Skocz do zawartości

komputer się nie włącza


Recommended Posts

Witam



złozyłem dzisiaj komputer z młodszym bratem pierwszy raz do kupy. Zrobiłem wszystko wydaje mi się ,że dobrze podpiąłem wszystkie kable właczam power a tu nic, reset też nie reaguje. Odkręciłem obudowe i wcisnałem przycisk na płycie głownej ,,direct key,,. Komputer zaczął pracować świeciła się zielona dioda, ale obrazu nadal nie było. Nagle poczułem dziwny zapach i brat zauważył że z górnej części płyty tam gdzie jest ram i procesor zaczeło minimalnie dymić, ja nie zauwazyłem ale od razu wyłączyłem. Czytałem troche i myslę że spaliła się płyta, gniazdo od pamięci i ram tez pewnie ;(

Ram wpiąłem raczej dobrze tak jak w instrukcji w żółte porty. Nie pamietam zeby cos piszczało, nie jestem pewien ale mozliwe ze swieciła sie czerwona kontrolka. Wentylatory chodziły i komputer też. Monitor podpiałem pod płyte, mam stary kineskopowy monitor. Komp stał z 2 miesiace bo brakowało mu ramu dopiero teraz dokupiłem, był troche przykurzony, moze stad ten zapach.

P.S

Teraz jak właczam komputer to świeci się zielona dioda, zaswieci sie czerwona ,,dram led,, i czerwona ,,vga led,, potem gasna i zaswieca się czerwona ,,boot device led,,. Wszystko jest ok nic nie smierdzi nic nie kopci. Odpiąłem ram i tez nic,z jedną koscią tex próbowałem. Jak włączałem bez kości to nic nie piszczało a chyba powinno.
kupiłem przejściówkę z dvi na vga i podpiąłem pod karte dalej to samo.







Płyta Asus z87-c

Procesor i5 4670k

GPU GTX 780

Ram kingston hyperx beast 2x4 2400 cl11

zasilacz TT se 530w bronze

dysk seagate



Proszę o pomoc

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...