Skocz do zawartości

Prypeć 2015 (Pripyat 2015) - wycieczka na Ukraine jesień 2015


Recommended Posts

Moi drodzy forumowicze

co sądzicie o zorganizowanym wypadzie w rejony byłej elektorowni atomowej Czarnobyl ?

są organizowane kompletne wypady 5-7 dniowe zamykające się w kosztach 1500zł

 

w całym temacie zamyka się przejazd, nocleg plus zwiedzanie ZON-y wraz z wczesniejszym zwiedzaniem stolicy Ukrain-y

 

Jestem chętny zorganizować taki forumowy  wypad wraz z jakimś biurem podróży   serwującym take wycieczki

 

 

:)

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż jest niebezpiecznie. Gdyby południe Polski było non stop pod ostrzałem, to czy północ byłaby bezpieczna i nie miałoby wpływu to na funkcjonowanie? Jest taka niepisana zasada - nie przekraczaj granicy kraju, w którym jest wojna.

 

Co do samej wycieczki - pomysł jest naprawdę dobry. Około trzech lat temu sam odwiedziłem Prypeć wraz z kolegą, oraz jego ojcem. Na miejscu wynajęliśmy przewodnika, sami wybraliśmy hotel. Miejsce niesamowite, warte odwiedzenia, zobaczenia, zaczerpnięcia miejscowego powietrza i klimatu. Wystarczy uzbroić się w licznik Geigera Mullera ;)

 

BTW: Uwaga na przewodników, szukajcie takiego z pozwoleniem. Jest wielu naciągaczy nie znających się na rzeczy.

Edytowane przez michalschulz1
Link to post
Share on other sites

Jedynym sensownym wyjazdem jest podróż z strefaZero. Sam planowałem taką wycieczkę i trochę się naczytałem. Niestety coś mi wypadło ale ich oferta wygląda najlepiej chociażby ze względu na samodzielną eksplorację miasta. Dostajesz mapkę, masz wyznaczony czas i robisz co chcesz. Tu jest plan z ostatniej wyprawy.

http://strefazero.org/?id=104&ArticleId=107#

Link to post
Share on other sites

Hej

Byłem z alienatour w Prypeci i Czarnobylu w 2013r (kwieceń)

Wycieczka jest kapitalna ale ze względu na wielką grupę nie mieliśmy możliwości wejść tam gdzie normlanie w grupach 4-5 osobowych można zawitać. było tylko 2-3 przewodników na 40 osób chyba, Sam organizator mówił że takiej wielkiej grupy jeszcze nie mieli.

Ogólnie sama strefa to niesamowite przeżycie. To było moje marzenie które udało mi się spełnić.

Byliśmy też w Żytomierzu w muzeum kosmonautyki.

Wjazd do strefy nie jest taki prosty musisz się wcześniej zgłosić i przed wejściem musisz mieć paszport bo sprawdzają Cię ze zgłoszoną listą

Wyobraźcie sobie że jeden baran na wycieczce nie wziął paszportu i nie wszedł do strefy...

Co do promieniowania to tak jak wszyscy piszą jest znośne tylko w niektórych gorących punktach jest na serio bardzo duże.

Jest takie miejsce przy wejściu do kanałow koło koła w wesołym miasteczku gdzie licznik totalnie świruje...

Poza tym ja np. buty w których chodziłem po strefie zostawiłem na Ukrainie.

Wszystko robi niesamowite wrażenie, szczególnie szkoła czy przedszkole

Niestety do bloków nas nie wpuścili nad czym niesamowicie ubolewałem

Chłopaki z projektu nasłuch co z nami byli mieli więcej szczęścia bo im pozwolili na więcej

Wejdzcie sobie na stronę biura tam są relacje z tego roku i pewnie wcześniejsze też

 

 

Co do elektrowni można podejść na odległość ok 100m robi to wrażenie na serio.

Nie polecam obiadu w "restauracji" w strefie większego gówna w życiu nie jadłem i jeszcze zapłaciłem ok 45 zł.. zresztą fotki krążyły po forum.

Dużym minusem byli Ukraincy na granicy. skubance trzymali nas kilkanaście godzin bo tak im się widziało...

No i drogi... od pobytu na Ukrainie złego słowa nie powiem na polską dziure...

Wyjazd ma też jeden wielki zasrany minus

Byłeś raz a po powrocie wiesz ze musisz tam wrócić...

Ja planuje za 3-4 lata znowu jechać ale już bardziej samodzielną ekipą jakimś busem

Jeśli nie będzie działań wojennych

Teraz wyjazd wam odradzam , wojna to nie wycieczka na polowanie.

Edytowane przez lukyeti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=vmIGhzB3qDU

Także radzę uważać żeby nie zachorować na chorobę prypeć.Kto raz tam pojedzie potem chce więcej, więcej, więcej. Kto tam nie był ten raczej nie zrozumie fenomenu tego miejsca. Także radzę się zastanowić żeby potem w domu nie było płaczu waszych kobiet że ona chce słoneczny Egipt a wy wolicie zobaczyć prypeć w lipcu. potem na jesień , wiosnę, zimę :P

 

Teraz poczytałem o tej strefie zero

Faktycznie warto bo za takie pieniądze takich wrażeń nie przeżyjecie nigdzie.

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

Polecam kanał Tube Raiders, nie tylko filmy z Prypeci. Świetne miejscówki odwiedzają.

 

https://www.youtube.com/channel/UC9dHOMEGRHhlHDbr_NaZFbA

 

Przy okazji ktoś może polecić jakiś licznik Geigera?

Są nawet takie do telefonu, ale nie wiem czy to coś w ogóle warte...

 

http://i.ebayimg.com/00/s/NTUwWDU1MA==/z/TKwAAOSwibFUYHBL/$_35.JPG

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...