Skocz do zawartości

GTX 780 podkręcanie


Recommended Posts

Mam problem przy podkręcaniu. Wszystko pięknie działa na benchmarkach ale gdy uruchomię grę to po jakimś czasie gra kraszuje i wychodzi do windosa. Dziwna sprawa bo mam wrażenie, że wszystko robie ok.

Używam MSI Afterburner

Core Voltage-38

Power limit-106

Temp limit-95

Core clock-100

Memory clock-250

Nie jest to hardkorowe podkręcenie a mimo to jest cos nie tak. Procesor i5 3570k @4.5 wszystko chodzi na zasilaczu bequiet 620 i być może przyczyną problemów jest moc zasilacza.

EVGA GTX 780 SC

Edytowane przez maro893211
Link to post
Share on other sites

Dlaczego, co jest tego przyczyną? Przeglądając zagraniczne strony znalazłem osoby które podniosły zegar wiecej niż o 100 i nic im się nie działo.

Karta karcie nie jest równa. Są też tacy, co podnoszą zegar o +150MHz. Każda karta ma inne możliwości OC. O ile dobrze pamiętam, to 3dMark'a moje GPU (identyczne jak Twoje, ale pod wodą) robi na ~1280MHz (po flash'u biosu od Skynet). Na standardowym biosie na powietrzu robiła ~1225MHz, także podobnie jak Twoja. I nie było mowy, aby to był stabilny zegar - w grach wywalało sterowniki.

Link to post
Share on other sites

spróbuję jeszcze zwiększyć Voltage, przy w/w podkręceniu karta ma 76 stopni. Jaki jest limit temp przy pokręcaniu którego powinienem się trzymać?


Karta karcie nie jest równa. Są też tacy, co podnoszą zegar o +150MHz. Każda karta ma inne możliwości OC. O ile dobrze pamiętam, to 3dMark'a moje GPU (identyczne jak Twoje, ale pod wodą) robi na ~1280MHz (po flash'u biosu od Skynet). Na standardowym biosie na powietrzu robiła ~1225MHz, także podobnie jak Twoja. I nie było mowy, aby to był stabilny zegar - w grach wywalało sterowniki.

Czyli proponujesz mi flash biosu?

Link to post
Share on other sites

Czyli proponujesz mi flash biosu?

Zależy od poziomu Twojej wiedzy/ostrożności/czytania w English itd.

Ale nie... raczej nikogo bym nie zachęcał do tego. ;)

 

EDIT:

Przy 81 stopniach zacznie Ci obniżać zegary. ZAWSZE przy OC (póki nie znamy możliwości karty) należy ustawić wentylatory na 100% - nie powinna zbijać zegarów.

Aaa i bez flashu większego napięcia nie wbijesz (+37mV). Jeszcze tylko spróbuj obniżyć, bo może przekraczasz power limit - stąd crash'e, a nie przez niewystarczającą ilość V.

Edytowane przez Karol1701
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dlatego najlepiej kręcić małymi kroczkami, a nie wbić największe napięcie i przesunąć suwak na +100MHz. Najpierw kręcisz bez zwiększania napięcia, a jak zabraknie papu, to wtedy dopiero podwyższasz. No i popatrz co powoduje te crash'e (w GPUz w zakładce sensors - chyba ostatnie wartości...). ;)

Pozdrawiam!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No tak właśnie zamierzałem wcześniej kręcić ale później zacząłem się sugerować informacjami z oficjalnego forum evga wg. ich ustawień podkręcałem i się zastanawiałem, dlaczego tylko u mnie to nie działa. Jak mówiłeś wcześniej, każda karta jest inna. Dzisiaj popróbuję i wieczorem dam znać ile udało się  podkręcić. Pozdrawiam!

Edytowane przez maro893211
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No i nadal jest lipa. Jakbym nie ustawił taktowania to prędzej czy później grę wywala. Wyjątkiem jest taktowanie na fabrycznym napięciu w tedy jest ok ale max mogę podkręcić +55. Podaję log z GPU-Z:

http://www.filedropper.com/gpu-zsensorlog

Godzina zgonu 20:24:57

Jest ktoś w stanie wyjaśnić mi co powoduje obniżanie taktowania podczas grania? Nie jest to temperatura, podejrzewam że problem(obniżanie taktowania/*krasz gry)leży w niestabilnym napięciu.

Link to post
Share on other sites

Zmniejsz OC pamięci. Nie każde kręcą się tak dobrze i myślę, że to jest problemem. W ogóle to podbijaj stopniowo a nie ustawiasz sobie z góry jakąś wartość, bo u innych działa. Najpierw kręć rdzeń aż do uzyskania stabilnego OC. Potem zrób to samo z pamięciami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
mam wyłączyć drivery tzn  przed czynnością flashowania odinstalować sterownik graficzny?

Wystarczy wyłączyć w menadżerze urządzeń. Start -> PPM na komputer -> właściwości -> menadżer urządzeń -> karty graficzne -> PPM na GTX 780 -> wyłącz. 

Edytowane przez Arcathic
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...