Skocz do zawartości

Nowy smartfon do ok 800zł. Mam kilka propozycji.


Recommended Posts

Mam kilka na oku, więc byłbym wdzięczny za opinie, który z nich będzie najlepszym wyborem. Oczywiście jeśli macie jakieś inne propozycje, spełniające moje wymagania, to mile widziane.

Moje wymagania:
-cena do ok 800zł
-dotykowy, w miarę duży ekran ( 4,5 do 5,5 cali mniej więcej)
-niech płynnie chodzi, nie tylko przez pierwszy miesiąc używania
-dobry aparat i wideo (obecnie mam lg L7 i jest dla mnie niezadowalający, więc chcę relatywnie wyraźnie lepszy)
-bateria powinna wytrzymać cały dzień bez ładowania, a przy oszczędzaniu baterii ze 2 dni.
-nie jestem pewien co do systemu (słyszałem, że WP jest płynniejszy od Androida i mniej się tnie, ale jest na niego mniej aplikacji i ogólnie mniej funkcjonalny)
-Iphone odpada
-nowy, na gwarancji (łatwo realizowalnej, a nie po wysłaniu na drugi koniec Polski albo i dalej)

-kupić mogę zarówno przez internet jak i w sklepach typu Media Markt

Mam na oku:
ASUS Zenfone 5
LG G3 S
LG L90
LG L9 II
NOKIA Lumia 735
SAMSUNG Galaxy Grand 2
SAMSUNG Galaxy S III
SONY Xperia T3
PENTAGRAM X5 Pro

Jak wspomniałem wcześniej, aktualnie mam LG L7 i rzeczy, które mnie denerwują i których nie chcę w nowym telefonie to: zamulanie systemu po ok 2 latach od kupna (nie pomagały hard resety i odinstalowywanie aplikacji), słabej jakości zdjęcia i wide

Link to post
Share on other sites

A S3 LTE? Właśnie sprawdziłem i jest w podobnej cenie, a ma 2x więcej ramu niż zwykły S3.

 

A co do systemu, słyszałem, że WP jest strasznie ubogi w aplikacje. Wiecie może, czy dostępne za darmo i dobrze, płynnie działające są:

-jak dojadę,

-jakiś czytnik pdf, doc, xls,

-opera mini,

-latarka (ta, która świeci LED aparatu),

-dobry budzik podobny do SleepAsAndroid,

-klient pocztowy, który może odbierać poczte z gmaila,

-youtube albo coś, co pozwala oglądać filmy z YT,

-Google Translate albo coś podobnego?

Edytowane przez muszynianka
Link to post
Share on other sites

 

 

Z wymienionych? brałbym s3

S3 zamiast G3s, padłem.

NIE ZNASZ SIĘ - MILCZ!

 

 

 

ale lada dzień wyjdzie custom rom i masz lolipopa w 5 minut

Znowu Ty, znowu z customami wylatujesz.. Autorowi, który wyraźnie nie ma zbyt wielkiego pojęcia na temat telefonów.

 

Tylko czekam, aż dostaniesz bana.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do porównania aparatów. L735 jest najniższym modelem telefonu z optyką Carl Zeiss'a. Zostając przy PHOTO, przednia kamera posiada 5Mpx (szerokokątna - większe pole widzenia). Do tego stabilny system. Osobiście wybrałbym L735. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...