas użytkowników tego forum.

Edytowane przez martinoxxl
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wow jaka frustracja...

Chciałem się doradzić, poczytać opinie, a nie kupować od razu to co polecą w internecie.

 

Podziękowałem za pomoc, dziękuje jeszcze raz. Polecam się nie angażować emocjonalnie na forum internetowym i przepraszam za zmarnowany czas.

Edytowane przez KermitXD
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie. Chociaż wszystko się rozchodzi o cenę, mimo to karty są już leciwe i bez gwarancji, a Fermi do najchłodniejszych konstrukcji nie należały. Karta może posłużyć długo jak i paść w najmniej oczekiwanym momencie. Pomijając już fakt wątpliwego upgrade z 560Ti.

Edytowane przez sixtyone
Link to post
Share on other sites

Wow jaka frustracja...

Chciałem się doradzić, poczytać opinie, a nie kupować od razu to co polecą w internecie.

 

Podziękowałem za pomoc, dziękuje jeszcze raz. Polecam się nie angażować emocjonalnie na forum internetowym i przepraszam za zmarnowany czas.

Zrozum ze pomagają z reguły pasjonaci w temacie. Jeżeli doradzaja kartę lepszą w zakładanym budżecie, to robią to z pełną świadomością. Prawda jest taka ze przeplaciles. Za tą cenę lepszy był radeon 280x. Zrobiles co chciales.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...