Skocz do zawartości

Czy częste formatowanie dysku SSD psuje go ?


Recommended Posts

Witam mam dysk Seagate 1TB HDD i w ciągu ostatniego pół roku formatowałem go 3 razy mam zamiar kupić dysk SSD 250 GB i czy jeśli też będzie taka konieczność aby zrobić format i potem za jakiś czas kolejny to może to psuć dysk ? i czy dysk SSD można defragmentować ? ( pierwszy raz HDD formatowałem bo złapałem wirusa który na starcie systemu odpalał strony rojsyjskie potem miałem nową płytę główną więc format aby stery pasowały a potem nowa grafika a potem nazbierałęm syfu i stąd tyle formatów )

Link to post
Share on other sites

Jak kolega wyżej ale zastanowił bym się ewentualnie jeszcze nad czytaniem ze zrozumieniem treść w instalacjach programów których pobierasz :D (niestety same z siebie strony się nie włączają, virusy również same się nie pojawiają gdy kichniesz na pc). Poza tym kto  i w jakim celu formatuje dysk po wymianie grafiki? why?

Link to post
Share on other sites

Jak kupowałam dysk SSD to mi typ w komputroniku mówił, że nie wolno go formatować, bo skraca to żywotność dysku, ale dlaczego miałoby się dziać, niestety nie wiem i nie mogę się doszukać. Może to jakaś informatyczna legenda ;)

Link to post
Share on other sites

Mówią tak tylko dla tego że dyski ssd mają z góry określona ilość zapisów ale tak na prawdę nikt nie jest w stanie określić na ile to wystarczy stąd pewnie takie ostrzeżenia. Ale dzisiejsze konstrukcje powinny pozwolić na kilkuletnią prace bez problemu

Link to post
Share on other sites

http://pl.wikipedia.org/wiki/Formatowanie_dysku

 

Klikasz "szybkie formatowanie" i możesz być pewny, że nie skróci to żywotności dysku. Na logikę. Ile trwałby do pełna zapis 1TB dysku a ile trwa szybkie formatowanie.

 

PS. Ja nie wiem, co wy ludzie macie z tym formatowaniem... Czy nic na komputerach nie trzymacie, że trzaskacie jeden za drugim? Zmiana MOBO już nie wspominając o karcie graficznej (o.O) nie jest koniecznością do reinstalacji systemu...

Edytowane przez KIciulek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

to może to psuć dysk ?

 

Nie. Szybki format nie zrobi mu krzywdy.

 

 

 

czy dysk SSD można defragmentować ?

 

Nie ma czego. Dane na SSD nie ulegają fragmentacji.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...