Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam - mam dość poważny problem.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni mój Crucial MX100 512GB dwukrotnie zniknął mi z systemu. Dokładnie wyglądało to tak, że za pierwszym razem kopiowałem akurat na niego dane i nagle otrzymałem komunikat że nie może skopiować bo miejsce docelowe nie istnieje - faktycznie - dysk zniknął (także z menadżera urządzeń). Po ponownym uruchomieniu komputera pojawił się i wszystko wróciło do normy. Uznałem to za przypadek, ale dziś śmigałem sobie w Diablo 3 które mam zainstalowane właśnie na nim i gra zawiesiła się - system nadal żył i po kilku minutach komunikat, że diablo nie działa i czy zamknąć. Oczywiście zamknąłem grę, patrzę a tu znowu nie ma dysku MX100. Czy ktoś miał podobny przypadek ? Nie ma do niego nowego firmware więc oddać go na gwarancję ?


Po prostu cudownie - zacząłem googlować temat i ta przypadłość jest w całej masie cruciali począwszy od serii M4.

Problem polega jednak na tym, że do serii MX100 nie ma nowego firmware.......cudnie.

Link to post
Share on other sites

Nowe kable / porty nic nie dają - właśnie czytam setki podobnych postów w goglach i jestem załamany - to jakiś błąd firmware odnośnie zasilania. Ludzie odsyłali dyski, dostawali nowe i dalej to samo. Jeden gościu miał już nawet 4 sztuki. Przeskanowałem dysk i nie ma ani jednego błędu lub ostrzeżenia. Większość ludzi ma jednak na nim system i po prostu przy starcie kompa już im nie działa i pokazuje brak systemu - ponowne uruchomienie i już jest ponownie. U mnie na nim są tylko zainstalowane gry, a system nam na samsungu ssd.

 

PS hotplug jest w automacie wyłączony w biosie z tego co pamiętam a ja tego nie zmieniałem.

Edytowane przez kamyk155
Link to post
Share on other sites

Ok włączyłem hotplug dla tego portu sata w którym siedzi crucial.

Faktycznie widziałem wzmiankę o tym co napisałeś. Ktoś także pisał, że Agresive Link Power Menagement pomagało, ale w moim przypadku w instrukcji od płyty jest wzmianka, że gdy tą funkcję włącze to ona w automacie wyłączy hotpluga.

Zostawiłem więc ją wyłączoną i włączony hotplug do testów.

Teraz tylko kwestia - czy się znowu wysypie lub kiedy bo tak jak pisałem - jak na razie to był drugi raz od początku jak mam ten dysk, a mam go od końca czerwca zeszłego roku......

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...