Skocz do zawartości

Ten zasilacz wystarczy i będzie cicho?


Recommended Posts

Dobry wieczór

kończę składać blaszaka  do grania.Nie będę podkręcał, nie będę dawał drugiej karty.

 

PROCESOR: i5-4460

 

KARTA: ASUS Radeon R9 270X 2048MB 256bit DirectCu II TOP

 

PŁYTA: Gigabyte GA-Z97-HD3

 

PAMIĘĆ:G.Skill 1600 Mhz RipjawsX CL7

albo Crucial 1600MHz Ballistix Tactical CL8

 

DYSK: WD 1TB Intellipower 64MB RED

 

CPU COOLER: SilentiumPC Fera 2

Nie będę podkręcał procesora, ale chyba warto dołożyć do lepszego chodzenia,

żeby nieco chłodniej i ciszej.

 

OBUDOWA: Cooler Master 690 III Advanced

 i jakiś napęd do tego. 

 

Pozostał mi wybór zasilacza.

Ponieważ składam i zamawiam w x-kom.pl, a tam nie mają polecanego Cooler master G550 M, wybrałem 

 

ZASILACZ

Antec EDGE GOLD 550W zwykły albo modularny.

Pytania:

czy wystrarczy do tej specyfikacji i czy jest cichy?

 

pytanie dodatkowe: dopłacać do modularnego?  

Edytowane przez Ytong77
Link to post
Share on other sites

Ja bym się zdecydował, w wersji modularnej. Można też wziąć kilka innych, ale nie powiem, bo jeszcze od moderacji znowu się dowiem, że zasilacz musi być najlepszy w swojej cenie, co nie do końca jest prawdą. O ciszy niech się wypowie kto inny choć nie sądzę, aby był głośniejszy od mojego Deusa G1 z 80+ Bronze. Dla mnie głosność mojego zasilacza jest jak najzupełniej w normie, a PSU z 80+ Gold powinien być cichszy, wentylator musi wywiać dużo mniej ciepła.

Edytowane przez mw1975
Link to post
Share on other sites

Zasilacz spokojnie wystarczy do podanej konfiguracji i jest to naprawdę dobry wybór. Czy warto dopłacić? Według mnie nie. W tej samej cenie dostaniesz XFX XTR 550W, za którym przemawia półpasywność. A tobie zależy na ciszy. Ponadto posiada certyfikat gold i w pełni modularne okablowanie. A co do zestawu to po co ci płyta na chipsecie z97, skoro nie planujesz podkręcania. Do tego procka dobra będzie płyta Gigabyte B85M-D3H. I zmień dysk na WD Blue. Biorąc Antec True Power i płytę na B85 oszczędzasz na tyle, że możesz wziąć r9 280. Ewentualnie można już się pokusić o ssd, np. Crucial MX100 128 Gb. Chcąc lepszą kartę graficzną i ssd możesz zmienić obudowę na zalmana z3 plus.

Edytowane przez rjl97
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Skoro Antec nie jest cichy to szukam dalej. Znalazłem na X-kom Cooler Master 550W RS-550-AMAA-B1 - rozumiem, że to to samo, co często tu polecany G550W? A jezeli tak, to rozumiem że powyższej konfiguracji wystarczy, kable nie będą za krótkie i na hałas nie powinienem narzekać?

 

Ale po chwili przypomniałem sobie o be quiet - tu do wyboru znalazłem dwa zasilacze z ostatniej serii Straight Power 10: albo 500 albo 600

Warto?

I czy 500 W wystarczy do wspomnianej wczęsniej konfiguracji?

 

 

A co do uwag rjl97 - myślałem o Gigabyte B85M-D3H, ale z tego co wyczytałem, obecnie w sprzedaży jest druga rewizja i ta nie jest już tak udana. Obudowy nie będe brał innej, bo ta ma starczyć na długo.

Nie zalezy mi tez na szczególnie mocnej karcie - mam monitor 18,5 cala (1370x766) i na razie na nim zostanę. Za rok zmienię, a wtedy będę miał już wybór wsód sprawdzonych nowych kart AMD. Albo dolar będzie tańszy.

Link to post
Share on other sites

w x-kom jest akaurat tańszy od tych z serii Straight Power - kosztuje 329 zł. Ten miał premierę w 2011 roku, a te nowsze (wrzesień 2014) mają natomiast dłuższą gwarancję (5 lat) i wentylator z serii silent wings.

Oba mają też certyfikat Gold (a l8 -Brozne) i sa jeszcze chichsze (dane według strony be quiet) o kilka decybeli.

 

Twoim zdaniem z tych dwóch Straight power nawet 600w będzie za słaba? 

Edytowane przez Ytong77
Link to post
Share on other sites

Faktycznie, druga rewizja tej płyty nie jest tak udana. Ale nie bierz płyty na z97, chyba że planujesz wymianę procka w przyszłości na coś z odblokowanym mnożnikiem. Jeżeli nie to bierz msi b85m-g43 lub asrock b85 pro4. Co do zasilacza to zaproponuje ci Forton Aurum 500W. Naprawdę dobra jednostka i nie kosztuje dużo (295zł). Spokojnie wystarczy do twojej konfiguracji i czytając opinie można wnioskować że jest to dość cicha konstrukcja.

Edytowane przez rjl97
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...