Skocz do zawartości

Problem z wyświetlaniem filmików [youtube]


Recommended Posts

Witam,

mam pewien problem z wyświetlaniem filmików na mozilli. Zacznę od tego, że filmiki w ogóle się nie odpalają, dodatkowo automatycznie próbują wyświetlić się w jakości HD- chociaż w ustawieniach youtube mam zaznaczaną opcję  "nigdy nie odtwarzaj filmów w wysokiej jakości". Podczas próby zmiany jakości filmu zauważyłem tylko dwie dostępne opcje:
http://prntscr.com/66omxz

Dodam że na Internet Explorer wszystko działa. Resetowałem i reinstalowałem już firefoxa oraz wtyczki. Z góry dzięki za jakieś sugestie. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

I będziesz miał problemy z flashem gdyż mozilla wprowadziła coś takiego jak "Mozilla Shumway" czyli wymuszenie odtwarzania filmów w technologii html5 i jak najmniejszy udział flasha w technologii przeglądarkowej. Zapomniałem dodać to samo tyczy obecnie się yt gdyż oni oficjalnie przeszli na technologie html5 i sami zmuszają do tej technologii nie wspierając flasha.

Edytowane przez Xeinaemm
Link to post
Share on other sites

Tego odtwarzacza nie da się już zmieniać, youtube ma teraz domyślny html5, więc tak musi być. Filmy ci się nie odpalają, czyli co?

 

edit: Mam tak samo na mozilli, ale filmy normalnie się odtwarzają. Jaką masz wersję przeglądarki, masz we wtyczkach włączone openH264 Video Codec? Jakość HD odpala się, kiedy rozciągasz okno playera to obok zębatki? Ja właśnie tak mam. 

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites

To kiedy oni to wprowadzili? Wczoraj było wszystko ok.

 

masz we wtyczkach włączone openH264 Video Codec?

 

Tak.

 

Filmy ci się nie odpalają, czyli co?

 

Pojawia się tylko ikona "wczytywania"...

 

Jakość HD odpala się, kiedy rozciągasz okno playera to obok zębatki?

 

Jakość HD próbuje się odpalić od razu, choć nie powinna bo jak wspominałem mam zaznaczoną opcję "nigdy nie odtwarzaj filmów w wysokiej jakości"

Link to post
Share on other sites

Masz dostępnych więcej opcji jakości filmu? Bo u mnie na tych samych filmach, co wcześniej teraz są dostępne też inne. Z tego wynika, że to oni coś kombinują z tymi plajerami. Używasz adblocka? W tym linku wyżej, w komentarzach ktoś pisał o czarnym ekranie i nie odtwarzaniu filmów w html5 z włączonym adblockiem. Jest tam też podany sposób na odblokowanie innym jakości w odtwarzaczu html5.

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites
Masz dostępnych więcej opcji jakości filmu?

 

Tak. Obecnie mam tak jak było dawniej czyli 6 dostępnych opcji dotyczących jakość wyświetlanego filmu.

 

Używasz adblocka?

 

Z reguły używam, ale jak resetowałem mozille to się usuną i jeszcze go nie zainstalowałem. Mogę tylko potwierdzić, że w moim wypadku usunięcie nic nie dało.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...