Skocz do zawartości

Ile daje wyciszona obudowa?


Recommended Posts

Witajcie,

jak widać w moim podpisie, mam obudowę Define R3 od Fractal Design. Mam ochotę na Arc Midi R2 z racji lepszego zarządzania okablowaniem i lepszej wentylacji, co przy GTX465 jest na wagę złota :D. Nie jest to zestaw ultracichy (boxowy gwizdek na procesorze, 3 sztuki również niezbyt cichych AAB, turbina na karcie graficznej i diesel w zasilaczu) tak więc słychać go nawet przez zamkniętą wyciszoną obudowę. Czy jego słyszalność drastycznie wzrośnie po zamianie Define na Arc bądź inną niewyciszoną budę?
 

Edytowane przez krzesuo
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem sporo podskoczy dBA. Nie będzie mat wygłuszających %-)   Co dławi ci się stary gtx to kup na niego jakieś chłodzonko albo walnij nową pastę jakaś lepszą.

Edytowane przez owoce morza
Link to post
Share on other sites

Po nocy ciupania w BF3 temperatura zwykle oscyluje w granicach 90^C, nic tylko garnek stawiać :D. Pasta zmieniona na MX-4, więc pozostaje albo boczny nawiew (i tony kurzu) albo zmiana chłodzenia. Trochę kiepsko z tą obudową, bo R3 nie nadaje się do zarządzania okablowaniem (to co mam to chyba wycisnąłem max możliwości układania kabli w R3 :D ) i utrzymywania temperatury mojej grzałki na przyzwoitym poziomie :/.

Edytowane przez krzesuo
Link to post
Share on other sites

wyciszanie malo daje, najlepiej po prostu kupic porządne wentylatory, porządny cooler i karte z chlodzeniem polpasywnym (ewentualnie aktywnym ale cichym)

tanie i ciche wentylatory:

bequiet pure wings 2

cichy i tani cooler

SilentiumPC Fera/Fortis 2

kart to jest dużo ale zazwyczaj choć nie zawsze ciche są Asus, MSI

Link to post
Share on other sites

no wiadomo wentylki to też podstawa ale bud też sporo daje.

Stopery do uszu też. Chłodzenie dołączone do tych CPU AMD nawet minimalnych obrotach jest irytujące. Ja na szczęście pozbyłem się tego w miarę szybko.

Niezbyt wiele powinno kosztować używane chłodzenie, przynajmniej sąsiad nie będzie słyszał kiedy się to coś obciąża.

Edytowane przez helfi
Link to post
Share on other sites

Planuję zakupić TR Silver Arrow SB-E Extreme, ale to prawdopodobnie dopiero wtedy, gdy kupię FX albo Phenoma II X6. AAB też pójdą w niebyt, zastąpią je Enermaxy T.B Silence. Obudowy nie będę otwierał ze względu na zbierający się w niej kurz :D. Chłodzenie chłodzeniem, ale wracając do głównego tematu - duża różnica będzie (biorąc pod uwagę obecny konfig, bo po zmianie chłodzenia i wentylatorów na pewno będzie ciszej) po wymianie na np. Arc Midi R2?

Link to post
Share on other sites

 

 

Chłodzenie chłodzeniem, ale wracając do głównego tematu - duża różnica będzie (biorąc pod uwagę obecny konfig, bo po zmianie chłodzenia i wentylatorów na pewno będzie ciszej) po wymianie na np. Arc Midi R2?
  kurcze no na pewno będzie to nawet nie ma o czym mówić :)
Link to post
Share on other sites

Moge wyrazić swoją opinie na temat obudowy. Przesiadłem sie tydzień temu z Aeroocola VS-9 na Fractala Define R5. Różnica w wyciszeniu hmm... myślałem że będzie ciszej. Nie ma gigantycznej różnicy, na moje "ucho" to te maty mało dają. Jest tylko lekka różnica, mam teraz wodne chłodzenie co prawda gotowca od Corsair ale wywaliłem te ich wentylatory które dostałem do h105 bo były głośne (37 dBa) i mam wolno obrotówki teraz 18 dBa i jest lux. Nadal mi brzęczy chłodzenie grafiki w moim Gigabycie, poziom tego hałasu w R5 i VS-9 uważam za podobny, naprawde nie słysze sporej różnicy. Reasumując te wyciszenie wcale dużo nie dało, może przesadzam ale to dlatego że spodziewałem sie większego WOW a tu bez rewelacji, moze dlatego że obudowa jest dość blisko i na wysokości 1 metra. Ja po tym doświadczeniu stwierdzam że lepsze i cichsze wentylatory są bardziej opłaclne plus dobra pasta na grafe i masz tylko buczenie komara :) a nie szerszeni.

Link to post
Share on other sites

 

 

zastąpią je Enermaxy T.B Silence

nie polecam, wcale nie są takie ciche, ja bym brał bequiet shadow wings zamiast nich

 

 

Aeroocola VS-9 na Fractala Define R5. Różnica w wyciszeniu hmm... myślałem że będzie ciszej.

zgadzam sie, te wyciszenie daje bardzo mało 

Link to post
Share on other sites

Zamierzam brać model UCTB12, czyli właśnie 900RPM. Obudowa jednak zostaje, R3 jest mimo wszystko świetnie zabezpieczona przed kurzem, z układaniem kabli jakoś sobie poradzę a stopniowa wymiana chłodzenia CPU, GPU i wentylatorów na Enermaxy wyciszy, mam nadzieję, nieco peceta. Można zamknąć :D.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...