Skocz do zawartości

Golden Primo LC


Recommended Posts

A co do ekraniku, tak pokazuje temperaturę cieczy.

Hmm. To patrząc na temperaturę w moim układzie to masz bardzo niską. U mnie po około 30 minutach jest około 29-31 stopni w zależności od temp. otoczenia. Oczywiście w spoczynku. Pewnie to efekt jednej chłodnicy. ;)

Przy okazji mam pytanie. Czy miejsce umieszczenia czujnika ma znaczenie??

Edytowane przez silence
Link to post
Share on other sites

W pokoju mam 21c :), u mnie po oc cpu jak i gpu w stresie ciecz osiąga 30c maksymalnie. A co do czujnika, nie ma to znaczenia, ciecz cały czas porusza się w układzie i gdzie byś czujnika nie umiejscowił to temperatura będzie taka sama.

 

Po za tym jednak ta sztuka co przyjechała z rma kręci się tragicznie, praktycznie to co przed zwodowaniem podkręcałem to jest kres jej możliwości  :/ , a szkoda.


Edit:

 

Teraz już się rozłożyłem, wszystko było ładnie pięknie, do teraz, nie wiem co nawaliło, krótko mówiąc komp się resetuje podczas większego obciążenia(może nie resetuje, ale wyłącza się i włącza po chwili), w occt cpu wszystko śmiga (pobór mocy z gniazdka 240w), ale jak już załączę samego furmark'a pobór mocy wzrasta do 480W i komp się wyłącza i włącza, podobnie się dzieje w 3dmark'ach(dziwi mnie to bo godzinę temu testowałem oc i wszystko chulało ja należy), niby napięcia są ok, linia 12V 12,07V, linia 5V 5.03V i linia 3.3V 3,33V, mierzone oczywiście miernikiem. Coś jakby jakieś zabezpieczenie nawaliło i zasilacz wariuje, a najgorsze jest to że nie mam jak to sprawdzić, a nie mam tylu odwagi by podłączyć deus'a m1.


Edit2:

Sprawdziłem ponownie i dokładnie napięcia miernikiem, linia pcie leży i kwiczy, napięcie w spoczynku 12.2-12.3V a w stresie 12.6V, 12,7V.

 

Niby zasilacz górna półka a napięcie skacze jak w bombie zegarowej....

 

http://i.imgur.com/oMi2DAR.jpg

http://i.imgur.com/g0enJsO.jpg

Edytowane przez Siwersus
Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem, podłączałem wszystko od podstaw, nawet podłączyłem go do kompa brata(i5 3570k i 7870) wywalał po 2 minutach gry w gta5. 

 

Ale gwara no ehkmmm... Dowód zakupu niefortunnie znalazł się w niszczarce 2 lata temu. (nie żebym był od kisiela czy coś  :lol:).

 

Zresztą biafra, napięcie nie powinno tak skakać z 12.2 nawet do tych "powiedzmy" bezpiecznych 12.6V. Żaden porządny zasilacz nie podaje takich napięć. Pół roku mierzyłem było 12.04 do maksymalnie 12.06 i czy to spoczynek czy to w stresie napięcia stały niewzruszone.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nowa zasiłka i ssd, można powiedzieć że golden primo ver. 1.0 został ukończony  ;) http://i.imgur.com/pOs11Zs.jpg


Edit:

 

No i elektrownia podłączona, w spoczynku na 12V jest 12.06V, natomiast w stresie wynosi ono 11.96-95V, pobór mocy z gniazdka 460W(bez oc). Zainstalowałem corsair link i napięcia na nim nieco się różnią od tych z miernika bo zamiast 11.96V podaje 12.10V, myślałem że tam będą podobne napięcia co na mierniku, więc jednak miernik jest niezastąpiony nawet przy takim gadżecie  :) .

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Corsair powie abyś wymienił miernik bo fałszuje wyniki... sprawdź innym dla pewności i zrób antyreklamę corsairowi... ja już ich przestałem lubić za ich support i chętnie bym z tego powodu sprzedał HXi gdyby nie fakt, że jeszcze ani razu nie usłyszałem go.. :P

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

@Update

 

Muszę niestety powrócić do czarnego pastela (albo co innego) powód, efekt aurory znikł mi całkowicie, przez 2 tygodnie pięknie się prezentowało ale po tym czasie powoli efekt zanikał, teraz to wygląda jak destylka ze zmiksowaną szarą srajtaśmą :/ . Pewnie gdzieś te cząsteczki w chłodnicach zawieruszyło bo w układzie nie ma praktycznie żadnych martwych punktów a i pompka która pracowała non stop przez 2 dni na 5 biegu nie przywróciła efektu aurory.

 

No i dodatkowo jak na złość dzisiaj padł mi kontroler farbwerk, także no... nic tylko się cieszyć  :[ .

Link to post
Share on other sites

 

 

przez 2 tygodnie pięknie się prezentowało ale po tym czasie powoli efekt zanikał, teraz to wygląda jak destylka ze zmiksowaną szarą srajtaśmą

Już nie pierwszy raz czytam taką opinię. U mnie aurorę już wywaliłem bo wyglądała na 20% swoich możliwości. Gdy płukałem chłodnicę to woda miała pięęęękny efekt. ;) Aurora 2 robi świetne wrażenie ale odkładanie się drobinek dosłownie wszędzie zabija efekt.

Rozbierając układ nie mogłem rozkręcić reza! Tak się osadziła w dolnych gwintach, że nie mogłem go rozkręcić. :/

Link to post
Share on other sites

Kompletne wyeliminowanie martwych punktów, duży flow i powinno być ok. Tylko zdaję sobie sprawę że budowanie układu specjalnie pod Aurorę może być nieco kłopotliwe :D

 

Co rozumiesz przez duży flow ? Aurora odkłada się w chłodnicach i trzeba by chyba jakiś turboloop zbudować  żeby efekt nie zanikał 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...