Skocz do zawartości

Z jakiego żródła kupić telefon?


Recommended Posts

Witam.Stoje nad dylematem kupna telefonu.Zdecydowany jestem na kupno Sony Xperia Z,niewiem jedynie z jakiego żródła go kupić.Sytuacja wygląda tak że na allegro telefon ten można kupić już za ok 650-700zł,natomiast w polskich sklepach internetowych na ceneo tel kosztuje już ok 1100-1500.W myśl przysłowia "Chytry traci 2 razy" nie jestem zdecydowany na allegro choć tam można kupić 2x taniej,spokojnieszy byłbym jednak gdybym kupił od pl dystrybytora.Czy to sklepy naliczają tak gigantyczną marże?Czy bezpieczne jest kupienie tego tel na allegro za tak niską cenę(po komentarzach sądząc od zaufanego sprzedawcy)?

Link to post
Share on other sites

W moim przypadku  w gre wchodzi tylko system Android dlatego Lumia odpada.Zgodzę się że ekran nie jest najwyższej jakości ale sam telefon nadrabia specyfikacją :)

Linki do aukcji którymi jestem zainteresowany:

 

http://allegro.pl/sony-xperia-z-gwarancja-24-bez-locka-kolory-i5047255559.html

http://allegro.pl/sony-xperia-z-16gb-13mpx-bez-simlock-1-5ghz-firma-i5033237589.html

 

Zdążyłem zauważyć że tel są wysyłane za granicy ale skoro według sprzedającego sa nowe oraz udzielana jest na nie gwarancja to czemu nie.

Biore pod uwage także inne modele tel,ważne żeby był android oraz ekran minimum 4,5 cala.

Link to post
Share on other sites

A jak sklep zmieni swoją nazwę, albo zwinie biznes to gdzie oddasz telefon? Odpuść sobie tego typu zakupy - no chyba, że masz pewność, iż produkt będzie bez wad i przez dwa lata się nie zepsuje z powodu np. wady fabrycznej.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

W drugim linku jest faktura vat 23% myślisz że powinien tam kupić?

Nie, jest to tak samo sprowadzany telefon zza granicy - patrz cena i czas dostawy.

Porównaj sobie ile kosztuje normalnie w sklepie nowy model tego telefonu - odejmij jakieś 100-200zł i w tej cenie szukaj na allegro. Super okazje o 500-600zł taniej niż cena sklepowa są niemal w 100% szwindlem - towar zza granicy, bez gwarancji. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Najbezpieczniej kupić od autoryzowanego dystrybutora lub od operatora. Na allegro jest mnóstwo aukcji telefonów pochodzących z przedłużenia umowy i to jest najtansze pewne źródło. Swoją drogą czemu xperia z? W podobnej cenie mógłbyś kupić 2x lepszego LG g2

Link to post
Share on other sites
  • 4 lata później...

Mi się wydaje że najlepiej jest kupować telefon przez internet, jednak ceny są znacznie tańsze niż w sklepach stacjonarnych a do tego często wybór jest większy. Jest teraz wiele sklepów, ja swój telefon kupiłem na bestcena.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

U operatorów niestety bardzo często się przepłaca za telefony... ceny czasami mają kosmiczne jak się je porówna ze sklepowymi. Ja głownie na bestcena teraz zamawiam jak potrzebuje jakiś nowy telefon. Teraz mam od Xiaomi i jestem zadowolony

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...