Skocz do zawartości

Myszka do 150 zł, CS:GO


Recommended Posts

§  Budżet: Do 150 zł, mogę dołożyć (wiadomo, że 10 czy 20 zł to nie aż taka duża różnica)


§  Jakiej myszki obecnie używasz: Logitech M100


§  Jaką masz obecnie podkładkę: A4 Tech X7 500MP


§  Z jakich wartości DPI korzystasz: Ten Logitech chyba ma 1000 DPI, ale cholera go wie...


§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: 30 cm w CS:GO


§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): CS:GO


§  Ile przycisków używasz w myszce: Prawy, lewy, scroll... Więcej nie mam. Jeśli myszka będzie miała dodatkowe dwa - jakoś je zagospodaruje, to nie problem. Ale nie wymagam. ;)


§  Chwyt: Finger


§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2


§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: 12-14 cm


§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: Niska precyzja tego biurowego Logitecha. ;)


§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): Brak? :D Musi być precyzyjna i "dobra" do gry w CS:GO.


Link to post
Share on other sites

@Kana V2 - symetryczna, jest dłuższa, sporo lżejsza, szersza du*a o niecały centymetr, wysoki LOD . Sensor ten sam (3090), bardzo dobra opcja, tylko nie wiem czy kupisz czarną wersję za mniej niż 200zł, jest co prawda biała ale śliska, gładka z błyszczącego plastiku, jak się spocisz, sprawia wrazenie klejenia do ręki.

 

@Abyssus 2014 - symetryczna, krótsza, wyższa i węższa du*a. Tutaj nic Ci ciekawego nie powiem od siebie, jakości etc. Nie posiadałem, ani nie mam wiedzy. Ale co ją różni od Savu to sensor (w Razer'ze jest 3888), nie wiem jak z jego optymalizacją w tym modelu i jitterem tego sensora. Musisz poczekać na kogoś mądrzejszego. W porównaniu do Savu według mnie odpada.

Link to post
Share on other sites

Brałbym w ciemno Kane v2, ale martwi mnie ten LOD... Ten M100 ma niski, a ja często "przenoszę" myszkę. Jak nakleje taśme na sensor to strace na czymś innym? Są na Allegro za 159 zł czarne i białe.

Rival to już ok. 200 zł, nie wiem czy warto.

 

Razer przypadkiem na daje własnych oznaczeń na sensory? Poszukam o tym Abyssusie.

Link to post
Share on other sites

Kolego, ja dzisiaj zamówiłem Rivala, jeśli chcesz konkretną opinię z pierwszej ręki to wstrzymaj się do jutra :) 

 

Ja się wahałem między Kaną V2, Logitech G400s i właśnie Rivalem. Wybór padł na Rivala, jutro się okaże czy trafnie.

 

Kupiłem za 200 zł z wysyłką + duża podkładką nostromo 45 cm x 35 cm :) 

Link to post
Share on other sites

Lod nie jest aż tak wysoki jak niektórzy myślą. Można przykleić taśmę i wszystko jest ok, ja tak grałem ale odkleiłem i gram normalnie bo mnie ten lod nie przeszkadza. 

Tylko ja bardzo często podnoszę i przenoszę myszkę. W tej co mam teraz LOD jest bardzo niski, więc może być ciężko.

 

 

Kolego, ja dzisiaj zamówiłem Rivala, jeśli chcesz konkretną opinię z pierwszej ręki to wstrzymaj się do jutra :)

 

Ja się wahałem między Kaną V2, Logitech G400s i właśnie Rivalem. Wybór padł na Rivala, jutro się okaże czy trafnie.

 

Kupiłem za 200 zł z wysyłką + duża podkładką nostromo 45 cm x 35 cm :)

Okej, to czekam na info. ;)

Link to post
Share on other sites

Może to też zależy od podkładki, ja mam tesoro.

Jakoś nie interesowałem się tym modelem do momentu jak zagrałem na niej u kumpla, po prostu bardzo wpasowała mi się w rękę, ma fajny płaski kształt i wygodnie leży w dosyć dużej dłoni, trzymam ją coś pomiędzy clawem a palmem. 

Sensor jak najbardziej ok, nie miałem z nim żadnych problemów gram na 400 dpi.

Można by się przyczepić do rozmieszczenia bocznych przycisków bo jest to średnio zrobione i trzeba się do tego przyzwyczaić, ja jestem prawo ręczny i przycisk z prawej strony myszki z początku ciężko się klika ale po krótkim czasie przywyknie się do tego. 

Nie wiem co tutaj jeszcze można napisać, myślę że za te kwotę dobra, prosta myszką. 

Link to post
Share on other sites

Można dodać, że biała wersja na żywo wygląda genialnie i to już nie jest kwestia gustu :D

Ale... odbija się to kosztem kontroli, po dłuższej sesji białą powierzchnia jest bardzo śliska.

Patrząc na ceny wziąłbym Alcora / Saphire

Link to post
Share on other sites

Więc po kilku dniach użytkowania Rivala moge coś o nim powiedzieć..

Wcześniej miałem a4tech bloody v3 którego sobie chwaliłem do czasu ąż kupiłem właśnie rivala.

 

Rival świetnie leży w dłoni, jest dość dużą myszką ja mam dość spore dłonie więc dla mnie ideał. 

Sensor spisuje się świetnie, mam podkładkę nostromo 33x42 cm, mysz ślizga się po niej doskonale.

Wahałem się między CM alcor, logitech g400s, kana v2 i właśnie Rival, wyboru nie żałuję myszka sprawuje się doskonale.

Na a4techu grając w CS:GO średnio miałem statystyki 19:8, teraz na tym samym serwerze gdzie grają praktycznie Ci sami ludzie kręce statystyki 30:5, troszkę dziwne porównanie i wiem, że myszka skilla nie dodaje, ale daje nam wygodę, komfort i większą precyzję a te czynniki już wpływają na końcowe statystyki.

 

Co do samej ceny to za mysz zapłaciłem 203 zł z wliczoną już przesyłką pobraniową i gratisową duuuużą podkładką :) 

 

Wystarczy zadzwonić do sklepu procpu, jeśli umie się negocjować to da się wykręcić niezłą cene :) 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Taki refresh.

Jadę w weekend na IEM w Katowicach. Xkom będzie sprzedać produkty Asusa w niższej cenie - między innymi myszkę Asus Strix Claw. Co o niej sądzicie? Jest okej podobno pod fingera/claw. Sensor jak w Rivalu.

Mysz wygląda bardzo obiecująco. Jedynie co mnie martwi to scroll który ma puste dziury - łatwo będzie do środka wpadać brud czy kurz i nie mam pojęcia jak później ktoś ma zamiar to wyczyścić, a drugą rzeczą jest to, że przyciski mają dużą odległość między kliknięciem a odbiciem ( długo wracają do pozycji gotowej do wciśnięcia ponownie)

Link to post
Share on other sites

Obawiam się tylko trwałości klików... 1 milion kliknięć? To mało chyba? I jeszcze ta wysokość (45 mm) w porównaniu do np. 37 mm w Kana v2.

Strix Claw ma Japońskie 1mln? Tak to mało, ale te przełączniki zawsze wytrzymują dłużej.

Link to post
Share on other sites

Okej, zobaczę czy Kana v2 będzie na stoisku Steelseries na IEM, wezmę do ręki obie myszki i zobaczymy. ;) Jeśli różnica w cenie będzie duża to wezmę Asusa, najwyżej sprzedam.

Btw, procpu zapowiada -40% na produkty Roccata. W razie czego to na jakie myszki od nich powinienem zwracać uwagę - Savu i...?

Link to post
Share on other sites

Okej, zobaczę czy Kana v2 będzie na stoisku Steelseries na IEM, wezmę do ręki obie myszki i zobaczymy. ;) Jeśli różnica w cenie będzie duża to wezmę Asusa, najwyżej sprzedam.

Btw, procpu zapowiada -40% na produkty Roccata. W razie czego to na jakie myszki od nich powinienem zwracać uwagę - Savu i...?

Znasz może jakąś zbliżoną datę takiej promocji ? :D

Link to post
Share on other sites

Roccat Kone Pure optical, Roccat Kone XTD optical ( jak mają), a z laserów to Roccat Kone XTD

Pro CPU nie ma XTD Opticali, tylko laserowe XTD

 

Kone Pure Military, Pure Optical, Savu, Lua - będą na 100% :)

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...