Skocz do zawartości

Kamera do kręcenia filmów na youtube [1500]


Recommended Posts

Witam,

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy planuję rozpoczęcie działalności na youtube. Będę nagrywał tzw pranki, które też często będą kręcone w nocy. Stąd moje zapytanie. Co wybrać? Kamere czy może lustrzanke? Oczywiście do tego przydałby się trójnóg(?), żeby obraz się nie chwiał.

Budżet to tak max 1500zł. Zastanawiałem się nad Nikon 600d, ale nie wiem czy to dobry wybór bo się po prostu na tym nie znam.

Bardzo proszę o pomoc,

Pozdrawiam,

 

~~lumpeleo

 

 

edycja: BenQ M33 - co sądzicie o tej kamerze?

Edytowane przez lumpeleo
Link to post
Share on other sites

Jak już to Canon 600D albo Nikon d600(tego bym nie brał, dużo problemów, tym bardziej jak w takiej cenie go znajdziesz). Sprzęt ma być nowy czy może być używany?

Pytanie czy chcesz mieć duże przybliżenie czy chcesz mieć jakość - jeśli chcesz mieć jakość to bierz 600D/650D(jeśli ci się uda, lepszy AF w filmowaniu), i wgraj na nie Magic Lantern i masz najlepszy sprzęt do nagrywania w tej cenie, tylko z małym zoomem. 
Jeśli zależy Ci na zoomie, to bym brał tandem Canon R506/56/57(dwu cyfrowe z dodatkowym Wifi i 8GB pamięci [56 i 57 to to samo, tylko jedno jest na media i saturn a druga na wszystkie inne sklepy] kazda z 5 osiową stabilizacją, dobra jakością video) + jakąś kamerkę sportową do ujęć z twojej perspektywy - np Sony AS20/30. 
Daj znać co o takiej propozycji myślisz. 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Na dobrą sprawę jeżeli chodzi o lustra do filmowania to Setos wyczerpał temat. Natomiast co do kamer - Canon R56/57 jest fajna, aczkolwiek do 1500 zaproponowałbym jeszcze JVC GZ-VX815 - może gdzieś jeszcze znajdziesz, choć jest ciężko dostępna bo to troszkę starszy model - jasny obiektyw i bardzo dobra matryca, co przyda się przy filmowaniu w nocy.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za szybkie odpowiedzi. No z tych co podaliscie wyżej to najbardziej chyba zainteresowały mnie:

1) Canon LEGRIA HF R506

2) JVC GZ-VX815

Tylko teraz pytanie. Która z tych lepiej nadawałaby się do takich produkcji? Z JVC może być cięzko z dostępnością, ale może się jakoś wykombinuje. A co do jeszcze pytania Setos'a czy mogą być używki... w sumie sam nie wiem. Myślę, że mogą tylko czy jakość filmów na tym jakoś nie ucierpi.

 
Link to post
Share on other sites

Lustrzanki typu 600D + Magic Lantern daj sobie spokój,więcej zabawy niż pożytku a jakość nie jest oszałamiająca.

Wybierz legrie 56 jak cie zadowala film lub FZ200 ładniejszy obraz -ostry,wyrazny.

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites

@mistrz Nie zgodziłbym się, jeśli chce na poważnie sie tym zająć Lustro Canona i ML daje mu możliwości jakich żaden inny sprzęt mu nie da.
A co do kompakta kręcącego filmy, to co do jakości na dzień dzisiejszy w tym przedziale cenowym mimo wszystko brałbym SX50/60 ale to tylko moje zdanie. 

Co do kamery ja mimo wszystko poszedłbym w takiej opcji w tandem R57(to samo co R56 a przez to, że tylko na Media i Saturn, idzie ją już za 999zł dostać), a do tego, odpowiadając jednocześnie na twoje pytanie @lumpeleo, wziałbym kamerkę sportową do ujęć z pierwszej osoby, ale nie brałbym Go Pro, a Sony AS20, obie podobnie kręcą a Sony dostaniesz już koło 650zł. 

Zastanów się nad tym czego dokładnie potrzebujesz i w jakiej konwencji chciałbyś to kręcić, i wtedy myślę najłatwiej będzie wybrać i albo opcja a) czyli jakość ale trochę więcej zabawy + jeden sprzęt b) gorsza jakość ale za to możliwość zabawy kadrami.

Link to post
Share on other sites

@setos ok ale nie w segmencie tanich puszek.

http://forum.pclab.pl/topic/985201-Testowanie-lustrzanki-canon600d/

 

 

 

A co do kompakta kręcącego filmy, to co do jakości na dzień dzisiejszy w tym przedziale cenowym mimo wszystko brałbym SX50/60 ale to tylko moje zdanie.

ja bym za to ani centa nie dał,moje zdanie ;)

 

Mając do wydania 1500zł i zależy mu na jakości czytelnym obrazie (na to zwracam uwagę) a nie obiekty na filmie lub cały rozmazane to fz200 lub zaawansowany kompakt.Mam kamere z której nie korzystam,zawsze zabieram aparat.Oczywiście wybór należy do autora i jak chce ciąć koszta niech nie liczy,że dostanie żyletke.Powtarzam jak go zadowala jakość z filmów youtub to jaki problem :)

 

co do typ gopro może zakładać na ptoka :D

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites

Za Setosem - nie zgodzę się z MIstrzem. W lustrzance przede wszystkim dużo zależy od obiektywu. Wiadomo, że jeżeli ktoś kręci na kicie 18-55 jeszcze starym bez IS i STM, to nie może oczekiwać dobrego obrazu, choćby i 5D użył ;) (celowa niezgodność przewidując przyszłe próby wytknięcia), a 600D z MLem i jakimś dobrym obiektywem typu SIgma 17-50 f/2.8 można nagrać na prawdę fajnej jakości obraz.

 

Co do wyboru, to albo tak jak Setos napisał - R56/57, i do tego albo AS20, albo zwykłe GoPro Hero - do pranków niepotrzebna Ci wyjmowana bateria i wifi, a kosztuje 549 zł ;)

 

Jest jeszcze opcja - teraz kupujesz tego JVC, a z czasem dozbierasz sobie na jakąś sportówkę typu SJ4000/GP Hero/S AS20 - po pierwszych zabawach z jedną kamerą zorientujesz się czy potrzeba Ci drugiej, a w razie jakbyś jednak preferował ujęcia z jednej kamery to nie zalega Ci sprzęt :)

Link to post
Share on other sites

sam oceń i wybierz na czym ci bardziej zależy.

 

 

a jak postanowiłbyś kupić kamerke do sportu to nie przepłacaj za przereklamowanego gopro tylko SJ4000 :)

sj4000 kosztuje ok. 70$, jest nowsza wersja sj5000 z wifi i 60 fps 1080p za ok. 100$. Jeśli chcecie, poproszę kumpla by nagrał jakieś krótkie video w nocy.

Link to post
Share on other sites
W lustrzance przede wszystkim dużo zależy od obiektywu. Wiadomo, że jeżeli ktoś kręci na kicie 18-55 jeszcze starym bez IS i STM, to nie może oczekiwać dobrego obrazu, choćby i 5D użył ;) (celowa niezgodność przewidując przyszłe próby wytknięcia), a 600D z MLem i jakimś dobrym obiektywem typu SIgma 17-50 f/2.8 można nagrać na prawdę fajnej jakości obraz.

jasne że lepszy obiektyw coś poprawi tylko pamietaj ile ma do wydania ;)

 

 

 

 

choćby i 5D użył

 

;)

 

jak bym podbił jeszcze kontrast,ostrość itd w ust panasonica to już ciężko byłoby wyłapać różnice :)

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites

 

 

jasne że lepszy obiektyw coś poprawi tylko pamietaj ile ma do wydania ;)

 

Pamiętam :), dlatego poleciłem starszego JVC z wyższej półki który jest na prawdę świetny ;)

 

 

 

jak bym podbił jeszcze kontrast,ostrość itd w ust panasonica to już ciężko byłoby wyłapać różnice :)

 

W 5D II też możesz ustawienia zmodyfikować ;), poza tym do 5D II też mamy MLa który daje na prawdę dużo do video, w tym nagrywanie RAW. Zresztą, nie bez powodu jeden odcinek Dr. House został nagrany właśnie 5D II - ten sprzęt też często się wykorzystuje w produkcji np. teledysków.

 

Ale to niestety poza budżetem, więc nie warto kontynuować dysputy nt. 5D w filmowaniu, chyba że w osobnym wątku :).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...