Skocz do zawartości

Vapor-X R9 280X - Dziwne użycie GPU na Furmarku


Recommended Posts

Witam, dzisiaj kupiłem używaną kartę graficzną jak w temacie. Poniżej przedstawiam krótki filmik z masowania karty. Czy to normalnie że po pewnym czasie GPU Usage zaczyna skakać?

I czy napięcia też są w normie?

 

Edytowane przez tubaris
Link to post
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/2nrsv67m8ma0m9p/vapor.rom?dl=0

tu masz bios

 

http://www.techpowerup.com/downloads/2311/ati-winflash-2-6-7/

tu masz flasher

 

Rozpakuj , uruchom przez admina ,load ,programe ,restart i nie baw sie za duzo furmarkiem

 

Czy ten zabieg jest dożywotnio na kartę? Może mi ją rozpierniczyć w pył?

Link to post
Share on other sites

Witam Panowie.Podepnę się do tematu.Otóż posiadam Radeona R9 280 X-Edition

Zauważyłem u siebie bardzo podobne objawy jak w przypadku użytkownika tubaris tzn podczas testu programem furmark użycie GPU waha się i skacze pomiędzy 63%,a 99%oprócz tego w grach np Call of Duty Ghost po kilku minutach grania gra się resetuje i wywala do pulpitu.Próbowałem instalacji kliku różnych sterowników od najnowszych po starsze i nie widzę poprawy.Obecnie zainstalowane są 13.9,ale problem z niestabilną pracą występuje w dalszym ciągu :/

 

Zgrałem swój bios być może modyfikacja jaką dokonał użytkownik dam111111 by pomogła :co:

https://www.sendspace.com/file/xz8oab

Edytowane przez bakocore
Link to post
Share on other sites

Wgrałem zmodyfikowany bios i jak na razie GPU Load jest cały czas na 99% więc w porządku.Jedno co mnie zaciekawiło to to że teraz taktowanie GPU to 900Mhz,a wcześniej było 960Mhz :co:  Taktowanie pamięci jest bez zmian czyli 1250Mhz

Edytowane przez bakocore
Link to post
Share on other sites

Mam to samo, swego czasu dokładnie prześledziłem ten temat i wychodzi na to, że to taki rodzaj zagrywki ze strony producenta niektórych kart graficznych. Nie martwić się tym, bo w grach nie ma tego a to takie jakby "zabezpieczenie" przed programami typu furmark. Zwiększenie power limitu załatwia sprawę.

Link to post
Share on other sites

ok

 

Edit : Testuje w Call of Duty Ghost i jak na razie śmiga elegancko.Taktowanie GPU to 900Mhz w sumie może być byle karta była stabilna :)

 

Jednak radość byłą przedwczesna w Call of Duty Ghost po kilkunastu minutach grania wywala do pulpitu :/  Coś mi się wydaję że grafa powędruje na gwarancję.Nic innego nie przychodzi mi już do głowy.

 

 

Pożyczyłem od kumpla HD 6870 od Saphire przetestuje na tej grafie.Wiem że jest sprawna w 100%

Edytowane przez bakocore
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...