Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, na dniach będę przedłużał umowę i zastanawiam się nad tymi 2 telefonami http://www.telepolis.pl/forum/images/smilies/icon_smile.gif (Sony Xperia Z3 vs Samsung Galaxy S5).

Który bardziej polecacie i dlaczego? Xperia Z3 będzie mnie kosztować koło 300zł drożej + umowa będzie na 36 miesięcy a nie 24 jak w przypadku Galaxy S5.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Pomimo,  że posiadam z3 to oczywiście,  że nie opłaca się...  Dopłacać do xperii,  będą ci tutaj pisać o plastiku itd. W rzeczywistości to jednak porównywalne telefony, a 3  lata to kupa czasu i pewnie xperia zdąży się w tym czasie stłuc co najmniej 2 razy lecz druga naprawa będzie już nie opłacalna,  bo nim skończy się umowa xperia będzie starą cegłówką,  która może ożywi jakiś cudowny rom z xda o dłuższej liczbie znanych błędów niż nowych funkcji. 

Link to post
Share on other sites

Ciężka sprawa. Z3 jest lepszy jednak 36 miesięcy to szmat czasu, za 3 lata to będzie przeżytek bo już pewno będą smartfony 26 rdzeniowe i będą miały 16gb ramu czy coś koło tego bo jest pogoń za podzespolami co jest średnio mądre no ale cóż.

Na plus, więcej ramu, szybsza, wykonanie choć trzeba się nim obchodzić jak z jajkiem żeby nie potłuc. Na minus spory rozmiar, duże ramki, szkło na tyle

Galaxy S5. Jak do mnie ekran amoled jest najlepszy ale to indywidualna sprawa co kto lubi. Gorsza nakładka, mniej ramu, wszędobylski plastik, ktory średnuo wygląda. Np w G3 wygląda całkiem nieźle

Masz jeszcze jakieś inne do wyboru ?

Link to post
Share on other sites

Do wyboru mam takie jakie ma w ofercie Orange, nie znam się za dobrze na telefonach :) Chciałbym jakąś dobrą słuchawkę a wiem tyle, że te 2 są dość spoko. Jesteś w stanie polecić mi coś lepszego, bardziej opłacalnego? :)

 

Dodam, że obecnie posiadam Xperie J i chciałbym "lekki" skok jakości tym razem i żeby telefon był większy coś właśnie koło 5+ cali :)

Edytowane przez thenjx
Link to post
Share on other sites

A jaki abonament?Bo za g3 w 89zł abonamencie na 36 miechów masz za 120zł,na 24 miechy masz niespełna 300 zeta.Podaj jaki abonament.


I druga sprawa to jest że nie kala się brać na 36mies,gwarancja na fona skończy się po 24mies i radź sobie sam w przypadku awarii.

Link to post
Share on other sites

Zobacz też czy nie bardziej opłacalne byłoby wzięcie telefonu i abonamentu osobno  ^^. A jak się zdecydujesz na telefon od orange to poproś o ubezpieczenie na szybkę, za 3 zł miesięcznie wymienią ci ją 2 razy w ciągu 2 lat, a na 90% pójdzie Ci szybka czy to SGS5 czy Z3. Osobiście jeszcze bym Ci polecił zerknąć na Z1 compact i Z3 compact, telefony bardzo udane sam posiadam Z1 compact, a po przesiadce z większego ekranu widzę tylko same zalety, dłuższa żywotność na bateri (przy normalnym użytkowaniu z włączoną staminą i cały czas transmisja danych moja z1 comp. trzyma 2 doby  :)), a specyfikacja z najwyższej półki 

Link to post
Share on other sites

Smart Plan Multi II czas trwania umowy: 24 miesiące abonament: 89.98 zł miesięcznie

W tym przypadku Samsung Galaxy S5 kosztuje 559zł, LG G3 299zł, który z tych telefonów jest lepszy? Wiem, że Xperia Compact to bardzo fajny telefonik ale naprawdę teraz chciałbym posiadać nieco większy :)

 

Jeśli chodzi o Xperie Z3 to jest to abonament 89,98 i do tego są raty na telefon w wysokości 24zł miesięcznie na okres 36 miesięcy (obniżka do 18 lutego z 34zł dla przedłużających umowę) Szkoda bo ten telefon chyba mi się podoba najbardziej :/

Edytowane przez thenjx
Link to post
Share on other sites

Galaxy S5 to świetny telefon. Najlepszy ekran w swojej półce cenowej, jeden z najlepszych aparatów. Niektórzy uważają, że najlepsze posiada seria Xperia Z, mnie osobiście odstraszają jednak szumy (jako były użytkownik Z1 wiem co mówię). Obudowa plastikowa, dzięki czemu nie obawia się aż tak bardzo upadków. Możliwość wymiany baterii (wspominam o tym, gdyż niektórzy uważają to za sporą zaletę). Jeżeli zaś chodzi o aktualizacje Samsung pokazał jak należy dbać o flagowe urządzenia i kiedy Z3 wciąż czeka, użytkownicy Galaxy S4 (!) mogą już czerpać z zalet nowego Androida. Jedyne za co Sony należy się pochwała, to prędkość działania. Mimo iż Samsung zrobił duże postępy (zwłaszcza po ostatniej aktualizacji), Sony wciąż go wyprzedza. Mimo wszystko po przesiadce z Xperii J, zauważysz drastyczny przyrost wydajności.

Link to post
Share on other sites

G3 jest lepszy od S5 mimo wszystko. Fakt kolory ma może gorsze. G3 ma ultra hd którego nie widać w większości czynności ale jednak na filmach widać.

Kolego Blaven. G3 dostał aktualizację jako pierwszy jeszcze przed S5 nie licząc nexusów i w ciągu 2 tygodni było ich jeszcze kilka, ktore poprawiały płynność i teraz działa świetnie. Samsungi mają ciężką nakladkę i z czasem może zamulić. G3 ma lżejszą i szybszą. Nie zamuli

Ja mam S4 lte i jakoś nie czerpię jeszcze zalet nowego androida bo narazie wyszła o dziwo do mniej popularnych modeli

Link to post
Share on other sites

Odnośnie aktualizacji porównywałem Xperie i Galaxy. Rzeczywiście LG był szybszy, nawet od Samsunga.

Nakładka LG jest szybsza od nakładki Samsunga, to fakt, jednakże reszta, czyli hardware, jest lepsza w przypadku Galaxy.

Osobiście zastosowany w G3 wyświetlacz uważam za jego największą wadę. Nawet ten w G2 był lepszy (według obiektywnych testów). Nie spotkałem się jeszcze z filmem w QHD, co więcej, pomimo matrycy Full HD, filmy oglądam w 720p, gdyż na 5" nie widać większej różnicy, a plik jest 2 razy cięższy. Pytanie więc po co?

Link to post
Share on other sites

Lepsza ? Obydwa mają Snapdragona 801. Wersja 32 gb ma nawet więcej ramu więc raczej nie ma lepszych

Jedynie mu napompowali troche pikseli

Ekran w G3 nie jest jego największą wadą. Po aktualizacjach mikro lagi zniknęły.

A ja się spotkalem i to nie raz

Widać różnicę pomiędzy HD a FullHd szczególnie jak się ogląda filmy, które mają dużo szczegółow

Link to post
Share on other sites

Żaden z operatorów nie daje wersji z 3GB Ram, a więc i z 32GB pamięci. Porównujemy więc telefony które chodzą na tych samych podzespołach, z tym że jeden (LG G3) musi na tym samym poradzić sobię, z 80% większą rozdzielczością. W efekcie trzyma na baterii krócej zarówno od Galaxy S5, jak i od swojego poprzednika. Do tego nakład na Ram jest zwiększony (tekstury i obrazy więcej ważą). Dodatkowo dzięki zabiegowi zwiększania rozdzielczości, otrzymaliśmy gorsz ekran (http://www.gsmarena.com/lg_g3-review-1086p3.php).

Naturalnie, że, podczas oglądania filmu, znajdziemy różnice między 720p, a 1080p... kiedy będziemy ich szukać. W trakcie oglądania filmu nie zwraca się na to uwagi, jeżeli więc nie oglądamy tego samego filmu na dwóch, leżących obok siebie, urządzeniach, to (w myśl zasady "czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal") 720p w zupełności wystarczy.
Udowodniłeś, że można zauważyć różnice między 1080p, a 720p na 5" ekranie. Zgodze się. Niestety tego samego nie można powiedzieć o QHD. Tutaj różnicy, nawet na upartego, nie zauważymy, zwłaszcza, że... niemal nie ma nagrań w QHD. Jeżeli wgrasz coś w Full HD na QHD, to nie czyni to obrazu bardziej szczegółowym. Obraz jest interpolowany, a więc brakujące piksele są "uzupełniane". Najczęściej kopiując jakiś piksel przylegający. W efekcie obraz pogarsza się, a nie polepsza.

LG popełniło błąd umieszczając gorszy eran, który tylko męczy urządzenie i prezentuje marną treść.

Edytowane przez blaven
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...