Skocz do zawartości

Xperia U słaby ping w telefonie


Recommended Posts

Witam. 

W swoim leciwym telefonie zauważyłem taki problem (wcześniej nie zwracałem na to uwagi, nie przeszkadzało mi). Mianowicie ściągnąłem ostatnio grę typowo sieciową i udało mi się rozegrać jedną rozgrywkę, na drugiej straciłem połączenie. Po iluś próbach znowu jakoś nawiązało połączenie i znowu mogłem zagrać.

Problem polega na tym, że częściej nie mogę grać, niż mogę. A chciałbym komfortowo sobie pograć.

 

Dzisiaj routerem z poziomu przeglądarki spingowałem 3 rzeczy: komputer (połączony kablem), laptop (połączony przez wifi) i mój telefon.

Oto wyniki w takiej samej kolejności:

 

Pakiety: 20/20 przesłane, 20/20 otrzymane, 0% strat
Round Trip Time: Minimum = 0 ms
Maksimum = 21 ms
Średnia = 3 ms
 
Pakiety: 20/20 przesłane, 20/20 otrzymane, 0% strat
Round Trip Time: Minimum = 2 ms
Maksimum = 566 ms
Średnia = 35 ms
 
Pakiety: 20/20 przesłane, 4/20 otrzymane, 80% strat
Round Trip Time: Minimum = 6 ms
Maksimum = 656 ms
Średnia = 334 ms
 
4 otrzymane pakiety to i tak niezły wynik! 

Przy pobieraniu, np. z google play, nie ma problemów, zawsze ładnie ściąga. Przy przeglądaniu stron może trochę zamula, ale o normalnym graniu w sieci mogę pomarzyć.

 

Czy ktoś zna powód, dlaczego smartfon miałby tak słabo odbierać sieć? Póki co nie mam możliwości sprawdzenia go na innej sieci. Jeszcze sprawdzę inny smartfon na mojej sieci, ale myślę, że to wina mojej xperii.

Link to post
Share on other sites

Zrestartuj router na początek. Gdy nie pomoże trzeba będzie inaczej go skonfigurować, zmienić kanał na inny, wybrać inny typ szyfrowania (a najlepiej wyłącz dla testu na chwile).

Nic nie dało. Sprawdziłem telefon siostry - pinguje normalnie, nie gubi żadnych pakietów. Nie mam teraz jak sprawdzić działania telefonu w innej sieci, ale ewidentnie wina leży po jego stronie.

 

Przez sieć tak samo masz.

?

 

 

@edit

Ściągnąłem aplikację do pingowania stron telefonem. Pinguje normalnie, jak na kompie. Wychodzi na to, że problem istnieje na linii router-telefon, pytanie tylko - czemu?

Edytowane przez zidolek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...