Skocz do zawartości

Komputer do gier ~ 6500 zł


Recommended Posts

Może masz i racje z tym składaniem kompa w jednym sklepie :) Pomyśle , zobacze co i jak :)

 

A co myślisz o całym zestawie , jest ok ? Nie dołożyć troche do płyty głównej do serii Gaming 7 ? Jest chyba 80 zł różnicy między nimi :wariat:

 

Napisze do Szarika , zobaczymy bo wiesz z jednej strony SLI a z drugiej strony nie chciał bym sie pozniej denerwować że sterowniki złe , czy gry nie obsługuje itp.itd

Link to post
Share on other sites

Ja do komputera kupowałem części w Agito i Komputroniku, żadnych problemów. Tylko trzeba patrzyć na czasy wysyłek (od 24h do kilku dni).

Z morele miałem zasilacz XFX 750W ale piszczał straszliwie, zwróciłem, kasa wróciła w ciągu kilku dni. Widać, zależy jakie zamówienie :)

 

W sygnaturze masz moje podzespoły.

Edytowane przez Fellox
Link to post
Share on other sites

Dużo takich podzespołów jak ja chce hehe

 

Obudowa

Ram

Dysk HDD

DYSK SSD

 

Komputer do gier ?

Jak sie sprawuje GTX 970 ?


P.S Pytam czy komputer do gier bo skoro tak to procek przesadzony , chyba za 5 lat gra wykorzysta w 100% tą i5 :menda: :menda: :menda:

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie dołożyć troche do płyty głównej do serii Gaming 7 ?

 

Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz po płycie.

 

Procka podkręcisz tak samo na Z97-G43, jak i na mobo 2x droższym, a praktycznie każda dedykowana dźwiękówka rozniesie w pył choćby najlepszą integrę, więc kierowanie się układem audio nie ma najmniejszego sensu.

 

Sam podczas ostatniej przesiadki kupiłem dość drogą płytę, ale kierowałem się w dużej mierze wyglądem, a logikę i rozsądek wysłałem wówczas na urlop. O ile nie potrzebujesz pierdyliona portów SATA, czy innego M2, to ładowanie większych pieniędzy w mobo mija się kompletnie z celem.


Pogadaj z Szarikiem na temat SLI, jak już co do tego się zdecydujesz to wówczas można dalej działać.

 

2x780 pod względem wydajności wypada podobnie do dwóch 970-tek, a jako obecny posiadacz 980-tki, jest idealną osobą do rozstrzygnięcia Twojego dylematu :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz po płycie.

Czego wymagam żeby była bardzo dobra do OC , żeby nie ograniczała mi procka , ramu czy karty nic więcej :) No i żeby w miare ładnie wyglądała ale ta Z97X Gaming 5 wygląda ładnie :) Na karte dzwiękową uwagi nie zwracam bo widziałem jaka jest różnica między np. Niby dobra karta dzwiekową "Zintegrowaną" a ASUS XONAR STX - Niebo a ziemia na korzyść XONARA oczywiście ...

 

Jak mówisz , cały zestaw jest ok ? Oprócz karty bo tutaj jeszcze sam nie wiem czy SLI 970 czy jedna 970 , zobaczymy co Szarik odpisze :P:D

Link to post
Share on other sites

Kwestia GPU ma wpływ na zasilacz - jeśli będzie 980-tka, wówczas nie ma najmniejszego sensu pakować takich elektrowni i wtedy będziemy myśleć o czymś w granicach 550W.

 

 

 

żeby była bardzo dobra do OC , żeby nie ograniczała mi procka , ramu czy karty nic więcej

 

Karty nie ma jak ograniczać, OC to głównie kwestia CPU i chłodzenia.

 

Myślę, że z takim budżetem spokojnie można się pokusić o złożenie kompa nie tylko wydajnego, ale również spójnego pod kątem wyglądu.

 

Myślałeś o jakiejś kolorystyce ?

 

Jeśli chodzi o płyty na Z97, to moim faworytem, pod kątem wyglądu, jest :

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97s-sli-krait-edition-z97s-1150-ddr3-sata3-sli-z97s-sli-krait-edition-700285/

 

Żałuję, że nie było podobnej płyty, kiedy kupowałem mobo na Z87.

Link to post
Share on other sites

Tak myślałem teraz i w zasadzie wszystko co bym chciał w tym X-KOMie mają i to w dobrych cenach oprócz tego zasilacza EVGA którego podałeś ( a jest naprawde dobry , czytałem teraz o nim juz 2 raz ) spytam po prostu czy jest mozliwość zamówienia u nich takiego zasilacza jak nie mają Go na magazynie czy ogolnie w swojej ofercie , jak powiedza ze nie maja ale moga zamowic to zamowie a jak nie to zamowie to co maja a zasilacz osobno kupie gdzie indziej :)

 

Ale tak jak mówisz zobaczymy co wyjdzie z tymi kartami czy jedną sztuke czy dwie :) Bo wiadomo że dla jednej karty 850 W czy nawet 750 to przesada choć z drugiej strony , jak bym chciał za jakis czas jednak SLI wrzucic to juz zasilacz mam z głowy tylko pozostaje kwestia dokupienia karty ...

 

Pewnie że patrze pod kątem wyglądu , oczywiscie nie nie wiadomo jak ale na tyle żeby nie było 10 kolorów w budzie %-) Ale ta płyta Gigabyte Z97X Gaming 5 jest ładna , czarno czerwona do tego Karta graficzna STRIX też jest czarno czerwona , Ramy HyperX też czerwone do tego mozna by dokupić jakieś wentylatorki na obudowe czarne z czerwonymi ramkami :P Zasilacz jak by był od EVGA tez cały czarny , chłodzenie na procka Be Quiet tez czarne więc myśle że kolorystycznie nie jest zle a do tego obudowa Fractal Design Define R5 jest prosta ale moim zdaniem gustowna ...

Link to post
Share on other sites

Dodam tylko coś od siebie

 

 

Morele zaliczyli z moimi zamówieniami wtopy, więc do nich podchodzę ostrożnie.

Kupuję od morele już 5 lat, zostawiłem kupe kasy. Nie miałem problemów

Co do wentyli to raczej jedynie korsarze, one maja kolorowe obręcze

Ale głównie ładnie wyglądają, nie koniecznie wydajnie i cicho pracują

Zależy na co kładziesz nacisk , jeżeli na ciszy to możesz je wykluczyć

Edytowane przez greghor
Link to post
Share on other sites

No i ? Czy to wyklucza fakt, że cała masa ludzi takowe miała ? 

Nie ale robienie antyreklamy nie jest dobre

Poza tym idąc Twoim tokiem myślenia to że dużo ludzi miało kłopoty nie oznacza że sklep jest zły

Dlatego ja osobiście polecam sklep, i jeżeli autor szuka jakiegoś w miarę taniego sklepu to polecam właśnie morele ;)

Edytowane przez greghor
Link to post
Share on other sites

Ty tak na serio ? 

 

Autor pyta mnie o to, jakie mam doświadczenia z poszczególnymi sklepami i które z nich mógłbym polecić. Uważasz, że powinienem go okłamywać ? 

 

Każdy sklep ma swoje za uszami, ale moje doświadczenia z morele są akurat wyjątkowo negatywne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Uważasz, że powinienem go okłamywać ?

Wcale tak nie powiedziałem :D

Tak, ja mówię na serio, bo to "tylko" Twój punkt widzenia i "tylko Twoje doświadczenia; bo zarówno ja jak i Ty jesteśmy tylko jednymi z tysięcy klientów morele

To że Ty masz negatywne doświadczenia to nie znaczy, że każdy ma takie i powinieneś mu odradzać sklep; to nie jest darmacz który ewidentnie "śmierdzi" na kilometr

I nie kłóćmy się już ok?

Jak już to chodźmy na priv i wtedy wymienimy się opiniami :D

Edytowane przez greghor
Link to post
Share on other sites

Jeśli mam negatywne doświadczenia z jakimś sklepem/sprzedawcą to owszem, jak najbardziej mogę go komuś odradzać. Tak samo, jak inna osoba ma pełna prawo do odradzania komuś sklepu, z którym ja mam dobre doświadczenia, jeśli ją ze strony tego sklepu spotkało kuku.

 

Na tym forum staramy się, aby kupujący podejmował samodzielne decyzje na bazie jak największej ilości danych. To, co starasz się uskutecznić, to nic innego jak cenzura.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1.Panowie , sprawa wygląda tak odpisał mi @Szarik na temat SLI i stanowczo odradza , kiedyś też czytałem że lepiej kupić jedną mocną karte , za jakiś czas sprzedać i kupić mocniejsza i to chyba jest jednak prawda :)

Także pozostaje przy GTX 790 Strix , chyba najlepsze co może być nie biorąc pod uwage 980 ktora kosztuje 1000 wiecej a jest ciut lepsza ...

 

2.W X-KOMie mają i5 4690K za 1059 zł a i7 4790K 4.0 GHz 8MB za 1399 zł , myśle czy nie dołożyć tych powiedzmy 350 zł a mieć sporo lepszego procka , co myślicie ? Ja chyba się na tą i7 skusze , zawsze miałem i5 i Radeony a teraz bede miał GeForce i i7 :menda:

 

3.No i zamiast Cruciala MX100 256 GB Biore SAMSUNG 250GB EVO Seria 840 , podobno lepszy a sprzedadzą mi w cenie Cruciala

http://www.x-kom.pl/p/155594-dysk-ssd-samsung-250gb-2-5-sata-ssd-seria-840-evo-7mm.html

Co sądzicie ?

Link to post
Share on other sites

 

 

podobno lepszy

 

Pod żadnym pozorem tego nie rób !

 

EVO to dyski na TLC, od jakiegoś czasu zaczęły dziać się z nimi problemy. Unikaj jak ognia i nie daj sobie tego wcisnąć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z drugiej strony jak patrze tutaj na 35 FPSów to aż przykro ...

 


Pod żadnym pozorem tego nie rób !

 

EVO to dyski na TLC, od jakiegoś czasu zaczęły dziać się z nimi problemy. Unikaj jak ognia i nie daj sobie tego wcisnąć.

Aha , ok :) Właśnie dziwne mi sie wydało to że w cenie tego Cruciala chcieli mi dać tego samsunga :)


A co myślisz o i7 4790K 4.0 GHz ;) ?

Link to post
Share on other sites

Z view distance w DL to są akurat jakieś cyrki. Domyślne ustawienie - środek - wszystko chodzi cacy, minimalnie przesuniesz - zero różnicy w tym, co na ekranie, a wydajność drastycznie spada.

 

Czasami zdarzają się dziwne dropy, ale ze wszystkimi bajerami i wspomnianym VD na środku, mam u siebie przez 95% czasu stabilne 60 kl/s.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

i7 4790K 4.0 GHz

 

To tak, jak z 980-tką - rozsądku w tym nie ma za grosz, ilość produkcji, gdzie dodatkowe wątki przynoszą korzyść jest minimalna, ale ponieważ sam posiadam 4770K, byłbym hipokrytą, gdybym Ci go jakoś bardzo stanowczo odradzał. 


 

 

jaki zasilacz ?

 

Do jednej karty, bez perspektywy multi-gpu w przyszłości ? 


Poniżej GOLD'a raczej nie ma co schodzić.

 

http://www.agito.pl/zasilacz-xfx-black-edition-xtr-full-modular-550w-221-1044413.html

 

http://www.agito.pl/zasilacz-cooler-master-v550s-550w-80-gold-221-966843.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Do jednej karty, bez perspektywy multi-gpu w przyszłości ?

No chyba raczej bez multi gpu skoro każdy odradza :) Czy brać tego EVGA superNOVA 850 G2 bo mimo że mocy za dużo to cena jest bardzo atrakcyjna jak za taki zasilacz a w razie "W" zapas mocy jest :)

Link to post
Share on other sites

Cena jest bardzo atrakcyjna, bo ta 850-tka na dobrą sprawę wychodzi stówę drożej niż podobnej jakości zasilacz o mocy 550W.

 

Dużym plusem jest pół-pasywna praca - u mnie nawet podczas grania dość rzadko włącza się wentylator.

 

10 lat gwary miażdży natomiast prawie całą konkurencję. Do Twojego konfigu będzie to niesamowity overkill, ale zasilacz kupuje się na lata, a to naprawdę genialna jednostka, która jest w stanie pociągnąć dowolny konfig z dwiema kartami - różnie w życiu bywa - może za kilka lat SLI/CF nie będzie już w ogóle odstawać od pojedynczej karty.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

To już dosłownie ostatnie poprawki , jesteśmy na prostej tuż przed metą :) !


 


Tak to wygląda obecnie


 


PROCESOR : Intel Core i7 4790K 4.0 GHz 8MB


 


CHŁODZENIE PROCESORA : Be Quiet Dark Rock Pro 3


 


PŁYTA GŁÓWNA : Gigabyte Z97X Gaming


 


KARTA GRAFICZNA :Asus GTX 970 Strix 4GB


 


PAMIĘĆ RAM :2x4GB XyperX SAVAGE 2400 MHz CL 11


 


DYSK SSD : Crucial MX100 256GB


 


DYSK HDD : WD Blue 1TB


 


NAPED : Samsung SH-224DB


 


ZASILACZ : EVGA SuperNOVA 850 G2


 


OBUDOWA : Fractal Design Define R5 Titanium WINDOW


 


Tak to wygląda i już chyba nic tutaj więcej się nie zmieni , było wiele poprawek i wyjaśnień za co bardzo dziękuje :) !


 


@Nowaj , wezme tą i7 masz racje z tym że do gier wystarczy i5 lecz nigdy i7 jeszcze nie miałem a za nie wiele więcej od i5 moge ją mieć tak jak nigdy nie miałem karty GeForce a teraz padł wybór na GTX 970 :menda:;)


 


Co do zasilacza myśle że tutaj też masz racje że stosunek CENA / JAKOŚĆ jest rewelacyjna więc biore bez dwóch zdań !


 


P.S Dużo lepsze jest to Twoje chłodzenie Corsair H105 od tego Be Quiet Dark Rock Pro 3 o ile wogóle jest lepsze ?


Edytowane przez Szy3ki
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...