Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Jestem tu nowy, przejrzałem wiele tematów ale mam problem między 3 monitorami 

 

Eizo FS 2434

Dell  u2414h

Dell U2415  - ( tu jest jeszcze monitor z" h " na końcu czym się różnią? oczywiście poza ceną)

 

Siedzę  około 60cm od monitora, pomieszczenie mam chyba dobrze oświetlone lampa nad biurkiem, dość jasna. Nie wiem jakie jest dobre oświetlenie, monitor do grania i filmów (youtube) i do pracy (exel, world) 

Z góry dziekuję za rady i pomoc.  :)
 

 

Pozdrawiam
 

Link to post
Share on other sites

Przy tym Eizo jest sporo tych "ulepszeń" ale są one warte czy lepiej to 16:9 Della?

 

Miałem okazje porównać eizo z u2414h obok siebie i eizo w każdym aspekcie jest przynajmniej trochę lepszy. Tj. lepsza czerń, trochę bardziej soczyste kolory, mniej smuży w grach i niżej schodzi z jasnością przy zachowaniu parametrów. Więc jak ma to być monitor głównie do rozrywki gry/filmy to nie ma się co zastanawiać i warto dopłacić. 

 

O a co zmienia ta proporcja? Mam więcej miejsca na pulpicie? 

 

http://www.displaywars.com/24-inch-16x9-vs-24-inch-16x10

 

Masz trochę więcej pixeli w pionie, ale mniej w poziomie. Do pracy wygodniejsze, więc jak dużo czasu przy niej spędzasz warto też przemyśleć tą opcję.

Link to post
Share on other sites

A ma ktos tego della u2514?

 

Pracuje codziennie około 4-5h dziennie od pon do piatku. W weekend gram tak 5h i w tygodniu max 2h więc w domu to bardzej monitor do gier. Mam jeszcze jedno pytanie jak jest z oglądaniem filmów na dell bo on jest wyższy to filmy nie będą rozciągnięte? Lub beda takie duże czarne pasy na dole i górze ekranu?

Link to post
Share on other sites

filmy mają ratio 1:1 także nie, a pasy będą natomiast to zależy od konkretnego filmu, stare w proporcji 4:3 ogląda się lepiej niż na FoolHD, bo pasy z prawiej i lewej są mniejsze, nowsze 16:9 też dobrze są te czarne paski na nie cały cm na górze i dole (pomijalna sprawa), natomiast najnowsze filmy są w proporcji 21:9 także duże pasy na prawie pół ekranu będą na każdym monitorze nie licząc ultrapanoram, które z kolei średnio nadają się do czegokolwiek więcej

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...