Skocz do zawartości

Zakłócenia dzwięku na przednim panelu po zmianie grafiki


Recommended Posts

Witam.

 

Mam taki problem. Otóż po zmianie karty graficznej na nową słyszę trzeszczenie i piski w słuchawkach. Dzieje się to podczas poruszania myszką w pulpicie albo kiedy komputer jest obciążony.

 

Występuje to tylko na przednim panelu. Po podpięciu na tylny panel jest ok. Tyle, że na starej karcie 7850 było równie dobrze z tyłu jak i od przodu.

 

CPU i5 3350p

GPU GTX 970

PSU OCZ CoreXStream 500W

MOBO Gigabyte b75m d3v

 

Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić? Zależy mi na korzystaniu z tego panelu na foncie. Po zakupie i instalacji karty na nowo układałem kable w budzie tak, więc pomyślałem, że tu jest wina ale po wyprowadzeniu kabelka audio drugą stroną obudowy dalej to samo.

 

 

/e

 

ORTOGRAFIA!  "zakłócenia" . Poprawione        dad

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie piszczące cewki w nowej karcie. Na swojej 770 w słuchawkach również słyszę piski, tylko kiedy karta wygeneruje dużą ilość klatek np. w menu gry. U mnie synchronizacja pionowa rozwiązuje problem.

Link to post
Share on other sites

Karta dzwiękowa zintegrowana ale na tylnym panelu działa ok. A co do pisków i trzeszczeń to słychać też na pulpicie podczas ruszania kursorem. Co do wymiany ? Dźwiękówka czy grafika bo nie zrozumiałem kolegi #2

Edytowane przez SupCore
Link to post
Share on other sites

Ale z przedłużką średnio sprawa wygląda bo chcę mieć po prostu z tyłu głośniki podpięte, a jak chce pograć to wtedy słuchawki pod przedni panel :) Można oczywiście kupić przedłużkę ale wolał bym gdyby działało dobrze na przednim. 

 

A jakiś kabelek audio ekranowany ? Mogło by to dać efekt ?

 

Swoją drogą dlaczego jeżeli to wina cewek karty graficznej na tylnym panelu działa bez zarzutu ?

Edytowane przez SupCore
Link to post
Share on other sites

 

 

A jakiś kabelek audio ekranowany ? Mogło by to dać efekt ?

 

Raczej nie pomoże skoro zmiana jego usytuowania w obudowie nic nie dała. Moim zdaniem nowa karta po prostu więcej pobiera energii przez co uwidacznia się jakaś interferencja na MOBO co skutkuje takimi "artefaktami" w przesyle dźwięku. To nie jest jakaś high-end'owa płyta główna.

Link to post
Share on other sites

Raczej nie pomoże skoro zmiana jego usytuowania w obudowie nic nie dała. Moim zdaniem nowa karta po prostu więcej pobiera energii przez co uwidacznia się jakaś interferencja na MOBO co skutkuje takimi "artefaktami" w przesyle dźwięku. To nie jest jakaś high-end'owa płyta główna.

Nie musi być HIGHEND mobo. Moja jest HIGHEND i też są trzaski bo okablowanie na front panelu jest LOWEND

 

Owiń cały kabel front panel sreberkiem po czekoladzie i sprawdź tylko nie dotykaj mobo jak już go okleisz bo zrobisz zwarcie 

 

Homemade HIGH END Front panel audio 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

No przecież o tym piszę... A jeśli chodzi o kabel to przecież autor próbował puszczać go inna drogą i nic to nie zmieniło. W sumie może ten ekran by coś dał, można spróbować. Fale to nie jest moja najmocniejsza strona, ale zdaję sobie sprawę z ich interferencji.

Link to post
Share on other sites

To jest bardzo proste. ścieżki na płycie do audio i kabel front panel audio na jednym słychać trzaski na drugim nie czyli słabej jakości izolacja. interferencje magnetyczne nie siedzą tylko w obudowie ale i wychodzą z niej.

 

Jest wiele takich tematów i z wymiana jakiegoś podzespołu i bez gdzie takie trzaski są najczęściej wymiana całego front panelu pomagała, nie zawsze.

 

Nie chodzi o puszczenie kabla gdzie indziej bo wtyk audio fp jest na mobo albo w bliskości grafiki lub na samym dole mobo 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...