Skocz do zawartości

Podłączenie dwóch monitorów, jeden z wyjściem d-sub


Recommended Posts

Planują kupić monitor BenQ GL2250HM, aktualnie mam stary monitor z wyjściem D-Sub. Na karcie mam złącza 2x DisplayPort, HDMI, DVI. W jakiej konfiguracji można by było podłączyć te monitory aby ten nowy BenQ był jako główny? Aktualnie ten monitor mam podłączony do karty przejściówką DVI-D-Sub.

Link to post
Share on other sites

Nie. Wpinałem wszędzie gdzie się dało i nie było problemu czasami na hdmi skalowanie pada trzeba mieszać osobiście nie na widzę  hdmi miało być pnp a często są dziwne proporcje czyli pas czerni ale oczywiście do ustawienia w sterownikach karty graficznej. tylko przy starcie pewnie tylko jeden monitor będzie swiecił dopiero po wejściu do systemu uruchomi się dodatkowy 

Link to post
Share on other sites

Jaka kartę masz podaj pełen model

 

Ja mam wpięte 2x dvi analog i cyfra i 2 x DP do d-sub (oczywiście aktywne bo przy vga by nie działało i nie miało prawa działać na pasywie)

 

Nie wiem czy pasywny mini dp wystarczy bo to tylko dwa monitory na msi 6850 działała i była dostarczona z grafiką ( do trzech było trzeba aktywnej ale to wiadomo nie było to flex)

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Jest kilka modeli 7770 i mogą się różnic gniazdami DVI HDMI MINIDP. Wystarczy ze napiszesz jakie ma gniazda na śledziu lub zrobisz zdjęcie.

 

Drugie pytanie to czy jednocześnie chcesz mieć podłączone i działające trzy ekrany jak tak od razu odpowiadam musisz mieć aktywny adapter Display port 

Link to post
Share on other sites

Ok czyli DP nie potrzebujesz wcale bo dwa monitory 

 

Najwyraźniej po hdmi jest problem czyli adapter (konwerter) dużo jest przykładów ciężko jest znaleźć działający poprawnie.

 

Działający poprawnie z każdym podzespołem. Ten akurat nie działa tylko z grafiką. Masz możliwość sprawdzenia podłączenie HDMI HDMI (TV)

 

Na zdjęciu miałeś trzy monitory wpięte to mnie zmyliło 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy mogę, ale mam podobne pytanie. Mam kartę Palit GeForce GTX260. Główny monitor to Samsung S22C300, drugi to monitor z tunerem. Jeśli chciałbym je podłączyć razem, to Samsung musiałbym podpiąć pod DVI (narazie jest na D-SUB), a ten drugi pod D-SUB. I będzie to śmigało?

Link to post
Share on other sites

Będzie działać, dokup tylko przejściówkę z DVI na dSub, nawet powinna być z kartą jak kupiłeś boxa. 

 

Podczas włączania komputera ten samsung może nie włączyć się od razu dopiero w windows pojawi się obraz.

 

Na dzień dobry możesz podpiąć do karty 2 monitory pod DVI i DSUB LUB DWA MONITORY POD DSUB UŻYWAJĄC JEDNEGO ADAPTERA DVI NA DSUB. Główny monitor już ustawisz sobie w windows.

Link to post
Share on other sites

W windows jak ustawisz to zawsze będzie główny a przy starcie systemu masz dwie opcja dvi vga sprawdź. Monitor dodatkowy dvi adapter vga samnung vga i na odwrót. Masz tylko dwie możliwości.

 

Poza tym ty pracujesz w biosie czy w windows? :) W windows główny zawsze będzie główny. 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Tak fotka wyżej mam 3 monitory Ustawione pod Eyefinity i dodatkowy na którym sobie filmy oglądam. Monitor jeden na fotce to dodatkowy monitor 2 to te trzy w eyefinity. Eyefinity ustawione jako główny.

 

10458796_892092774174411_420484368532958

 

tylko podczas uruchamiana komputera obraz mam na dodatkowym po wejściu do windows mam wszystkie uruchomione i ustawione pod główny eyefinity 

 

Wszystko jasne czy jeszcze coś wytłuścić ?

 

Tak to wygląda

 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o prace w windows nic nie kombinujesz tylko ustawiasz ekran domyślimy na samsung i tyle.

 

Ustaw ten ekran jako główny 

 

Jeśli chcesz mieć pasek startu na obu monitorach a nie posiadasz windows 8 musisz sobie zainstalować dodatkowy program 

 

Przykłady korzystam nadal z Ultamon

 

https://www.google.pl/search?q=ultramon&biw=1236&bih=817&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=zsHhVLzAMsiAUeS8gpgB&ved=0CAYQ_AUoAQ&dpr=1

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...