Skocz do zawartości

Mała wydajność jak na sprzęt...


Recommended Posts

wcześniej też miałem gts 250 =) Rozdzielczość 1280x1024, detale w shifcie na max wszystko aa chyba x16.

 

 

A mógłbyś podać parametry sprzętu i fps na kilku innych grach, jeżeli masz to na gta 4 :D

 

To jest dziwne, bo np. Sims 2 mi się też przycinają! Tzn. OC proca widać - gry się dużo szybciej ładują. Ale jak wchodzę w okolicę to napoczątku strasznie ścina - wszystko się musi powczytywać. A na większych domach przy chociaż 3 simach grać się nie da przez lagi praktycznie. Już nie mówiąc że jak wchodzę na jakąś dużą publiczną to wiesza się i trza resetować bardzo często.

Moja znajoma ma dwurdzeniowca, gf 8600 i śmiga jej normalnie.

 

Teraz trochę filozofii - czemu ja zawszę muszę mieć tak wspaniałe problemy ze sprzętem??? :lol:

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy przegapiłem ale czy ci "twoi" informatycy sprawdzili/zamienili chociażby na chwile zasilacz? W końcu może być to i jego wina.

- Możliwe też jest że komp ma obniżone taktowania odpal grę i sprawdź w programie CPUid co będzie - mi raz się zdarzyło że miałem okropnie obniżone taktowanie karty.

- Fajnie by było gdybyś nie porównywał wszystkiego do GTA 4 bo w końcu twórcy tej gry nie wiedzą co to optymalizacja. Wklej wyniki z 3dmarka albo cuś.

- Masz GeForca z seri GTX które żrą multum watów także ja zwalam na zasilacz.

Musimy zwalić na sprzęt skoro formatowałeś i zmieniałeś systemy.

Link to post
Share on other sites

wiem że sprzęt. Nie wiem czy chodzi Ci o kartę grafiki, ale z nią jest na 101% wszystko w porządku, bo oprócz tego że na poprzedniej działało tak samo, to na dodatek teraz na spróbę wkładali inną jeszcze.

 

Druga rzecz: tylko na grach tak jest. Nie sprawdzam tylko na gta, ale także na w/w shifcie. Na 3d mark jest chyba wszystko ok z tego co mówił koleś, bo on to sprawdzał. Tylko na grach nie działa jak powinno :D

 

A jeśli chodzi o procek to był on kręcony wiąc ciężko o zaniżone taktowanie. Na dodatek jak mówiłem - u niego poprawa była widoczna.

Link to post
Share on other sites

W końcu to Feel, dostałem za darmo jakiegoś Mustnaga to wylądował na złomie (większy pożytek). Dobrze o tym wiem co może zasilacz zrobić z kompem.

- Zasilacz pożycz chociażby na 15 min i sprawdź efekty.

@alfarome

Sprawdzał wcześniej z inna grafiką to efekt był taki sam z tą kartą jak i nową. Nie wiem czemu wszyscy doszukują się problemu z procesorem, znajdź kogoś z podobnym kompem i wymieniaj po kolei każdą część aż się dowiesz czego to wina.

Link to post
Share on other sites

nie przesadzajcie z tymi zasilaczami. Nie jest to najlepszy zasilacz, ale bez przesady - chyba nie zrobi czegoś takiego.

 

W poniedziałek przełożą płytę główną. I sprawdzą. Zasilacz też mogą spróbować - chociaż niby są pewni że to nie to, bo wszystkie napięcia są ok :D

Wszystkie napięcia w zasadzie są ok ale podczas spoczynku... a przy obciążeniu sprawdzali ? Mogą być dropy napięć lub zaniżone... Bo wtedy z czegoś podzespoły muszą wziąć tą moc prawda ? Niech sprawdzą napięcia pod obciążeniem albo zmienią na inny zasilacz... Ale jeśli z tych rzeczy nic nie pomoże to CPU, dla mnie jest największym punktem zaczepienia.
Link to post
Share on other sites

tak - sprawdzali przy obciążeniu.

 

Możesz mi podać powód, dla którego podejżewasz procesor i co miałoby być z nim nie tak???

Mimo że procek ma 4 rdzenie ma małą moc obliczeniową mimo na przykład OC do poziomu 3.0-3.2GHz po za tym mała ilość Cache = 4MB w Twoim przypadku mocno zaniża możliwy wynik na takim Q9550 który może i jest drogi ale jeszcze 2 lata by posłużył spokojnie a wydajność miałbyś dość wysokich lotów włączając jeszcze Overclocking :D Ja na Q8300 miałem GTX260 z którego nie mogłem wycisnąć jego potencjału... po zmianie tylko Mobo i CPU na to co mam obecnie GTX260 dostał niepowtarzalnego kopa.. i nie robię Cię w balona tylko stwierdzam fakty... Gdzie do niego nie musiałem robić OC. Było miło i fajnie. Zmieniłem na GTX470 i nie obyło się bez OC procka ale w tej chwili to karta praktycznie w każdej grze jest wykorzystywana w 99% :) Naprawdę... myślę że winowajcą będzie CPU ponieważ teraz pogram z wszystkim na MAX w GTA4 w rozdzielczości 1920x1080 tylko bez cieni... ale FPS nie spada poniżej 45 :) Natomiast gdy włączę cienie to FPS diametralnie spada... i biegając po mieście mam około 35fps a przy jakiejś zadymie czy szybkiej jeździe nawet dropy do 23-25fps więc niech wsadzą mocniejszego CPU, bo GTA lubi 4 jajka i lubi je wcinać... natomiast wyłącz sobie cienie... i sprawdź w tedy. Powinno być lepiej. :) I najlepsze patche jakie są do GTA to 1.0.3.0 i 1.0.4.0 :) Inne strasznie pogorszyły wydajność przynajmniej u mnie :) Pozdro.

 

P.S - na przyszłość... uzbieraj jakieś 450zł odłóż... sprzedaj swojego za jakieś 400zł a na allegro czy gdzie indziej dorwiesz takiego Q9550 za nawet 700zł przy dobrych układach chociaż za 900 już nawet dostaniesz nówkę z Gwarancją co byłoby lepszym wyjściem. Oczywiście nie każę Ci tego robić ale raczej wiesz że mówię prawdę... i wiem co mówię z własnego doświadczenia i paru znajomych :D

Link to post
Share on other sites

nie mam czasu, nerwów i pieniędzy na takie zabawy. Jak się wku*wię to se kupię w końcu nowy komputer i będę miał spokój - bo biorąc pod uwagę wymianę procka - to wolałbym już se kompa sprawić.

 

Ale niemożliwym jest żeby ten procesor shifta ograniczył do 35 fps...

Kombinowałem z ustawieniami, commandline - ze wszystkim, i różnica to maks może 2 fps.... Nawet nie widać tego.

 

Przy karcie najważniejsze jest taktowanie zegarów cpu - jeśli jest odpowiednio wysokie to puści i ją, a reszta już tylko może spowolnić pracę komputera.

 

Więc nie rozumiem obaw...

 

Ehh. Serio jak się wkurzę to wezmę tylko tego gtx i kupię se komputer.

Link to post
Share on other sites

Nawet jeśli ma ustawione na jakość to by tak przy takiej karcie nie zaniżało...wydajności. A fakt jest faktem że procesor może mulić Ci tą kartę i karta ogranicza FPS do tych 35fps... nie ma skąd pobrać informacji jej potrzebnych bo procesor jest do niej za słaby. Jeśli nie chcesz sprzedawać tego dołożyć i kupić nowego to fakt... ale jaki niby nowy komputer byś chciał złożyć ? To tylko takim pomysłem rzuciłeś ? Bo mogę Ci pomóc..

 

P.S - a co do tych sterowników Nv to w Panelu NVIDII w Ustawienia 3D/Wyreguluj Ustawienia Obrazu Korzystając z Podglądu - i tam ustawić na "Użyj ustawień aplikacji 3D" :D

 

W końcu to Feel, dostałem za darmo jakiegoś Mustnaga to wylądował na złomie (większy pożytek). Dobrze o tym wiem co może zasilacz zrobić z kompem.

- Zasilacz pożycz chociażby na 15 min i sprawdź efekty.

@alfarome

Sprawdzał wcześniej z inna grafiką to efekt był taki sam z tą kartą jak i nową. Nie wiem czemu wszyscy doszukują się problemu z procesorem, znajdź kogoś z podobnym kompem i wymieniaj po kolei każdą część aż się dowiesz czego to wina.

Dlaczego CPU ? Bo jeżeli ma małą moc i nie może dać wystarczającej ilości danych GPU to proste że GPU będzie ograniczane i będzie to skutkowało małym FPSem. I nie ma sensu po kolei wymieniać tylko zacząć od tego co jest najprawdopodobniejsze... i dobrze wiem jak często ludzie składają nie z balansowany sprzęt a potem dziwota czemu tak a nie inaczej. CPU ma bardzo dużo do GPU. Wiem coś o tym bo sam w tej chwili tak mam... na swoim CPU przy 3.2GHz (stock) GPU tego GTX470 co w sygnaturce działa w granicach 60-75%... ale po OC na 3.7GHz jest to 99% i różnica w FPSach jest widoczne, odczuwalne i zadowalające co również jest bez podkręconego CPU i wystarczy. Ale porównując Q8200 vs. Phenom II X4 955.. to jest lekka różnica na rzecz AMD np. Większy o 4MB Cache a to dużo, zegrar wyższy o 870MHz co też jest o wiele więcej a co dopiero po OC do 3.7GHz. Najlepiej byłoby nawet sprawdzić na jakimś E8400/8500 i nawet bez OC jeśli będzie zauważalna różnica to mamy odpowiedź że to procek. Proste i logiczne.

 

P.S - i nie polecam od siebie jakoś wymieniania i sprawdzania czego to wina ponieważ około 2-3 miesiące temu miałem problem z komputerem gdzie właśnie uciekłem się do tej metody i straciłem przez to 500zł. Wymiany, dokładanie i takie tam. A za 500 zł + dodając cenę którą wydałem na swojego CPU tj. 620zł (3 miesiace temu) to miałby teraz najmocniejszego X6 albo spokojnie bym zmienił platformę na i7. Więc nie jest to opłacalny interes no chyba że ma się dostęp za darmo do podzespołów typu CPU,GPU,RAM,MB,PSU itd.

Link to post
Share on other sites

A mógłbyś podać parametry sprzętu i fps na kilku innych grach, jeżeli masz to na gta 4 :D

 

Sry, że piszę to dopiero dzisiaj.

Specyfikacja tamtego kompa:

Intel C2Q Q6600 3.75Ghz

Asus ENGTS250 TOP

2x Geil Dual 2x1GB 960mhz CL5

MSI P45 Neo2-FR

Tagan 600W

 

W GTA IV w 1280x1024, paski ustawione na 40-50, reszta na full i miałem FPS w okolicach 40. Czasami w deszczową pogodę były dość bolesne spadki płynności. W Crysis na High 1280x1024 AAx4 w benchmarku 39FPS. Fallout 3 1280x 1024 AAx4 maksymalne detale : średni FPS 45-50. Wynik w 3D mark06 17500pkt.

Link to post
Share on other sites

Jezu ja już sam nie wiem co podejrzewać.

 

Mam dostęp do darmowych części, jakich tylkochcę (po prostu sklep, w którym kupiłem naprawia mi go na gwarancji :D - jako że to znajomy rodziców ma ten sklep to idzie się łatwiej dogadać.

 

Zegary są po OC do 2,8GHz - bo niby od tej wartości procesor nie powinien ograniczać tej karty.

 

Co do nowego komputera - potrafię sobie złożyć dobry sprzęt :D... Rok temu nie umiałem i widać efekty XD

 

Co do ustawień - wszystko przestawiałem w panelu ninvidii - wypróbowałem chyba ze 100 kombinacji.

 

Kolega wyżej ma nawet mniej ram, a lepiej mu chodzi... Zobaczymy. W poniedziałek przekładam płytę główną. Jak nie to to spróbuję procesor. Ehhhh.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...