Skocz do zawartości

Ostateczna decyzja. L735 vs HTC ONE M7


Recommended Posts

Szukałem telefonu do 800zł (znalazłem HTC za 800zł dostawa z Polski, nowa) i mam teraz dylemat. Który telefon wybrać? Głównie telefonu używam do przeglądania internetu, dzwonienia i czasmi do robienia zdjec, ale to rzadko. Który telefon wybrać i dlaczego? Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

 

 

Funkcja Beats Audio

XD

 

Wiesz co to jest "funkcja Beats Audio" ? Nic innego, jak zwyczajnie podbity EQ. Funkcje Beats Audio zrobisz na odtwarzaczu MP3 za 100 zł. Wystarczy podbić dolne rejestry o jakieś kosmiczne wartości.

 

 

 

na prawdę fajnie brzmiało na słuchawkach

Fajnie to brzmi iP5S/jakiś Samsung z DACem Wolfsona/G2 z dobrymi słuchawkami.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że ta Nokia to byłby dobry wybor. Sam nie jestem zwolennikiem wp, ale pobawiłem się tym modelem niedawno w saturnie i bardzo mi sie spodobał wizualnie. Super ekran i spasowanie tafli ekranu z obudową. Rewelacyjnie to wygląda

Do tego ten wp jest płynny. Widzialem już na olx nawet poniżej 600 tą Nokię od osob prywatnych co dostały na przedłużenie umowy.

Link to post
Share on other sites

Każdy kto chwali HTC Beats Audio albo nie słyszał dobrze grajacego sprzetu albo powinien iść zbadać sluch. No chyba, że jestesmy zwolennikami muzy UMCA-UMCA gdzie od niskich tonów walą się ściany a od wysokich krusza kamienie w nerkach i plomby w zebach.

 

BA do ORDYNARNE podbicie niskich tonów - owszem, jak ktoś słuchał kiepskiego sprzetu na kiepskich słuchawkach to BA wydaje się mu świetne. WYDAJE.

 

Wystarczy posłuchać takiego Cowona z słuchawkami za 200 zł i BA staje się kompletną porazką :) :)

 

Ja bym kupil Lumie 735 - powód prosty - to HTC jest NIE PEWNE, jakiś Refub, z zagranicy. Szkoda się bawić i ryzykować.

 

Za 600 zł kupimy Lumię 735, nową od kogoś kto przedłużył umowę - na olx.pl sporo ogłoszeń. a za 200 zł kupimy porządne słuchawki, z którymi calość zagra znacznie lepiej niż HTC BA :)

 

Polecam poszukać Nokia WH-920 Purity by Monster, za 200 - 250 zl można je kupić, grają bardzo ładnie jak na swoją cenę i mają pełne sterowanie. Łącznie z regulacją glośności. :) Z droższych polecam a-Jays Five for Windows, ale cena znacnzie wyższa.

Link to post
Share on other sites
Każdy kto chwali HTC Beats Audio albo nie słyszał dobrze grajacego sprzetu albo powinien iść zbadać sluch. No chyba, że jestesmy zwolennikami muzy UMCA-UMCA gdzie od niskich tonów walą się ściany a od wysokich krusza kamienie w nerkach i plomby w zebach.   BA do ORDYNARNE podbicie niskich tonów - owszem, jak ktoś słuchał kiepskiego sprzetu na kiepskich słuchawkach to BA wydaje się mu świetne. WYDAJE.   Wystarczy posłuchać takiego Cowona z słuchawkami za 200 zł i BA staje się kompletną porazką

 

Ravir jak byś maił trochę pojęcia to wiedziałbyś że w modelach OneX+ oraz One m7 beats to coś więcej ( w przeciwieństwie do poprzednich modeli) niż tylko puste słowa. Smartfony te miały dobre wzmocnienie na wyjściu i nie siadały nawet przy konkretniejszych słuchawkach (kiedyś nawet wrzucałem link)

 

 

 

Za 600 zł kupimy Lumię 735, nową od kogoś kto przedłużył umowę - na olx.pl sporo ogłoszeń. a za 200 zł kupimy porządne słuchawki, z którymi calość zagra znacznie lepiej niż HTC BA

 

http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/nokia-lumia-735/gsmarena_a001.png

 

 

 

http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/htc-one/gsmarena_a002.png

 

poniżej htc m8 dla porównania:

http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/htc-one-m8/gsmarena_a001.png

 

 

O głośnikach nie ma co nawet wspominać bo tu Nokia leży względem HTC

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Nie jest taki oczywisty.

 

HTC nie słynie z wsparcia - czyli za rok będzie bardzo przestarzały, zero wsparcia. A Lumia 735 nadal będzie mieć wsparcie, co więcej dostanie Windows 10.

 

Do tego już mamy zapowiedziany przez HTC model M9 - czyli za pół roku M7 będzie do tyłu o dwie generacje, za rok o trzy bo pojawi się M10

 

Osobiście nie bawił bym się we flagowce poprzedniej generacji - jeśli nie Lumia 735 - to kupił bym średniaka obecnej generacji na Androidzie - przynajmniej miał bym jakieś wsparcie.

 

Wiem, że są "customowe" ROM'y - ale jestem z Androidem od początku, nawet dziś mam starsze dwa telefony jak SGS4 i katuję je nieoficjalnymi ROM'ami.  Niestety jest kiszka - każdy taki "customowy" ROM zawiera masę bledów i braków, nawet te najlepsze.

Jak bym miał używać go jako głównego telefonu to i tak wrócił bym do oficjalnego ROM'u.

 

Tak więc warto się zastanowić i przeanalizować sytuację w dłuższym kontekście - no chyba, ze kupujemy telefon co pół roku :)

Link to post
Share on other sites

One m8 juz dostał lizaka, m7 lada chwila tez dostanie. A nawet jeśli by nie dostał to co z tego? Gadasz tylko o tym wsparciu jakby bez aktualizacji telefon do niczego się już nie nadawał. Android to niemal kompletny system w przeciwnieństwie do WP który jest cały czas rozwiany i dodawane sa brakujące funkcjonalności. W androidzie aktualizacje nie sa aż tak istotne bo zazwyczaj nie wnoszą spektakularnej liczby nowości. I prosze powiedz mi - jak telefon o ponad 2 razy słabszej specyfikacji może być bardziej przyszłościowy? Windows 10 wgra ci nowy procesor i więcej ramu? Fizyki nie przeskoczysz i IMO zawsze lepiej kupic byłego flagowca niż telefon ze średniej półki

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

I prosze powiedz mi - jak telefon o ponad 2 razy słabszej specyfikacji może być bardziej przyszłościowy?

Patrz iPhone'y

Nawet 4S dostał najnowszego iOS i działa bardzo płynnie, a jest to wiekowy model z jednym rdzeniem i 512MB RAM. 

Link to post
Share on other sites
HTC nie słynie z wsparcia - czyli za rok będzie bardzo przestarzały, zero wsparcia. A Lumia 735 nadal będzie mieć wsparcie, co więcej dostanie Windows 10.

 

Za ciągłe fanatyczne szerzenie głupot Admin powinien ci zrobić przymusowe wakacje. Prześledź sobie ilość aktualizacji smartfona o którym rozmawiamy a stwierdzisz że jest to jedno z najlepiej aktualizowancyh urządzeń na androidzie (oczywiście poza motorolą i nexusem) ostatnich czasów. M7 jeszcze nawet nie dostał androida 5.0 który jest zapowiedziany a ty mówisz  że jest to przestarzałe urządzenie? puknij się w głowę. Nawet gdyby tych aktualizacji nie było to i tak to niewiele zmienia bo android to skończony system a m7 to rakieta.

 

 

Patrz iPhone'y

Nawet 4S dostał najnowszego iOS i działa bardzo płynnie, a jest to wiekowy model z jednym rdzeniem i 512MB RAM. 

 

 

http://www.gsmmaniak.pl/350612/ios-8-iphone-4s/

 

Na moich oczach dwa rożne 4s się wieszały tak więc niezawodność iOS to mit. To tylko kwestia czasu jak Apple przy kolejnej aktualizacji będzie uśmiercał stare modele jak znam życie to zaczną od baterii.

 

 

 

Autorze jak znajdziesz dobrego One to nie ma się nad czym zastanawiać L735 to urządzeni znacznie gorsze pod wieloma względami. Tylko pamiętaj by brać srebrny model. 

Edytowane przez Michur
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Za ciągłe fanatyczne szerzenie głupot Admin powinien ci zrobić przymusowe wakacje. Prześledź sobie ilość aktualizacji smartfona o którym rozmawiamy a stwierdzisz że jest to jedno z najlepiej aktualizowancyh urządzeń na androidzie (oczywiście poza motorolą i nexusem) ostatnich czasów. M7 jeszcze nawet nie dostał androida 5.0 który jest zapowiedziany a ty mówisz że jest to przestarzałe urządzenie? puknij się w głowę. Nawet gdyby tych aktualizacji nie było to i tak to niewiele zmienia bo android to skończony system a m7 to rakieta.

To samo mi się ciśnie na usta. W każdym temacie poleca ten sam telefon i pisze jak to androidy nie mają aktualizacje a Lumia dostanie Windows 10. Nie mogę się oprzeć wrażeniu że to jakiś pracownik który promuje ten sprzęt.

Edytowane przez MrKubecki123
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Śledzę to forum już naprawdę długo i ciągle jest to samo wnioski na brak reakcji same się nasuwają.

Przy takiej ilości postów gość za chwile będzie miał poziom "expert" i mniej obeznani w temacie będą brali jego "argumenty" na poważnie.

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...