Skocz do zawartości

Procesor AMD Phenom(tm) II x4 965 803 MHz


Recommended Posts

Witam!

 

Chciałem się spytać dlaczego mam 803 MHz w ustawieniach komputera, jak powinienem mieć 3,4 GHz?

Wyłączyłem w BIOS'ie C&Q czy jak to się zwało, i dalej to samo. Mam płytę główną : Asrock N68C-S UCC.  Przeglądałem inne tematy i pisali ludzie, że trzeba wymienić, ale chciałem się dowiedzieć i nie wydać pieniędzy w błoto czy muszę wymienić czy nie.

Link to post
Share on other sites

Mam Phenoma 955 i 802 Mhz idle trzyma, więc absolutnie nie masz się czym przejmować. Jak robi coś niewymagającego to wskakuje na 2105 Mhz. Obciążenie (czyli np granie) to już nominalna wartość 3200 Mhz lub 3800 Mhz tak jak mam go podkręconego :). Wszystko odbywa się automatycznie bez wiedzy użytkownika

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Taktowanie sprawdzaj pod obciążeniem, bo takie taktowanie ma w trybach oszczędzania energii i wtedy jest to normalne, podczas obciążenia jest dźwigane do właściwego, roboczego. Sprawdź np w programie cpu-z

 

Jeśli pod obciążeniem jest to samo, to sprawdź czy masz wgrany najnowszy bios do płyty głównej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W celu sprawdzenia procesora pod obciążeniem pobierz program occt , tam sprawdzisz czy rzeczywiście cpu ma źle ustawiony mnożnik.

 Jeśli to nie pomoże to radze, zresetować ustawienia w biosie na domyślne, tutaj daje ci poradnik :

http://www.tipy.pl/artykul_4639,jak-zresetowac-bios,2.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A sprawdzałeś czy mobo obsługuje procesory z TDP 125W? Bo ja sprawdzałem i nie, a phenom 965 z tego co wiem ma 125W tdp, także tu może a nawet na 90% tkwi problem, może update biosu zrób do najnowszego a jeśli nic nie da to ludzie którzy mówili by zmienić mobo mieli racje, niestety ta płyta nie obsługuje tego phenoma oficjalnie i nic nie zrobisz

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A sprawdzałeś czy mobo obsługuje procesory z TDP 125W?Bo ja sprawdzałem i nie, a phenom 965 z tego co wiem ma 125W tdp, także tu może a nawet na 90% tkwi problem, może update biosu zrób do najnowszego

Jak przypadkiem nie trafił na 140W zabytek :D

 

Płyta ma oficjalnie wsparcie dla procesorów do 95W. Procesor i tak powinien działać stąd problem najprawdopodobniej widzi BIOS. Co nie zmienia faktu, że instalacja takiego procesora na tej płycie jest ryzykowna. W polu mnożnika w CPU-Z domyślnie powinno być napisane 4 - 17.

 

Mam nadzieje, że przynajmniej tego Phenoma II tanio nabyłeś. Na forum ktoś ostatnio za takiego chciał 300zł. Co jest ciekawe bo 2 lata temu jeszcze były nowe sprzedawane po 350zł. Niestety nabycie takiego CPU wiąże się z natychmiastowym zakupem chłodzenia.

Edytowane przez helfi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...