Skocz do zawartości

Prawdopodobnie mam koparkę...


Recommended Posts

Cześć, posiadam laptopa MSI GP70 2PE LEOPARD, lapek jest świeżo po formacie (system zainstalowany na nowym SSD). Przy otwartych kilku kartach (trzy, cztery) w Google Chrome lapek zaczyna niemiłosiernie wyć, a GPU-Z pokazuje temperatury rzędu 80 stopni, a w grze (np. Quake Live) już ponad 90. To samo przy oglądaniu filmu (mam dodatkowy monitor, full hd), integra strasznie się grzeje, kiedy GT840M nie przekracza 45 stopni. To samo działo się przed formatem, chociaż wydaje mi się, że dzień, dwa po instalacji tak się nie działo. Mam wersję premium Anti-Malware i ESETa. Wygląda mi to na koparkę (możliwe, że wirus był na drugiej partycji HDD, której nie formatowałem?). Co o tym myślicie? Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie przyczyną musi być szkodliwe oprogramowanie. To temperatura jest powodem zamulania. Musisz wyczyścić chłodzenie laptopa, dać nową pastę, termopady. Sprawdź czy w programach diagnostycznych masz podawane obroty wentylatora w RPM lub procentach. Może brak sterowania wentylatorem powoduje przegrzewanie. 

Link to post
Share on other sites

W żadnym programie nie pokazuje prędkośći wentylatorów. Nie uważam również, że to wina pasty, lapka mam od października, pozatym kilka dni temu, instalując SSD przedmuchałem środek z kurzu, którego było niewiele.

Link to post
Share on other sites

Darmowego klienta do kopania antywirus nie może wykryć jako malware tylko oprogramowanie, które go zainstaluje i doda do autostartu ;] Sprawdź po prostu procesy. Imho nic nie miało by się prawa włączyć samo z siebie na nowym systemie i przeskanowanych danych.

 

Czy przypadkiem odkurzacz czy tam sprężarka nie polubił za bardzo wentylatora?

Link to post
Share on other sites

Raczej nie, delikatnie użyłem pędzelka i dmuchnąłem powietrzem.
http://s14.postimg.org/v250opgxt/screen.jpg
A tak wygląda startup.


A w tym momencie, przy uruchomionej TYLKO przeglądarce (Cztery karty).
http://s3.postimg.org/m98ekf94j/screen2.jpg

Link to post
Share on other sites

Grafika nie jest obciążona GPU-Z wynika, że obciążenie jest małe 22%. Gdyby działała koparka obciążenie było by bliskie 100%. Masz spore obciążenie CPU. Chcesz lepiej przeanalizować autostart pobierz sobie program Anvir Task Manager portable. http://www.anvir.com/download.htm. Plik pobierz przez Internet Explorera bo Firefox i Chrom twierdzą, że plik jest szkodliwy. Spokojnie nic tam nie ma. To program narzędziowy do analizy uruchomionych procesów, sam używam od lat. Sprawdzisz nim prawie wszystko obciążanie CPU, GPU, pamięci, sieci itp. Program umożliwia weryfikacje czy dany program lub proces nie są przypadkiem szkodliwe(skan przez witrynę Virustotal).      

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

problemy z wysokim użyciem GPU,CPU przez valve'skie oprogramowanie.

akurat wtedy Steam był wyłączony.

 

 

Grafika nie jest obciążona GPU-Z wynika, że obciążenie jest małe 22%.  

Hm, wszystko wygląda ok, jedynie denerwuje mnie to, że przy małym obciążeniu aż tak się grzeje i wyje jak suszarka.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...