Skocz do zawartości

Win7 - nie mozna uruchomic/ nie mozna sformatowac


Recommended Posts

Witam

 

Mam taki problem z lapkiem lenovo y580

Laptop nie moj tylko kolegi.

 

Otóż nie można uruchomic systemu, przy uruchamianiu wyświetla się komunikat wyboru

uruchom normalnie lub napraw.

 

Po kliknieciu uruchom normalnie na 0.5sek. wyświetla sie blue screen z 0x000000ED (0xFFFFFA8009ED9940, 0xFFFFFFFFC00000B5, 0x0000000000000000, 0x0000000000000000 )

- w necie znlalzłem że oznacza to iż pliki systemu sa uszkodzone

 

- wybór poziomu naprawy powoduje tylko załadowanie się paska i nic dlaej ekran stoi

 

Dlatego tez postanowiłem sformatować cały dysk i zainstalowac windowsa z płytki, jednak zaraz po uruchomieniuy instalacji i wyswietleniu wyboru jezyka i kliknieciu dalej , instalator wyświetla na niebieskim windowsowym tle "instalator rozpoczyna pracę" i dalej nic sie nie dzieje.

 

Próbowałem wpisania opcji shift + f10 i wpisaniu polecenia diskpart ale opcja ta również się nie ładuje.

 

Dodatkowo jako że mam takiego samego laptopa z dyskiem na mSata postanowiłem spróbować odpalić zepsuty laptop za pomocą niego, jednak tu równiez poległem, wyświetla się ekran ładowania systemu plików windows i nic dalej nie rusza.

 

Przy każdym z powyższych przypadków nie powoduje zawieszenia laptopa tylko tak jakby ciągłe wczytywanie

 

Ktoś ma jakieś pomysły co mogło paść i czego jeszcze spróbowć.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Spróbuj z inna płytą, może masz uszkodzone pliki na płycie lub płytę mocno porysowaną. Może uda się skopiować tą płytę pod Nero i z nowej ponów próbę. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...