Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siemanko,

Chciałbym zakupić 4690k z płytką i znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/core-i5-4690k-4x3-5-3-9-gigabyte-ga-b85-hd3-fv-i5079601277.html

Do tego posiadam GB 970 OC
Jeżeli chodzi o budżet to właśnie coś max do 1400zł (procek + płytka)

Proszę o podpowiedzi http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif
Dzięki 

Link to post
Share on other sites

Płyta ogólnie jest dobra, ale nie nadaje się do porządnego oc 4690k - za słaba sekcja zasilania i jest na b85. Gdybyś podkręcał g3258 to nadawałaby się w stu procentach. Byłaby też dobra do zwykłego i5 bez K. Ale w tym przypadku nie jest to dobre połączenie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Lepiej kilka zł do Z97-G43 dołożyć dużo lepsza.

 

Dokładnie, ten mate to najbardziej okrojone z97 jakie może być patrz jak wygląda sekcja tu a tutaj. Do tego ilość wyjść. IMO bez sensu. 

Link to post
Share on other sites

dokladnie, albo dozbieraj albo olej procka z odblokowanym mnożnkiem. Weź tylko pod uwage, że najrozsądniej będzie dozbierać do płytki za min. 500 zł z wydajnymi i dobrze chłodzonymi sekcjami, bo wtedy kręcony sprzęt będzie działał najbardizej stabilnie. 

 

/e

 

NIEKOMPETECNJA   dad

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Płyta dobra ale jeśli zamierzasz kręcić procesor to musisz zainwestować więcej w płytę główną. Moim zdaniem minimum 500 zł. Gaming 5 od Gigabyte albo któryś z ASRocków w podobnej cenie.

 

/e

 

NIEKOMPETENCJA!    dad

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

moim zdaniem nie warto dla codziennego uzytku wydawac na plyte glowna wiecej niz 500zl

miedzy taką za 200zl, a 400 to OK, jest różnica,

ale między taką za 500zł, a 1000zł to nie bardzo i na codzień tego sie nie odczuje

Edytowane przez PILOT83
Link to post
Share on other sites
jaka jest różnica w OC na z97 g43 a na mobo za "min 500" zeta? 

Odpowiem ci żadna, na obu płytach wyciśniesz max z procka. Chyba że go oskalpujesz i puścisz na LC to dopiero wtedy ma sens płyta za 500zł+   :D

 

 

Możesz mi powiedzieć po jaką cholerę ktoś ma wywalać kasę na Gejming 5 żeby podkręcić i5? 

Może podobają mu się 'kolorki' jak większości  :menda:  

Edytowane przez Mirinda
Link to post
Share on other sites

nie zgadzam sie z tym ostrzeżeniem, musiałem zgodzić się żeby napisać nierozumień, za co to ostrzeżenie wiem, zaraz dostane bana tyle już jestem na pclab forum nigdy mnie to nie spotkało pewnie panowie to już mój ostatni post

Edytowane przez spider_1987
Pisz po polsku bo nie wiadomo o co Ci chodzi!
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
tyle juz jestem na pclab forum nigdy mnie to nie spotkało

Też tam jestem, tylko nie zauważyłeś że to forum reprezentuje jakiś poziom a nie jak pclol gdzie w temacie ci ktoś odpowie "Kup i7 z K bo taka lepsza" 

Żeby coś komuś polecać trzeba wiedzieć co jest dobre lub mieć z tym czymś styczność. 

Edytowane przez Mirinda
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Też tam jestem, tylko nie zauważyłeś że to forum reprezentuje jakiś poziom a nie jak pclol gdzie w temacie ci ktoś odpowie "Kup i7 z K bo taka lepsza" 

Żeby coś komuś polecać trzeba wiedzieć co jest dobre lub mieć z tym czymś styczność. 

Mirinda ale na benchmarku jest to samo ;)

 

Bier i7

 

 

Zdecydowanie i7

 
Link to post
Share on other sites

Płyta dobra ale jeśli zamierzasz kręcić procesor to musisz zainwestować więcej w płytę główną. Moim zdaniem minimum 500 zł. Gaming 5 od Gigabyte albo któryś z ASRocków w podobnej cenie.

 

/e

 

NIEKOMPETENCJA!    dad

Bez sensu taka droga płyta, w zupełności wystarczy gaming 3, płyta bardzo często polecana na forum (lub msi gaming 3)

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z97x-gaming-3-z97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-atx-ga-z97x-gaming-3-641682/

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-gaming-3-intel-z97-4xddr3-1x-m2-vga-gblan-atx-z97-gaming-3-640720/

Link to post
Share on other sites

Czy Wy upadliście na głowę wszyscy? Auto prosi o TANIE i DOBRE mobo do OC i5, dostaje propozycję z97 G43 a Wy wywalacie z gejming 3, która w zamian za 150 zeta oferuje czerwonego smoka i kompletnie nic więcej...

Link to post
Share on other sites

Czy Wy upadliście na głowę wszyscy? 

możesz troche grzeczniej? nie wiem kolego nie znam cie i nie zycze sobie zebys tak sie zwracal, w dodatku jako MODERATOR ktory powinien dawac przyklad

ja tylko mowie, ze posiadam ta plyte i jest OK, tak na wypadek gdyby autor chcial ja kupic

Link to post
Share on other sites

 

 

w dodatku jako MODERATOR ktory powinien dawac przyklad

Właśnie daję przykład. Przykład na to jak się marnuje pieniądze innych.

 

 

 

ja tylko mowie, ze posiadam ta plyte i jest OK

Argumenty "mam i jest dobre" to nie tutaj... 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...