Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, po nieudolnych naprawach w końcu doczekałem się zwrotu pieniędzy. Moją G2 mam zamiar ożenic (oczywiście przyszły nabywca będzie wiedział co w trawie piszczy, bez krętactw) i kupic coś nowego.

Co musi miec nowy bądź używany telefon:

- Napewno slot na kartę micro sd. W G2 tego brakowało i to bardzo.

- System Android. Windows mi nie podchodzi.

- Ekran 5.2'< (przyjemnie mi się na takim pracuje)

- Rozdzielczośc to już magia literek, ale HD co najmniej.

- Jak najczystszy soft (LG po kilku miesiącach nie zaliczył żandnej zwiechy, kosmos)

- Aparat - jak najlepsza optyka, MEGAPIXELE to też magia literek, M2 dla przykładu robiła tragiczne zdjęcie a była spod znaku Sony

- Funkcję uniwersalnego pilota. Bardzo przydatna rzecz.

 

Próg cenowy to jakieś 1300 zł.

Interesują mnie przykładowo propozycje mniej popularnych marek, mam sporo doświadczenia w smartfonach ale głównie są to HTC, Sony, Samsung, Lg, Nokia, myPhone, czyli sprawdzone marki które zastaniecie w większości komisów.

Jakieś sugestie?

Link to post
Share on other sites

HTC One E8. Podzespoły te co w M8 tylko ma trochę podkręcony procesor, lepszy aparat bo już 13 a nie ta 4, która się spisywala średnio. Wejście na kartę sd

LG G3. Ekran co prawda trochę większy ale te cienkie ramki LG robią swoje. Dobry aparat, podzespoły, na lollipopie już smiga jak burza no i ma wejście na kartę sd

Sony Xperia Z2

Link to post
Share on other sites

Myślałem nad tym Meizu, są już w komputroniku Panowie z polską gwarancją ;) Tylko jedna rzecz skreśla ten telefon. Soft. Nie polski, a polsko-angielsko-chiński, nie mam zamiaru oglądac krzaczków albo tłumaczyc język techniczny jak potrzebuje coś szybko zrobic. Meizu odpada, G3 właśnie widzę na allegro za 1200 niecałe z wysyłką z Play, łakomy kąsek a bawiłem się nim kiedyś to śmiga fajnie chodź w antutu w tyle za G2 (rozdzielczośc jednak obciąża procesor).

Z2 także o niej myślałem, brak nadajnika IR - nie ma funckji pilota uniwerslanego. W G2 steruje całym sprżetem z pokoju telefonem.

HTC, dobre telefony nie powiem ale stylistyka mi się nie podoba, za dużo pasków itp. Ekran jest najlepszy dokładnie taki jak robi LG, szkło na całej powierzchni, znaczek LG, głośnik, dioda, kamery, czujniki. Prostota a zarazem piękno :D

Link to post
Share on other sites

O to nie wiedzialem o tym Meizu :)

Owszem w benchmarkach wychodzi podobnie jak G2 ale to tylko cyferki. W rzeczywistosci po aktualizacjach na Lollipopie śmiga elegancko. Z początku były drobne lagi ale szybko się z nimi uporano i już nie ma problemów :)

Cena tez jest atrakcyjna :) jak masz okazję za niecałe 1200 to chyba bym się skusił na Twoim miejscu :) kiedyś się o 5 minut za długo zastanawialem nad HTC One i ktoś mnie uprzedził niestety :P

Link to post
Share on other sites

Poprawiłem, całe mnóstwo tego Lenovo jest. Wszystko spoko tylko 16 GB pamięci i brak rozszerzenia kartą, dla mnie lipa. K900 i K910 mimo iż prezentują się świetnie muszą zostac skreślone :) Ma ktoś doświadczenie z telefonami marki Lenovo?

Link to post
Share on other sites

Marka jak marka. Ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Ja osobiście bym nie brał z prockami MTK.

 

@dawid

 

Temat został już poruszony. Żaden sensowny argument nie został podany. Znów zaczynacie swoje pt. nie polecam bo gwarancja.

Link to post
Share on other sites

Krzaczków tam nie ma, jedynie sklep meizu, który ma być alternatywą (tańszą!) dla googlowego jest nie tłumaczony ale to tymczasowa sytuacja, albo go będą zmuszeni usunąć albo w końcu zlokalizują. Używanie i opłacanie przez producenta Google gapss jest niezbędne aby smartfon oficjalnie mógł mieć zainstalowany sklep googla, meizu daje gappsy googla + swój sklep. Jedyny problem jest taki że to nie wersja pro. Tym słynnym królem wydajności jest dopiero wersja pro.


Ten meizu mx4 to taki drugi one plus one. Jest jeszcze pro, który zabija konkurencję w benchmarkach ale jednocześnie jest drogi jak inne flagowce.

Link to post
Share on other sites

Czy aby na pewno ? Bo oglądalem dzisiaj recenzję MX4 tego zwykłego, był też robiony benchmark i wyszedł najlepiej z wszystkich smartfonów. 49 tysięcy punktow w antutu

Wersja pro ma wyższą rozdzielczość ekranu z tego co oglądalem więc można przypuszczać, że szybszy nie będzie bo procesor ma prawdopodobnie ten sam

Link to post
Share on other sites

Wersja bez pro ma soc mediateka. To że coś słabo działa to nic nadzwyczajnego, czasami się zdarza w przypadku nowych urządzeń, pewnie musi być optymalizacja pod gpu konkretnego producenta itd.

 

Wersja z pro ma najnowszego, podkręconego exynosa od samsunga, więcej ramu, szybszą pamięć wewnętrzną. Dali praktycznie same najlepsze podzespoły jakie w ogóle da się dostać na świecie. Tutaj nawet nie o benchmarki chodzi, bo mediatek w meizu bez pro też ma dużo pkt ale pewnie nie jest lepszy od qualcommow w obecnych flagowcach, raczej co najwyżej porównywalny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...