Skocz do zawartości

Nowy telefon w abonamencie/mixie/zmiana sieci


Recommended Posts

Witam, chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze telefonu/sieci i rodzaju umowy. Aktualnie jestem w mix plus, skończyły mi się przepisowe doładowania i chciałbym wymienić telefon na nowy. Jeżeli chodzi o telefon to nie potrzebuję jakiegoś "giganta" technologicznego ;D Chciałbym żeby długo trzymała bateria, była darmowa nawigacja, działał płynnie i miał przyzwoity aparat. Niekoniecznie musi to być telefon w sieci, być może według was bardziej opłaca mi się kupić np. Asus ZenFone 4 za 400zł i dobrać jakąś sieć bez telefonu. Jeżeli zaś chodzi o rodzaj umowy to tutaj pojawia się dylemat. Nie chciałbym płacić więcej niż 50 zł miesięcznie, bo z generacji Y nie jestem, która od rana do wieczora spędza czas przy ekranie smartfona :D operator też jest mi obojętny, chciałbym w tych 50ciu złotych mieć jakieś minuty do wszytkich sieci, smsy i przynajmniej 0,5 gb internetu. Jakieś propozycję ? Chociaż telefon jakiego powinienem szukać, byłoby mi zdecydowanie łatwiej... Bardzo proszę o pomoc ! Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

T-Mobile posiada abonament za 50 złotych. Nielimitowane rozmowy i sms-y do wszystkich sieci krajowych, oraz 0.5GB internetu. Do tego Huawei Ascend G620s za 9zł. Można ewentualnie dopłacić 200zł do Samsunga Galaxy Grand Prime, dostaniemy wtedy lepszą baterię i aparat przedni, ale gorszy wyświetlacz. Sądze, że mimo wszystko Ascend sprawdzi się lepiej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ja proponuję kupić Lumię 535 - nowa za 499zł.

Do tego numer w NJU Mobile - za 40zł masz full pakiet (nielimitowane rozmowy, smsy, internetu też sporo), bądź jakiś virgin mobile - tutaj oferty do końca nie znam, lecz widziałem na forum, że jest jedną z lepszych obecnie ofert na kartę.

 

W play także jest abonament za jakieś 40zł all inclusive z internetem 2GB chyba - do sprawdzenia.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

W NJU Mobile niewątpliwą zaletą jest pakiet 2GB (choć nie wiem jak z zasięgiem i szybkością), lecz z drugiej strony urządzenie musimy kupić sobie osobno. W Virgin Mobile podobna oferta kosztuje 29zł i tu również musimy urządzenie dokupić osobno. Nie miałem tych sieci, więc poza "informacjami na papierze" nie jestem w stanie nic powiedzieć.
W Play oferta nielimitowana z pakietem 1GB i telefonem kosztuje 60zł. W tym wypadku jest nieco większy wybór urządzeń, ale trzeba się lczyć z dopłatą.
Osobiście zostałbym z ofertą T-Mobile, albo poczytał opinię na temat Virgin i NJU.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

szkoda mi wydać 500zł od razu na telefon, wiem że kalkulując opłaty za abonament wychodzi na korzyść kupna nowego telefonu samemu, ale jednak wolałbym wziąć jakiś w rozsądnej cenie w ramach abonamentu/mixa/umowy jakiejkolwiek. Czy propozycja Blavena odnośnie abonamentu w t-mobile za 50zł i huawei g620s jest rozsądna ? Chodzi mi po głowie jeszcze microsoft lumia 535 i ewentualnie inna sieć, co polecacie ?

Link to post
Share on other sites

Ascend jest, pod względem hardware-u, zdecydowanie lepszym sprzętem, wyposażonym w mocniejszy i nowocześniejszy układ, obsługującym LTE, wyposażonym w lepszy aparat tylni (przedni jest lepszy w Lumii) i zdecydowanie bardziej szczegółowy wyświetlacz. Lumie rozważałbym tylko z racji na Gorilla Glass, ale to akurat zależy od tego jak obchodzi się z telefonem. Ascend byłby moim typem.

Link to post
Share on other sites

To ja może napiszę właśnje o virgin mobile bo właśnie posiadam:)

19 zł - nielimitowane smsy do wszystkich, 100 minut i 2gb internetu oczywiscie lte

29 zł - 320 minut, nielimitowane smsy i 4gb internetu

59, a jeśli przeniesiesz numer to 49 - nielimitowane smsy i rozmowy oraz 10gb internety

Ja mam to za 19 zł i mi starcza i nawet jeszcze sporo zostaje :) zasięgu mi jeszcze jak narazie nie zgubił

Link to post
Share on other sites

@@dawid0032, virgin kilka dni temu zaktualizował ofertę za 29zł. Teraz zamiast 300 minut i 4gb internetu są nielimitowe rozmowy ale z "tylko" 2gb internetu (IMO zmiana na gorsze)

 

Szybka kalkulacja:

abonament 24m * 50zł = 1200zł ( tu masz telefon wart ok 600zł)

 

vikings 24m x 19zł = 456 zł 

zostaje ok 750zł na telefon

 

Największa zaletą ofert na kartę jest swoboda. Pojawia się nowa lepsza oferta? Przenosisz numer i za kilka dni jesteś w innej sieci.

Czyli nie podpisujesz długoterminowej umowy, masz 4x więcej internetu i lepszy telefon. Warto się zastanowić nad ofertą virgin mobile albo mobile vikings

Link to post
Share on other sites

To ja może napiszę właśnje o virgin mobile bo właśnie posiadam:) 19 zł - nielimitowane smsy do wszystkich, 100 minut i 2gb internetu oczywiscie lte 29 zł - 320 minut, nielimitowane smsy i 4gb internetu 59, a jeśli przeniesiesz numer to 49 - nielimitowane smsy i rozmowy oraz 10gb internety Ja mam to za 19 zł i mi starcza i nawet jeszcze sporo zostaje :) zasięgu mi jeszcze jak narazie nie zgubił

niestety ten za 19zł pakiet mi nie wystarczy bo z dziewczyną czasem potrafię 30 minut pogadać od czasu do czasu :D więc 24x29zł =696 (więc zostaje 504zł na telefon) dlatego ten abonament za 50zł i telefon za 9zł wart 550zł spokojnie mi wystarczy, dziękuję za wszelkie podpowiedzi, chyba zdecydowałem, jeszcze na spokojnie się z tym prześpię i zastanowię wszystkie za i przeciw. :) pozdrawiam

A co ewentualnie polecilibyście wśród mniejszych smartfonów w dobrej cenie np. Asus ZenFone 4 ? Jakoś te "olbrzymy" do mnie nie przemawiają... Nie potrzebuję jakiegoś giganta technologicznego jak napisałem wcześniej, ważne żeby był komfort korzystania (brak opóźnień, zacięć) niezawodność, swobodne przeglądanie neta, w miarę bateria dobra która te 2-3 dni pociągnie przy normalnym użytkowaniu (dzwonieniu/pisaniu/muzyce) i wtedy wziąć ofertę np NJU mobile za 29zł miesięcznie bez telefonu, która mi w zupełności wystarczy...

Edytowane przez rosciuu
Link to post
Share on other sites

Lumia 535 - i kupić na raty. W Media czy Euro są Raty 0% - 20, 30 a w Media ostatnio widziałem 50x 0% Lumia 535 - wyjdzie w granicach 10 - 15 zł miesięcznie :)

 

Na dodatek - L535 vs Zen 4 - Lumia ma lepszy aparat, obsługuje karty do 128GB, ma lepszy ekran, jest płynniejsza, szybsza i ma wsparcie. na Androida 5 w Zen 4 nie licz :) - L535 zaś w tym roku dostanie Windows 10.

 

No i Lumia 535 ma Dual SIM, czyli mozesz "pokombinować" z Areo czy dwoma różnymi kartami - w jednym rozmowy a drugim internet - gdzie jest taniej czy promocja :)

 

Patrząc obiektywnie na  "gołe" parametry nie ma lepszego telefonu do 500 zł niż Lumia 535.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ostatnie pytanie, czy ten huawei g620s to dobry wybór w razie czego w t-mobile w abonamencie za 50zł (wtedy kosztuje 9zł) , czy ta wbudowana bateria to jakiś wielki minus?

pytam czysto teoretycznie, bo chciałem rozważyć wszytkie za i przeciw i wasze podpowiedzi.

Edytowane przez rosciuu
Link to post
Share on other sites

Z dotychczasowych doświadczeń nie uważam by wbudowana bateria była problemem. Na ogół telefonu nie używamy na tyle długo by musieć ją wymieniać (2 lata wytrzymuje bez problemu). Dotychczas musiałem wymienić baterię tylko w jednym telefonie, w Galaxy S2, który miał koło 2,5 roku.

Ponieważ po dwóch latach nie mamy już gwarancji, nawet wbudowaną baterię wymienimy sami.

"Patrząc obiektywnie na "gołe" parametry nie ma lepszego telefonu do 500 zł, niż" Huawei Ascend G620s.

Link to post
Share on other sites

a jak wypada porównanie między huawei ascend g620s a lumią 535 jeżeli chodzi o zasilanie ? w różnych serwisach podają różne informację Lumia 1900mAh Li-pol ? a huawei 2000 Li-ion ? która z tych baterii będzie lepsza, dłużej trzymała i ogólnie czy te informację ktoś może potwierdzić ?


a co polecacie w podobnej cenie ale trochę mniejszy wyświetlacz (bardziej poręczny) tak 4-4,5 cala ?

Link to post
Share on other sites

W tym wypadku, bateria, jest klasyczną sytuacją "coś za coś". Huawei posiada bardziej oszczędny procesor, ale i prawie 2 razy szybsze GPU. Do tego posiada większą rozdzielczość ekranu, wsparcie dla LTE, NFC i nagrywanie w Full HD zamiast (854x480). W przypadku typowych czynności zużycie energii powinno być dość zbliżone, jednak przy bardziej złożonych zadaniach (renderowanie stron internetowych, gry 3D), Lumia wytrzyma dłużej.

W naturze nic nie ginie. Otrzymujemy wyższe możliwości, ale gdy zechcemy z nich skorzystać, musimy zapłacić.

P.S.
Oczywiście sam fakt, że telefon posiada LTE, NFC itd., nie obniży wydajności baterii. Dopiero używanie tych funkcji to zrobi.

Link to post
Share on other sites

dzięki blaven. Ostatnie pytanie czy lepiej samemu kupić telefon i wziąć taki virgin mobile za 29zł np nielimitowane rozmowy/smsy/2gb neta czy lepiej telefon za 9zł i abonament 50zł miesięcznie w t-mobile nielimitowane sms/rozmowy/0,5gb internetu na 24 miesiące ? Chodzi o  to że jak jesteś w abonamencie to zawsze po jego zakończeniu możesz liczyć na jakiś nowy telefon/lepsza oferte... ale ja nigdy nie miałem abonamentu dlatego pytam was, co o tym sądzicie.

Link to post
Share on other sites

Virgin: 29zł x 24 = 696zł ~ 700zł, Telefon: 500zł, Razem: ~1200zł
T-Mobile: 50zł x 24 = 1200zł

Cenowo wychodzi tyle samo. W przypadku abonamentu masz to rozłożone na raty, jednak jesteś przywiązany do tych warunków. W T-Mobile dostaniesz również mniejszy pakiet internetowy. Z drugiej strony, nie masz gwarancji, że Virgin nie zmieni oferty (niedawno za 29zł oferował 4GB internetu, ale w zamian minuty i sms-y były limitowane). Jeżeli zostaniesz stałym abonamentem, to tak jak zauważyłeś, przy przedłużaniu przysługują Ci zniżki.
Przede wszystkim, czy pakiet 0.5GB Ci wystarczy? Jeżeli tak, to możesz brać T-Mobile, jeżeli jest to za mało, poważnie rozważyłbym Virgin.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...