Skocz do zawartości

Smartfon w granicach 400-500zł


Recommended Posts

Jak w temacie , im taniej tym lepiej , wyjeżdżam za granice i każdy grosz się liczy ale potrzebuje też telefonu w którym będe mógł używać internetu , nawigacji , zrobić jakieś zdjęcia . 

Pisałem wcześniej o chęci zakupu LG G3 , ale cena za duża bo zmieniły się priorytety .. 

Mile widziany Android . 

Link to post
Share on other sites

Huawei Ascend G620s. Większość podzespołów jak u konkurencji, jednak posiada ekran o rozdzielczości 720p (zamiast powszechnego 800 x 480), oraz aparaty o rozdzielczoći 8Mpx/2Mpx (konkurencja: 5Mpx/0.3Mpx). Bez zabawy w wysyłke z zagranicy, za te pieniądzę, nowego i lepszego sprzętu nie dostaniemy.

Link to post
Share on other sites

LG G2 Mini jest droższy o jakieś 200 zł od Lumii 535 - więc dobrze to o niej świadczy, ze się ja z nim porównuje :)

 

Lumia 535 to najlepszy sprzęt do 500 zł - na dodatek ma DUAL SIM, co też może się przydać - zwłaszcza zagranicą, gdzie jest masa ofert.

 

W cenie LG G2 Mini możesz kupić Lumię 735 :) i to ona powinna być z nim porównywana.

 

Sumując - najtaniej Lumia 535, najlepszy sprzęt, mimo, ze najtańszy konkuruje z droższymi. LG G2 Mini jeśli musimy mieć Andruta :) - jeśli nie musimy, to w cenie LG G2 Mini kupimy Lumię 735.

 

Ja jadąc za granicę kupił bym Lumię 535 - po pierwsze sam Napisałeś, że zależy Ci na kasie, a L535 jest najtańsza, po drugie ma Dual SIM, który jest bardzo przydatny za granicą. Do tego L535 w przeciwieństwie do tanich Androidów działa bardzo dobrze, ma bardzo przyzwoity ekran, aparat i wykonanie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście dual sim to spory plus, ale poza tym i Gorilla Glass, jest to wszystko, co lumia 535 ma do zaoferowania. Najsłabszy układ z omawianej trójki (LG G2 Mini, Huawei Ascend G620s, Lumia 535), cechujący się 2 razy mniej wydajnym GPU. Do tego niska rozdzielczość na 5. calowym ekranie. Wisienką na torcie jest Windows, który wbrew obiegowej opinii nie jest szybki, lecz płynny. Co to znaczy? Długie oczekiwania ukrywa pod animacjami.
LG G2 Mini to zdecydowanie ciekawa propozycja. Niesty nie dość, że znacząco wykracza poza budżet, to jeszcze ma silnego konkurenta w postaci Huawei Ascend G620s. Jedynym co przemawia na rzecz LG, jest Gorilla Glass.
Nie wiem dlaczego wszyscy ignorują telefony spoza grona "renomowanych i sprawdzonych marek". To, że Huawei nie jest silną marką na naszym rynku, nie znaczy, że nie jest 3. siłą na rynku Androida. Poza wspomnianym Gorilla Glass, nie widzę niczego, w czym ustępuje on (G620s) konkurencji.

Link to post
Share on other sites

Huawei jest tańszy od Lumii 735. Cenowo można go porównywać z Lumią 535. Jeżeli autor jest w stanie przymknąć oko na system i dołożyć ok. 200zł, to Lumia 735, dzięki wyświetlaczowi, powinna się spisać, zwłaszcza w przypadku multimediów.
Byłem ciekaw płynności smartfonów z Windowsem do tego stopnia, że kupiłem jeden. Wybór padł na Lumie 620, którą porównywałem do Galaxy S2. Lumia posiadała lepsze podzespoły, lecz mniej ram-u. Jednak w przypadku, kiedy porównujemy  prędkość uruchamiania pojedyńczych aplikacji, a nie przejścia między nimi, ilość ram-u nie ma większego znaczenia. Zakładając tą metodyke porównałem oba telefony. Różnica była spora, a w niektórych przypadkach wręcz niewytłumaczalna. Najbardziej kontrastowy był test galerii. W przypadku folderów z wymieszaną zawartością (filmy i zdjęcia) Lumia zwyczajnie sobię nie radziła.

Link to post
Share on other sites

Jak pisałem - najtańsza opcja 499 zł to Lumia 535 - mająca na dodatek Dual SIM.

 

Jak możemy wydać 600 - 700 zł to zdecydowanie Lumia 735 - najlepsza z tu wymienionych.

 

Lumia 925 - były flagowiec :) - fajny - ALE - ma krótkie czasy pracy i osobiście wolał bym jednak kupić nową Lumię 735 za 600 zł niż używaną Lumię 925 :) - nie zaprzeczam, że L925 wygląda ciekawie. sam mam L920 i po za krótkim czasem pracy jest to świetny telefon.

 

Blaven - bzdury piszesz :) - WP ma znacznie mniejsze wymagania systemowe, nawet na słabszych procesorach działa szybko i płynnie. Nie ma Javy jak Android - a to właśnie Java jest największa wada i głównym hamulcowym Androida - i aby nie było - to słowa, które samo Google powiedziało :)

Link to post
Share on other sites

Java to tylko język (często mylona z flash-em). Wszystko zależy od maszyny wirtualnej na której kod napisany w Javie jest interpretowany. Tak się składa, że ART jest efektywną maszyną i jeżeli występują jakieś różnice np. między Androidem, a Windowsem, to są minimalne.
W przypadku Androida duży wpływ na szybkość ma nakładka producenta. Najlepszym przykładem jest porównanie Moto G, do Galaxy

S5. Dopóki test nie wymaga czystej wydajności, lecz opiera się na pracy środowiska uruchomieniowego, oraz UI wygrywa Moto G.

 

Nie skreślamy Windowsa, jednak traktuje go jako system, dla pewnego wąskiego grona odbiorców. Autor posta ewidentnie nie widzi się w tej grupie, toteż doradzam ten, a nie inny model. Co więcej Za ok. 520-530zł dostaniemy urządzenie nowe, spełniające wszystkie warunki.

P.S. Ciesze się, że na rynku jest konkurencja. Windows przeszedł już wiele, ale nie on jeden. Wielkie nadzieje pokładam w aktualizacji do Windows 10, jednak na razie nie uważam, że mógłby on (w moim przypadku) zastąpić Androida.

P.P.S. Gdyby aż tak bardzo liczyła się efektywność między językami, to wciąż pisalibyśmy aplikacje w językach niskiego poziomu.

Link to post
Share on other sites

Sam od 25 ponad lat piszę w Assemblerze - nie pisze się w nim typowych programów z powodu WYGODY.  Ale wystarczy zejśc na poziom automatyki przemyslowej - i Assembler jest nie do pobicia, gdy musimy mieć bardzo mały i szybki soft.

 

A ten cudowny ART - NIC nie dał - testowałem A4 i A5 - róznice są w granicach błędów pomiarowych. A "przyspieszenie" zwłaszcza flagowców wynika z MOCNIEJSZEGO sprzętu. A nie lepszej optymalizacji - spróbuj zainstalować Andruta 5 na 2 - 3 letnim telefonie z średniej półki to pogadamy. :) Ja probowaęlm i była nędza.

 

Sama konieczniść "interpretacji" Javy i samam Java jest kiepska - wystarczy porównać skompilowany do kodu wykonawczego oprogramowanie w Javie i innych językach - pisze też w Clarionie - typowy język bazodanowy - a i tak generuje 100x lepszy kod niż Java.  

Samo google to przyznaje - i twierdzi, ze należalo by porzucić obecnego Androida i zacząć od nowa - ale boją sie utraty rynku. :)

Link to post
Share on other sites

Sam więc wiesz, że rynek pogodził się ze stratą wydajności na rzecz wygody. Kiedy soft musi zmieścić się w 4KB i działać na 24MHz  nie wybierzemy Javy. Takich sytuacji jednak nie doświadczymy na rynku smartfonów.
ART dał całkiem sporo. Piszę to jako posidacz Galaxy S5. Po przejściu na Androida 5, wzrosła nie tylko wydajność teoretyczna (ok. 10% więcej w Antutu), ale i co ważniejsze szybkość działania całego urządzenia. Na chwilę obecną urządzenia z czystym Androidem 5, działają na tyle szybko, że argument o powolności Androida stał się anachronizmem.
Oczywiście, gdyby Android był pisany np. w C++ pracowałby lepiej. Nie ma co do tego wątpliwości, jednak i tutaj jest drugie dno. Dzięki wykorzystaniu Javy, aplikacje pisane na Androida, są uruchamiane choćby i na BlackBerry.

Gdybyś mógł podesłać mi link do artykułu, odnośnie opinii Google o Javie, o którym wspomniałeś, byłbym wdzięczny (gdyby rzeczywiście odważyli się przebudować Androida, to by było coś).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...