Skocz do zawartości

Smartfon,android,4"-5"[~~800zł)


Recommended Posts

Witam serdecznie. Planuje wymienić już starego Galaxy Ace 2 na coś płynniejszego i ogólnie nowszego..lepszy design.. wsparcie aktualizacjami mile widziane.

 

mój budżet: myślę że do 800 zł
gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu: Internet/allegro (chyba że coś będzie dostępnego w sklepach typa MM,Saturny itd ;) )
nowy/używany: wolałbym nowego.
preferowany rozmiar wyświetlacza: 4,3"- 5"  [[nie chce jakiegoś kolosa, wymiary trzymanego wczoraj Nexusa 4 są chyba idealne]]
preferowany system mobilny :Android
do czego będę używać urządzenia: Internet/aplikacje/smsy/rozmowy/youtube ( i również oglądanie Streamów na twitch.tv czy hitbox)
dodatkowe informacje: przyjemne przeglądanie internetu,oglądanie streamów, aparat nie musi być kozak.. od czasu do czasu jakaś fotka w wakacje przy dobrym oświetleniu, w gry raczej za wiele grać nie bede,chociaż coś pewnie wrzucę, dla zabicia czasu mozna czasem w cos zagrać.

Po prostu szukam czegoś solidnego. Fajnie jakby miało to wsparcie systemowe.. żebym nie musiał się zaraz martwić że bedzie problem z aktualizacjami czy coś tego typu.

 

Kilka typów mam ale nie wiem co o nich można powiedzieć coś więcej: LG G2 mini, Motorola G czy 2nd gen. jakieś Samsungi , Xperie M.. No i wpadł mi w oko Nexus 4. bawiłem się nim wczoraj (kumpel go posiada już jakiś czas i sobie chwali) jest od 2012 i ma andka 5.0.. ma dostac 5.1 chyba cos mi mówił.. i dalej tez bedzie dostawał? i posiada czystego androida jak motorola chyba.. takze fajna sprawa według mnie.

 

Czekam na chociaż kilka opinii, bo wiem że dużo osób potrafi coś fajnie doradzić (czytając inne tematy ;))

ps. trochę chaotyczny wpis, ale wybaczcie;) śpieszyłem się, żeby to dodać i trzeba iść spać, rano do roboty.

Pozdrawiam!

Edytowane przez Alcaaa
Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze G3s, jest lepszy od G2 mini choć nie jakoś znacznie ale zawsze coś. Większy ekran hd, lepszy aparat, no i jest nowszy z odświeżonym interfejsem

Moto G 2 generacji jak najbardziej :) czysty android to chyba największa zaleta, aparat ok choć jakiegoś szału nie robi

Co do Nexusa to jest to jeszcze całkiem niezły sprzęt :) z tego co mi wiadomo, choć pewny na 100% nie jestem to Lollipop jest jego ostatnią aktualizacją, choć zaznaczam że moge się mylić. No ale i tak płynnością zabija większość nowych średniakow :) Samsungi w tej cenie bym sobie odpuścił, Sony w sumie też choć są lepsze od Samsunga. Jeśli już to M2 albo M2 aqua

 

Link to post
Share on other sites

Co do tego S4, to rzeczywiście jest nieco droższy. Rzuciłem okiem na Allegro i zauważyłem nowy za ok. 870zł, tyle tylko, że jest z Anglii. Mój błąd. W takim razie, może ASUS Zenfone 5. Jeżeli nie zależy Ci na Lte wybierz wersję z Intelem. Jest szybsza i tańsza, ale zużywa nieco więcej energii. Chociaż jeżeli masz zamiar streamować, przez sieć komórkową, to bierz Lte. Co najważniejsze: wybierz wersję z 2GB pamięci RAM.

Link to post
Share on other sites

SGS4 jest kiepski .W cenie LG G2 a ma mniejszy ekran, gorszy procesor oraz o wiele gorsza baterię.

LG 3G S nie jest takie złe ale moim zdaniem cena nadal zbyt duża na parametry jakie oferuje.

Zastanowiłbym się nad Asusem Zenfone 5:

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/11705333

Obecnie bardzo popularny model, kupisz w cenie niecałych 700 zł. Ma dual sim oraz porządną aluminiową obudowę. 

Link to post
Share on other sites

Mniejszy ekran to nie minus bo to zależy jaki komu odpowiada :)

Mam S4 i G2 i dla mnie np ekran lepszy ma S4. Jeśli chodzi o kolory to jest miazga.

G3s już na olx można znaleźć po bardzo atrakcyjnych cenach od kogoś kto przedłużał umowę. Popatrz na inne podobne o tych parametrach jakie ceny mają. S5 mini albo ten A3. To są za wysokie ceny

 

No zenfone szczególnie z tyłu ma tą aluminiową obudowę.

Ogólnie zly nie jest, ale jest bardzo duży jak na swój rozmiar erkanu

Link to post
Share on other sites

W przypadku Samsunga Galaxy S, od wersji S4 w górę, root pozbawi cię gwarancji. Zostaje nadpisany sektor pamięci, po czym ścieżka zapisu do niego zostaje uszkodzona. Tracisz więc gwarancję i nie da się tego cofnąć.

 

Edytowane przez blaven
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie ;) Budżet chce powiększyć do 1000zł. Jakbym teraz kupił to bym potrzymał go z 2-3 lata [jakby wcześniej nie padł ;d odpukać]

 

Z nowych i ciekawych modeli w tej cenie to: LG G2mini, MotoG2gen, LG G3s, Zenfone 5?  z tych 'polecanych' jeśli chodzi o cena/jakość?!  coś jeszcze tutaj można wrzucić?

A Używane i polecane w tym przedziale?
**LG G2?
**Htc One?
**S4? 
**Z1 Compact [spodobał mi się, tylko sony sie wycofuje z telefonów i nie wiadomo jak ze wsparciem bedzie? fajny taki 'poręczny' i specyfikacja też spoko]  
**Nexus 4/5 ?

Co dorzucić do używek w tej cenie ? :)

Edytowane przez Alcaaa
Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie jest za mały, to Z1 Compact.
LG G2, jeżeli wystarczy Ci 10GB danych użytkownika. Niestety nie obsługuje kart SD.
S4/HTC One. Zależnie od preferencji. S4 lepszy aparat i ekran. HTC dużo lepsze głośniki i wykonanie.
Nexus 5. Bardzo słaba bateria. Telefon dla deweloperów. Efekt? Aktualizacje często posiadają jakieś błędy.

Najlepsze od góry. (G2 jest bardzo podobny parametrami do Z1 Compact, jednak przez wspomniany brak slot-u, umiejscowiłem go niżej).

Link to post
Share on other sites

Dzięki panowie ;)

No mega zastanawiam się nad tym Z1 Compact, głównie urzekł mnie rozmiar. Nie mam jakoś dużych dłoni ;D  ale z G2 raczej nie byłoby problemu też.. Pójdę do jakiegoś MediaExpert czy gdzieś do salonu i zobaczę jak ten G2 leży w dłoni.
ale Z1C..kozak jak dla mnie chyba :D
http://allegro.pl/sony-xperia-z1-compact-d5503-jak-nowa-gw-b-simlock-i5122818091.html
http://allegro.pl/sony-xperia-z1-compact-30-m-cy-gwarancji-bcm-i5108903113.html

http://allegro.pl/jak-nowy-sony-xperia-z1-compact-lte-warszawa-900zl-i5084160058.html

hmm?

do jakiej kwoty szukać, żeby jakoś nie przepłacić? i na co zwracać uwagę? ;)

Edytowane przez Alcaaa
Link to post
Share on other sites
Jeżeli nie jest za mały, to Z1 Compact.

LG G2, jeżeli wystarczy Ci 10GB danych użytkownika. Niestety nie obsługuje kart SD.

S4/HTC One. Zależnie od preferencji. S4 lepszy aparat i ekran. HTC dużo lepsze głośniki i wykonanie.

Nexus 5. Bardzo słaba bateria. Telefon dla deweloperów. Efekt? Aktualizacje często posiadają jakieś błędy.

 

Najlepsze od góry. (G2 jest bardzo podobny parametrami do Z1 Compact, jednak przez wspomniany brak slot-u, umiejscowiłem go niżej).

Nexus 5 dla developerów??? Bzdura... Słaba bateria? może nie ma zbyt dużej pojemności, ale spokojnie wytrzymuje cały dzień, przy 5-6 godzinach sot... Poza tym nikt nie każe wgrywać romów w wersji alpha, a wersje stable nie posiadają żadnych błędów. Poza tym czysty android i najszybsze aktualizacje powodują, że ten telefon wciąż jest jednym z lepszych telefonów na rynku.

Link to post
Share on other sites

Otóż cała seria Nexus była tworzona z myślą o deweloperach. Owe najszybsze aktualizacje niemal zawsze posiadają błędy, które są rozwiązywane w ich następnych iteracjach. Co prawda podobne zjawisko możemy zauważyć w przypadku innych producentów (tak jak aktualizacja LG G3 i Galaxy S5 do Androida Lollipop), jednak to właśnie w Nexusie spotkamy się z tym najczęściej.
Nexus 5, to taki okrojony LG G2. G2 posiada nieco większy ekran i o ok. 30% większy akumulator. Czy to oznacza, że różnica w żywotności obu telefonów, wynosi ok. wspomnianych 30%? Otóż nie, w większości przypadków różnica jest dwukrotna:

http://www.gsmarena.com/battery-test.php3?idPhone=5705#show
http://www.gsmarena.com/battery-test.php3?idPhone=5543#show

Nexus był bezkonkurencyjny w czasach, gdy kosztował 350$, a pozostałe flagowce ok. 600$. Te czasy przeminęły.

Link to post
Share on other sites

Polecam kupić telefon nowy, z gwarancją, z pewnego sklepu.

za 899 zł http://www.sonymobile.com/pl/products/phones/xperia-t3/

za 759 zł http://www.sonymobile.com/pl/products/phones/xperia-m2/

Xperia M2 ma ekran 4,8 540x960, LTE, slot microSD, 4 rdzenie przez co działa szybko, A 4.4, nie jest wielka, cena oki, 

T3 ma ekran 5,3 720x1280, LTE, slot microSD, 4 rdz, cienki 7 mm, cena oki

Link to post
Share on other sites

Litości z tym m2 i t3 i tymi cenami. Za 950 na olx już można dorwać Z1 compact, ktory jest lepszy w każdym calu od tych dwóch

Nie wiem jak zdesperowany bym musiał być żeby tyle za m2 i t3 zapłacić. Popatrz po ile sa na olx od ludzi co przedłużali umowę

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tel z małym ekranem nie może być komfortowy. Większy ekran to też z automatu większa bateria.

Z1 compact ma ekran 4,3. Benchmark wygra, ale komfortem nigdy.

Miałem tel 4,3 cala po dłuższym przeglądaniu internetu oczy mnie bolały i można dostać zeza.

Tel 4,8 cala oferuje dużo większy komfort patrzenia na ekran. Sprawdzałem na M2.

Ekran 5,3 będzie jeszcze lepszy.

A sklep i cenę może sobie wybrać gdzie chce. Cenowo masz rację, ale nie chce mi się szukać i zastanawiać się czy ktoś oferuje nowy czy odnawiany, albo chińska podróbkę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...