Skocz do zawartości

Błąd na rdzeniu Core2Duo E7300 OCCT


Recommended Posts

Witam,

podkrecam moj c2d , Przy napieciu 1,2875 V  przy fsb 340 MHz, program occt wykrywa blad na rdzeniu.

Pierwszy raz podkrecam i pewnie robie cos nie tak.Moze ktos wie o co chodzi. Prosze o porade.

 

CPU:http://ark.intel.com/pl/products/36463/Intel-Core2-Duo-Processor-E7300-3M-Cache-2_66-GHz-1066-MHz-FSB

 

MOBO:http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-g41mt-s2ptrev_11

 

RAM:http://www.morele.net/pamiec-goodram-ddr3-4096mb-pc1333-cl9-gr1333d364l9-4g-294462/

 

PSU:http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/

 

CHŁODZIWO:http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-grandis-xe1236-spc099-643221/

 

GPU:GTX 560 TI

Edytowane przez gritness
Link to post
Share on other sites

Podbij napięcie na 1,300V, jak dalej będzie niestabilny, to daj mu więcej (max 3,500V). A jak nie, to zbijaj mu z rury, bo przetaktowałeś.

Rewizja C0 czy E0?

Patrzyłeś po forach jakie wyniki ludzie mają z tym procesorem?

Poza tym G41, to nie jest najlepszy chipset do OC, ale ratuje Cię wysoki mnożnik.

Edytowane przez KIciulek
Link to post
Share on other sites

Wlasnie widzialem ze ludzie chwala sie wynikami 3,66 MHz przy napieciu nominalnym . Ja nie moge stabilnie 3,4 zrobic ;/ Podbijalem juz napiecie do 1,3250 V . A gdy zwieksze fsb do 341.. to odrazu restarty, mysle ze mnie plyta blokuje. Chcialbym tylko stabilne 3,4 do czasu zakupu nowego proca.

 

 

 

 

Rewizja C0 czy E0?

 

O co chodzi ;d?

Link to post
Share on other sites

 

 

3,66 MHz

Chyba GHz ;)

 

 

 

A gdy zwieksze fsb do 341.. to odrazu restarty, mysle ze mnie plyta blokuje.
 

 

Na pewno. Ta MOBO raczej nie nadaje się do OC, nawet chłodzenia sekcji zasilania nie ma, co oznacza tylko, że nie jest ona szczególnie rozbudowana...

 

Ustaw napięcie na 1,30 (w sumie nie ma co szaleć) i leć z FSB w dół, za dużo wymagasz, a w dodatku pewnie masz wcześniejszą rewizję CPU. Sprawdź ją w programie coretemp (ewentualnie możesz przeczytać na procesorze) ;)

 

//Później przyjrzę się jeszcze tej MOBO dokładniej.

Link to post
Share on other sites

Rewizja CPU to M0, teraz robie testy jeszcze na fsb 340, przy napieciu 1,3v . Ale mam przeczucie ze bedzie sie wysypywal, nwm od czego to zalezy :(


Dziwi mnie to ze napiecie mam ustawione na 1,3 a w cpu-z i occt pokazuje 1.25


Teraz nagle procesor przeszedl 10 minutowy test occt , wczoraj przeszedl pol godziny na 1,3v 340 fsb, po czym sie wysypal... puszcze jeszcze na pol godzinki occt i sprawdze prime 95 ... Ale dziwi mnei to ze raz wykrywa blad a raz nie??? Czego to moze byc wina ?

Edytowane przez gritness
Link to post
Share on other sites

Po prostu kwestia częstości pojawiania się błędu. Jak się pojawia jakiś 1 na 10 podjętych "prób" to jest większe prawdopodobieństwo jego wystąpienia w danym okresie czasu niż gdyby pojawiał się 1 na 1000 prób. To oczywiście bardzo przykładowe wyjaśnienie, bo te liczy są astronomicznie większe. To co OCCT pokazuje to nie ważne - ważne co masz w BIOS. Daj zdjęcie z BIOS przy okazji, ale jak sypie błędami OCCT to zmniejsz taktowanie. Na tej płycie nie licz na cuda, bo w tym wypadku nie chodzi o procesor, tylko właśnie o MOBO.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zostawilem go na 1,3v przy 3,4 GHz. Testowalem prime 95 ,ktory znacznie bardziej wygrzal proca do max 68 stopni, nic sie nie dzialo , puscilem occt na godzinke i tez spoko , w grach nie ma problemu :) Tylko nie daje mi spokoju ta czestotliwosc bledow. Raz sa raz nie ma, moze to wina procesora ,badz programu ? Procesor ma juz swoje lata. Jutro zrobie testy 2h na niepodkreconym procu, jak beda bledy na rdzeniach to dam te 3,4 przy 1,3v.

 

Dzieki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

A robisz test "blended"? Może być ewentualnie wina ramów, jeśli je kręciłeś lub są kopnięte. Jeśli przeleci test blended przez pół godziny to w 99,5% przypadków komputer będzie stabilny. Chociaż najlepiej testować dłużej np. przez noc albo choć 2h. Ale jak w grach nie ma problemu to luz. Ja jak swojego podkręcałem to przy 3,9GHz po mniej więcej 12 minutach OCCT wysypywał błąd i od czasu do czasu gry lubiły crashować. Zmniejszyłem na 3,8GHz, zmniejszyłem nawet napięcie i wszystko jest stabilne. Zrzuć mu te 100MHz i zobacz jak zareaguje. Ewentualnie dovoltuj... tylko ta goła sekcja zasilania... żeby nie zakatować MOBO na amen...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...