Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tu masz mini teścik tego sensora: http://cybersport.pl/artykul,22473,roccat-kone-xtd---idealne-narzedzie-do-gry.htmlco prawda z kone ale sensor ten sam. Chociaż sensor sensorowi nie równy bo dla przykładu jak ktoś poszpera po testach to zobaczy, że np avago s9808 z myszek logitecha charakteryzuje się np większą akceleracją negatywną niż ten sam sensor umieszczony w produkcie od SS. Dlaczego tak jest? Software  sensora jest inny od logitecha i inny od ss. Chociaż w testach to różnice można powiedzieć kosmetyczne.

 

Lipa to to nie jest na pewno ale jak dla mnie v-max 3,5 m/s dyskwalifikuje tą myszkę. Zaznaczam dla mnie bo moje 360 = 69,2 cm

 

Wydaje mi się, że jeżeli zależy Ci na tylu przyciskach to to jest dobry wybór :) Desing też ładny :)

 

EDIT//

 

Przypomniało mi się z artykułów co kiedyś czytałem o tym jak dobrać myszkę pod siebie. Krok pierwszy: określ czy wolisz myszke profilowaną, dwa - jaki chwyt stosujesz. Jak już to ustalisz to potem mierzyło się odległość od palca środkowego do kciuka. Jak już to ustalisz to masz na tyle zawężone pole manewru, że wtedy możesz odrzucać pomiędzy laserem a optykiem, ilością przycisków i innymi bajerami. Ja Ci szczerze powiem, że nie mając jakichś konkretnych wymagań nie wydał bym powyżej 250 zł na myszkę bo do 250 zł można kupić bardzo przyzwoite modele ale to tylko moje zdanie. Powyżej tej kwoty zaczynają się cuda na kiju których większość osób nigdy nie wykorzysta. To już lepiej kupić coś do tych 250 zł + jakąś fajną podkładkę. 

Edytowane przez SupCore
Link to post
Share on other sites

jakbym kupował za swoje to też może bym przyjął twoją strategię ;). myślałem, że jak wydam te 500 zł to mam absolutny top bez minusów, a tutaj piszą, że sensei przereklamowana i, że Ouroboros ma jakieś lagi jak przełącza się dpi, choć to były posty z 2013 r. ... ( wiadomo coś jak jest teraz ? ).

Link to post
Share on other sites

Mam dla Ciebie pewną propozycję. Zostało tutaj dziś poruszone kilka dość ciekawych modeli, ale jak to w tym świecie bywa zawsze są jakieś dylematy. Ja stosuję dość niecodzienną metodę mianowicie posiadam podłączone trzy myszy i każda w zasadzie pełni inne funkcję. W rezultacie nie mam problemu z grami czy pracą tłumacząc "ta ma za mało przycisków" albo ta ma być większa a ta mniejsza. Stosując to do Twojej oferty kupna myszy, będąc na Twoim miejscu kupił bym mysz do gier, a kolejną typowo do pracy, biura. Mam dla Ciebie kilka rozwiązań::

Do gier: Func,Corsair M95, Roccat jaki byś nie chciał, coś od Logitech G-serii, Mionix Avior bądź Naos, Zowie seria FK, tutaj zawsze coś jeszcze można dorzucić.

Natomiast do biura: dam Tobie od razu linki

 

http://www.komputronik.pl/product/117122/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/Logitech_Wireless_M570.html?gclid=CjwKEAiAmOymBRD0_evS4aTh2hUSJAB7Fkhyn-wnroYC8TLSKRf4NQ8iiIKqf17TKnKEKMlW2Qr1zBoCm9fw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Świetna mysz sam nad nią myślę w kategoriach pracy.

 

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-295999-Trackball-Kensington-Orbit-TM-Optical-USB.html

 

Też niezły a zarazem tani. Typowy Trackball.


Tutaj jeszcze jedna propozycja od Logitech

 

http://www.x-kom.pl/p/40687-mysz-bezprzewodowa-logitech-cordless-optical-trackman.html?gclid=CjwKEAiAmOymBRD0_evS4aTh2hUSJAB7Fkhy4t3xDxRpltgQqZ1XI46DSRxM8c_cGlygxjMi7K5uIxoCA_vw_wcB

 

Bardzo dobrze się prezentuje

Link to post
Share on other sites

Mionix Avior wlasnie taki jest i przyznam sczerze ze na poczatku byl z tym dyskomfort, ale po chwili nie ma to znaczenia. Poza tym tte przycisku w zaleznosci czy jest ktos lewo czy prawo reczny sa nieaktywne. Wiec nie ma obawy na przypadkowe uruchamianie niechcianych funkcji.

Link to post
Share on other sites

Tzn w ten sposob ich nigdy nie testowalem. Wszystko zalezy od manualnych zdolnosci:) w moim przypadku raczej problemu bym nie mial z jednym przyciskiem gorzej z dwoma. Ale jak wspomnialen wszystko zalezy od manualnych zdolnosci. Jezeli Tobie zalezy na sporej ilosci przyciskow to rozwaz myche Corsair M95. Ka sam jej uzywam do gier MMO oraz RPG ale takze pracuje na niej i jak dla mnie jest super.

Link to post
Share on other sites

Wlasnie mnie to zaskoczylo jak dobrze gralo mi sie nia w np Black Ops 2. A to dlatego ze mysz jest bardzo dobrze zbalansowana. Z racji ze mysz posiada tyle przyciskow, posiada przycisk tzw Sniper. Czyli zmniejszajacy DPI do minimalnych wartoaci. Ale biorac pod uwage Twoj budzet mozesz sobie pozwolic na M95 jak i Aviora 7000 za jednym rzutem:)

Link to post
Share on other sites

A więc moja dłoń jest spora, dlatego używałem Roccata Kone XTD. Kupiłem Aviora dlatego bo chciałem sprawdzić jego sławę. I Faktycznie mysz jest bardzo dobra. Gram nią teraz głównie w strzelanki. Sama mysz jest długa praktycznie jak Kone XTD, a to oznacza że jest długa :)  Konfiguracja z poziomu softu jest dość bogata i wystarczająca. Mysz możesz podłączyć na zasadzie Plug & Play i też działa bez zarzutu. Profili jest 5, mysz ma wbudowaną pamięć. Przycisków jest 9 w pełni programowalnych.Komfort  jest jak najbardziej na plus. Bardzo dobra jakość wykonania.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem w tej cenie lepszy jest Logitech G502. Jest większa (i to w każdym wymiarze) niż wspomniany Avior. Rozmiarem przypomina Kone XTD. Ma więcej programowalnych przycisków (11), genialną rolkę i mądrze rozmieszczone przyciski (to już jest akurat opinia subiektywna). Do tego doskonały optyczny sensor i kilka odważników. Jakby tego jeszcze było mało - 3 letnia gwarancja od producenta, więc po zakupie można spać spokojnie :).  

Link to post
Share on other sites

zastanawiałem się najpierw nad g502 i miałem w rękach ( kone leży mi lepiej ) i im dłużej ją męczyłem w sklepie, tym co raz mniej mi się jej chciało ;/ trochę za chuda jak dla mnie. rolka ma fajną opcję, ale podczas pracy skokowej niemiłosiernie rzęzi ;) przycisk sniper jest moim zdaniem trochę za daleko, więc stwierdziłem, że poszukam czegoś innego 

Link to post
Share on other sites

Mam wielki szacunek do marki Logitech sam z resztą używam ich produktów. Fani tej marki znają dobrze takie modele jak G100, G400, G500,. Były i jak dla mnie są to myszy które wpisały się konkretnie na listę topowych myszy gamingowych. Natomiast ostatnie próby z G502, G402, z mojej perspektywy są nie do końca tym co marka Logitech zamierzała osiągnąć. Biorąc pod uwagę poziom z którego te myszy pochodzą konkurencja nie śpi. Nie muszę wymieniać marek które spokojnie wypełniają tą lukę i robią to bardzo dobrze. Nawet marka Zowie, kiedyś słynęła z kopiowania technologii od innych graczy na rynku, a dziś przeszła taką metamorfozę że modele FK sprzedają się lepiej niż właśnie wspomniane myszy Logitecha. Już nie raz widziałem tutaj na forum posty ludzi którzy zakupili  myszy serii G502 za chwilę chcieli ich się pozbyć. I to robili.

Link to post
Share on other sites

Generalnie autor tego tematu bardzo dobrze to opisał:

 

 

 

zastanawiałem się najpierw nad g502 i miałem w rękach ( kone leży mi lepiej ) i im dłużej ją męczyłem w sklepie, tym co raz mniej mi się jej chciało ;/
 

 

Sporo osób ma dokładnie te same odczucia po tym jak trochę dłużej z nią popracują. 

To jest mój osobisty osąd, ale wydaje mi się "jak producent ładuję sensor o tak dużym DPI gdzie w rzeczywistości połowa w zupełności wystarczy mam wrażenie że z czymś Improwizuję" z czym to być może wyjaśniają opinie użytkowników którym coś w nich nie pasuje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...