Skocz do zawartości

Nokia Lumia 930 ...? Pomoc w wyborze telefonu.


Recommended Posts

Hej :) Jako, że chcę wymienić mojego poczciwego Iphona 3gs na coś nowszego, to zwracam się z prośbą o radę. Przeglądając różne fora, czytając testy doszłam do wniosku, że dobrym wyborem dla mnie byłaby Nokia Lumia 930. Jednak przed ostatecznym zakupem chciałabym zapytać o kilka rzeczy.

 

MIX RADIO: Jest tam dużo utworów, gatunków muzycznych? Jak sprawuje się MixRadio offline?

 

GRY, APLIKACJE: czy nowości, popularne gry i aplikacje pojawiają się w Windows Store w miarę

szybko? Czy ktoś sprawdzał takie gry jak subway surfers, temple run 2 i hungry shark evolution? działają płynnie (bo zwłaszcza w tym ostatnim spotkałam się z różnymi opiniami)?

 

BATERIA: ponoć jest to jedna z większych bolączek tego telefonu. Jestem przyzwyczajona do ładowania telefonu co noc, jednak czy ten telefon pociągnie 1 dzień średnio intensywnego/intensywnego użytkowania (głównie gry, muzyka, Internet, smsy)?

 

ZDJĘCIA, NOKIA STORYTELLER: w Nokii storyteller da się przyporządkować konkretne zdjęcia do miejsca, jednak czy można przypisać kilka zdjęć do jednego miasta, ale do różnych ulic? Czy jeśli przeniosę jakieś zdjęcia lub pliki do chmury to mogę spokojnie je usunąć z telefonu?

 

Ogólnie jestem już niemal zdecydowana na ten telefon, bawiłam się nim w sklepie i wrażenie były bardzo pozytywne, jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji chciałam zasięgnąć opinii ;)

Rozglądałam się też trochę za innymi telefonami, bo może coś innego przykuje moją uwagę. Szukałam czegoś do max.1300 zł. , mógł być używany (ale w idealnym stanie ;p). Myślałam, że uda mi się kupić nową Nokię tak do 1500zł. ale jak doczytałam, że większość proponuje VAT marżę, to zrezygnowałam i poluję na używkę. Telefonu używam przede wszystkim do Internetu, smsów, słuchania muzyki i grania (ale tylko jakieś timekillery, nie bardzo wyobrażam sobie grać np. w GTA SA na telefonie ;p). Miałam spory dylemat czy wybrać Androida czy Windows Phone. W tym pierwszym byłabym spokojna, że znajdę tam wszystkie popularne/ciekawe aplikacje, z kolei wszędzie czytałam opinie, że andek po jakimś czasie zamula (ojj, widziałam to na jakimś Samsungu koleżanki) i trzeba bawić  się w wgrywanie custom roomow itp. To mnie najbardziej przeraża – zupełnie się na tym nie znam i prędzej bym coś zepsuła, niż poprawiła ;p Poza tym wychodzę z założenia, że jak kupuję telefon, to wszystko ma na nim działać idealnie, zarówno teraz, jak i za 3 lata, bez konieczności wgrywania czegokolwiek. Z tego powodu skłaniam się bardziej ku WP, tu jednak boję się trochę aplikacji – zombie, które mogą być gorsze, niepełne od swoich odpowiedników na Androidzie/IOS lub może ich w ogóle nie być. Przeanalizowałam jednak, czego używam na co dzień (Shazam!!!) i tych kilka aplikacji o których wspomniałam można ściągnąć na WP, reszta jest mniej istotna. Ważny jest też dla mnie aparat – chciałabym, żeby zdjęcia były możliwie jak najlepsze. No i przede wszystkim przejrzysty, ładny i prosty w obsłudze system – tu zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu WP, bawiąc się nim w sklepie odniosłam wrażenie, że większość ogarnę w godzinę.

 

Więc tak jak mówiłam – skłaniam się ku Lumii 930, chciałam się upewnić czy byłby to słuszny wybór? A może ktoś byłby w stanie mi polecić jakiś inny telefon spełniający moje wymagania? ;)

Link to post
Share on other sites

Polecam!!! Miałem wcześniej właśnie LG G3. Lumia lepsza w każdym calu. Gier i aplikacji jest coraz więcej i nie ma takiego bagna jak na androidzie, gdzie aplikacji jest pierdyliardy ale przydatnych jest kilkaset. Aparat to czołówka wśród telefonów. Bateria trzyma spokojnie do 2 dni przy normalnym użytkowaniu. Ekra chroniony prze Gorilla Glass 3. Podsumowując według mnie to najlepszy telefon jaki miałem. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie posiadam już Lumii, ale postaram się wnieść jak najwięcej do dyskusji.

 

Mix Radio - jako, że posiadałem jedynie darmową subskrypcję, mogłem pobierać tylko całe playlist-y. Wybierało się taką z listy już gotowych. Ponieważ większość zespołów nie była rozpoznawalna, przynajmniej przeze mnie, szybko dałem sobię spokój z tą aplikacją.

 

Zdjęcia - widać było, że system kładzie nacisk na możliwości foto, co skutkowało całą masą różnych, wbudowanych trybów oraz aplikacji. Odniosłem wręcz wrażenie, że był to jedyny cel, który przyświecał Microsoft-owi, przy tworzeniu tego systemu. Powinnaś więc być zadowolona.

 

Gry i aplikacje - Tutaj radzę osobiście sprawdzić, czy interesujące nas aplikacje są dostępne, lub ewentualnie jak wyglądają zamienniki.

 

Ponieważ Win Phone pozbyłem się blisko pół roku temu, niektóre z powyższych mogły się nieco zmienić. "Odchodziłem" na etapie, gdy nie było jeszcze poprawnie działającego YouTube-a, a o eksploratorze plików można było jedynie przeczytać, na liście życzeń do Microsoft-u (swoją drogą, strasznie długo zajeło im zaimplementowanie czegoś tak prostego i niezbędnego).

 

 

Obecnie używam Galaxy S5 (nie, telefon się nie wiesza, nie muli, ani nic z tych rzeczy). Telefon był szybki już na starcie, ale dopiero po aktualizacji do 5.0 dostał kopa. Chodzi szybko i płynnie. Naturalnie, mimo wszystko można znaleźć szybciej działający telefon z Androidem. Prawdopodobnie Lumia 930 będzie chodzić płynniej (tzn. oczekiwanie będzie ukrywać pod animacją), jednak przy obecnie dostępnej mocy, różnice są marginalne. Gdybyś jednak zechciała rozważyć Androida, chętnie udziele odpowiedzi.

 

P.S.

Zważywszy na fakt, że poprzednio używałaś iPhone-a, Win Phone nie powinien Cię za bardzo ograniczać, jednak czymś na co powinnaś zwrócić szczególną uwage, są aplikacje. O ile iOS, jak i Win Phone, nie słyną z personalizacji, tak w przypadku pierwszego systemu, mamy dostęp do sklepu z niezwykle szerokim asortymentem.

 

Edytowane przez blaven
Link to post
Share on other sites

MIX RADIO - nie używam znajomy tak i jest zadowolony. Ja słucham tylko OffLine i użyam zwykłej systemowej aplikacji lub Audio Player.

 

GRY APLIKACJE - jest sporo, w zasadzie da się znaleźć zamienniki z Androida. Ja po dwóch latach z Lumią i wcześniejszych 4 latach z Androidem oraz iPhonem nie napotkałem na braki.

 

YOUTUBE - działa, jest sporo aplikacji. Co więcej Google w końcu pozbywa się "wujowego" Flash'a i przechodzi na HTML5 więc YT nawet w przeglądarce będzie działał / działa.

 

BATERIA - Lumia 930 ma znacznie lepsze czasy niż moja Lumia 920, która pod tym względem jest słabiutka, wręcz nędzna :) - znajomi spokojnie dwa dni działają. Parę osób, które na L930 przesiadły się z L920 twierdzą, ze jest znaczna, duża poprawa.

 

ZDJĘCIA - jeden z najlepszych aparatów i jedne z najlepszych możliwości "obróbki i obsługi" zdjęć. To jest najmocniejszy punkt L930.

 

Jeśli zależy Ci na jakości zdjęć, szybkości, płynności i ogólnie "świętym spokoju" :) kup Lumie 930.

Link to post
Share on other sites

MIX RADIO - Używam, mi akurat pasuje ta aplikacja. Po kilku dniach (a w zasadzie już po parunastu godzinach) dobrało trafnie muzykę na mój gust. Można pobierać mixy offline, daje to sporo gdy skończył nam się pakiet danych.

GRY APLIKACJE - Na dzień dzisiejszy są niemal wszystkie najczęściej pobierane aplikacje na androida (gier może nieco mniej). A jeżeli ich nie ma to zdecydowanie zamienniki.

YOUTUBE - Obsługa HTML5 dała jak kolega wcześniej wspomniał, możliwość odtwarzania muzyki w przeglądarce... A propo YT i różnic między Androidem a WP... Na WP mogę zablokować telefon po włączeniu piosenki na YT (wygasić ekran) bez wyłączania muzyki... Na androidzie automatycznie odcina dźwięk.

BATERIA - Myślę, że WP jest na tyle zoptymalizowanym systemem, żeby do 2 dni telefon pochodził. Poza tym jest to też bardzo indywidualna właściwość uzależniona od tego w jaki sposób i jak często korzystamy ze smartphona.

ZDJĘCIA - Oszałamiające, mój znajomy ma ten telefon i zdjęcia są niebotyczne.

 

Również zbieram pieniążki na L930, mając w tej chwili L630, a w przeszłości L1020 również. 

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...