Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam :)

Mam zamiar kupić OCZ RevoDrive PCI-Express SSD 120 GB

w specyfikacji pisze ze jest kompatybilny z gniazdem

1 x PCI Express x4.

 

Moje pytanie czy dam rade go podpiąć pod płytę Asus P5QC?

która posiada :

- 1 x PCIe 2.0 x16 slots

- 3 x PCIe x1 slots

- 2 x PCI slots

Jeżleli nie to czy istnieje jakaś możliwość podłączenia Adaptera i czy nie stracę na prędkości dysku SDD?

 

Z góry dziękuje za pomoc :oops:

Link to post
Share on other sites

Jesli masz "otwarty" slot pcie x1 to wsadzisz x4, chyba wsadzisz karte na PCI to bedzie dysk w slocie x16.

 

Ewentualnie moglbys wyciac ogranicznik w pcie x1 ale tracisz gware to raz

dwa ze pcie x1 ma tylko 250mb/s przepustowosci.

a znajac zycie bedzie cos kolo 200 moze

wiec tracisz ponad polowe transferu;/

 

Nie lepiej wziasc dwa zwykle SATA 2 i w raid? bedzie tez okolo 500mb odczytu i 350-400 zapisu.

Link to post
Share on other sites

Dzieki kopczenko :)

Zależy mi tu na prędkości i jakości wiec chyba nie będę kombinował z pcie x1 i wraid.

Nie rozumiem tylko stwierdzenia "chyba wsadzisz karte na PCI to bedzie dysk w slocie x16.

Jesteś pewien na 100% ze dysk będzie działał jeżeli go wepnę do PCIE x16 ?, nie mam dwóch slotów na PCIE x16 ale mam sie z kim wymienić płytami :wariat:

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Jak nie jest otwarty, to zawsze można wyłamać tylną ściankę w gnieździe. Jest to jednak operacja dla tych o mocnych nerwach - ale jak najbardziej wykonalna.

Ewentualnie można obciąć PCB karty (śmieszne?, wiem, ale tak jest fajnie zrobione pci-ex, zasilanie i część sygnałowa)

 

http://img641.imageshack.us/img641/7863/pciex1videocard.jpg

Link to post
Share on other sites

..ja sie na to nie pisze xD ale dzięki

chciałem kupić SSD PCI-Express 120GB za ok 1400 zł(w Danii) ale chyba za wcześnie jeszcze, poczekam aż zmienię płytę (morze w połowie kolejnego roku jak Intel wyda nowy chipset i wejdą PciE x16 3.0)

W takim takim razie zdecyduje się na Corsair F120 :)

Dziękuje koledzy za pomoc do usłyszenia.... :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...