Skocz do zawartości

Wybór smartphone'a o cenie jak najniższej.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez WladziuzgorPL,

Recommended Posts

Witam  :)

Tak jak w tytule poszukuję smartfona  :D

Umowa mi się kończy za 3 miesiące i już zacząłem sobie trochę ogarniać telefony, jednak takie jakie mnie interesują są w wysokiej, a może za wysokiej na mnie cenie. :/

Aktualnie na co dzień używam nokii 2700 classic :rotfl: , mam jeszcze nexusa 4 (pewnie jest nie do odratowania, już od samego początku miałem z nim problemy :cry: najpierw z czerwoną diodą, po wymianie baterii była ok jakieś 2 miesiące potem znowu wymieniłem na nową jakiś czas działała, aż się znowu nie popsuła i już nie miałem ochoty wydawać więcej pieniędzy, "żył" pod ładowarką ale i tak nie zawsze się włączał. Pokombinowałem w systemie i podziałało na trochę, bo teraz jest tak samo jak na początku, aparat strasznie zaczął hałasować w sumie od leżenia na biurku nigdzie nie wychodziłem z telefonem ani mi nie spadał więc dziwne...  guziki też zaczęły się nie słuchać i czasami zaskoczy czasami nie, ale dobra już nie pisze o tym super telefonie...)

Chciałbym telefon za jak najmniejsze pieniądze na ten czas jakieś 250 zł maksymalnie ( bo mama mi  kupuje, a po zakupie nexusa powiedziała ze za dużo pieniędzy wydałem i tak się za więcej nie opłaca kupować...) za ten czas (ok  3 miesiące) może jakieś ( do tej połowy kwietnia/maja dozbieram w porywach ok 300 zł) około 550 zł bym mógł dać.

Co bym chciał od telefonu:

 

- SYSTEM - najlepiej jakiś android ( najnowszy lub z możliwością przerobienia bez większych lagów) bo jestem już zaprzyjaźniony z nim i różniaste indywidualne przeróbki systemu mi się na nim podobają, lecz za te pieniądze nie mogę wybrzydzać, jednak wolałbym na 1 miejscu sprawdzić/przetestować sobie fona z andkiem a potem dopiero jako drugą opcje z wp, również z powodu różnorodności aplikacji...

 

- MUZYKA - chciałbym, żeby wejście słuchawkowe się nie psuło i było jak najbardziej kompatybilne z słuchawkami różnych firm. Głośnik tez mógłby być dobry lecz jak już słucham muzyki to raczej na słuchawkach jedynie w łazience na głośniczku albo jak chodzę po domu to wkładam do kieszeni bo zwykle słuchawki by mi wyleciały ciągle się kręcąc z kuchni do pokoju :D (ten pkt nie jest aż tak bardzo ważny)

 

- ROZMIAR - najlepiej jakieś 5' ale tutaj tak samo jak w poprzednik pkt cena jest ograniczona i cudów się nie można spodziewać, szerokość ramek i grubość mnie nie interesuje  :)

 

- ROZDZIELCZOŚĆ - najlepiej jakby była jak najlepsza, patrzyłem teraz na nexusie ile transferu poszło to średnio 5 GB na YT ( jakość głównie 360p ), ale filmy z pamięci tez oglądam więc HD było by fajne.

 

- BATERIA -  tutaj akurat od zawsze był gdzieś telefon typu nokia więc przyzwyczajony jestem do nieładowania i telefon działał tydzień na powiadomieniu o słabej baterii co w przypadku nexusa było jakąś max 1,5h , więc każdy telefon będzie tutaj taki sam czy to dzień czy dwa na ładowaniu to bez różnicy

 

- PAMIĘĆ - Wbudowana niech będzie przynajmniej 2gb na najpotrzebniejsze aplikacje, i fajnie by było mieć slot na karty czy to na muzykę czy jakieś pliki do szkoły, RAM-u oczywiście jak najwięcej w przypadku andka a na wp to raczej nie jest obowiązkowe.

 

- GRY -  tutaj wiem i nawet nie mam co pisać, że fajnie by było pograć sobie w gierki ale wątpię aby w tej cenie było coś zbliżonego do wydajności N4 i grania np w dead triggera 2 ... :cry:

 

Większość info już chyba wypisałem, i da się już jakiś telefon zaproponować.

Napisałem temat tak szybko bo może ugadam z mamą ze za mnie wyłoży 300 zł da ze swoich z 200 i kupie teraz a jak nie to przynajmniej będę miał orientacje na jakie fony patrzeć za ten czas jak będę kupować i może będą jeszcze tańsze lub napiszecie mi czy warto czekać na promocje lub coś.

 

Dziękuję i pozdrawiam  :P

 

edit: bym zapomniał...

Telefon będę używał głównie do neta, także parę stron otwartych w tle, muzyka i przechodzenie z jednej aplikacji do innej, podstawowa odróbka zdjęć, a tych trochę będę robić

Edytowane przez WladziuzgorPL
Link to post
Share on other sites

Używek raczej nie chcę, więc sIII ten myphone wygląda nawet całkiem całkiem, muszę poszukać w necie jakiś testów, wydajność itp

A wgl dlaczego go wymieniłeś? Jakieś plusy/minusy, opisz go trochę byłbym wdzięczny, bo w sumie nie wiem na co patrzeć tak dokładnie. I może masz jakieś inne propozycje jeszcze? Nie znam własnie żadnych tych" mniej" znanych firm, a może coś fajnego by się znalazło.

Link to post
Share on other sites

Drogi kolego, proponuję WP. Na telefon poniżej 1 tys. nie ma sensu brać Androida, będzie tylko mulił i zacinał. Tak czytałam i tak też sądzę.

 

Za 499 zł kupisz Lumie 535 z identycznymi wymaganiami które podałeś, a nawet lepszymi: wyświetlacz 5 cali, dwa aparaty 5 MP, dual sim, 8 GB pamięci wewnętrznej, slot na kartę SD (aż do 128 GB a to bardzo dużo), czterordzeniowy procesor. Wymienna bateria. Sporo aplikacji, ja nie narzekam. Bardzo duża ilość darmowych gier + możesz jeszcze kupić. Ja posiadam ten telefon i bardzo mi się on podoba :) ale to Ty już zdecyduj. Pozdrawiam cieplutko. ;)

Link to post
Share on other sites

Spokojnie angielski nie taki straszny, nic napisać nie potrafię ale czytanie/słuchanie i rozumienie lepiej mi idzie :D

A z testów to i tak pewnie bym nie słuchał co gadają a tylko jak się sprawuje. Nawet nie wiedziałem, że ta lumia jest tak "Świerza" i w sumie to fajnie bo będzie pewnie dłużej wspierana/aktualizowana i poprawiana ( o ile trzeba ) niż starsze modele.

Link to post
Share on other sites

Ciężko będzie znaleźć jakiś sensowny sprzęt w tej grupie cenowej. Chyba,że mniej znanych chińskich marek ale tych nie polecam ponieawż telefony są bardzo źle wykonane.

Możesz się zastanowić nad Nokią 530:

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/11337372

Dobrze wykonany telefon, nie zacina sie. Namów mamę aby Ci trochę dołozyła . Będzesz bardziej zadowolony. 

Link to post
Share on other sites

Lumia 535 - jest najlepszym wyborem - idealne połączenie niskiej ceny, z dobrymi parametrami. Na dodatek się nie zacina, działa płynnie. Ma dobry ekran, aparaty i jakość wykonania.

 

Na dziś Lumia 535 to najlepszy telefon do 500 zł - nie ma nic lepszego. Nawet tanie "Chińskie" marki, które na papierze wyglądają lepiej są znacznie słabsze - i na dodatek nie maja wsparcia, a serwis też jest nędzny.

Link to post
Share on other sites

Dobra, w tym tygodniu jak znajdę czas to pochodzę po sklepach trochę i popatrzę jak w dłoni leża te telefony. I ogólnie to opłaca się brać 535 skoro nawet jak jest słabsza specyficznie lumia no za 300 zł a działa tak samo jak 535... czy źle na to patrze? Bo podobno lumie słyną z tego, że się nie mulą i w ogóle a nie wiem czy opłaca się brać 535 czy jakąś starszą/tańszą a róznicy może nawet nie zauważę.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Może przekona Cię to, że Lumia 535 jest porównywana do innych telefonów droższych o 200-300zł. Tak jak napisał kolega @Ravir, w tej cenie telefonu lepszego nie dostaniesz. :) ja go mam i bardzo polecam. 

No ok, tylko własnie się zastanawiam nad tym czy jak już bym kupował lumie 535 to jest jakaś tańsza opcja w której nie zauważę znaczących różnic.

 

Kwestia gustu ale ja bym się w WP nie pchał.

Ja wiem :D ale za te pieniądze wybrzydzać nie mogę ;/

Jak chcesz możesz mi napisać na jakie jeszcze patrzeć z androidem oprócz myphon cube :)

Minęły 24h, nie wiem czy można robić double posta, ale sytuacja się zmieniła.

Prawdopodobnie będę brać telefon w Play, z telefonem opcja za 29,99 zł i teraz pytanie jaki telefon brać z tych wszystkich o tak jak pisałem niskiej cenie i w miarę dobry, Jeśli bez sensu pisze teraz to niech ktoś tak napisze to zamknę temat i otworze ponownie jak już będę 100% pewny ze kupuje. W odstępie ok. 1/2 tygodni żeby na świeżo mieć od was info co najlepiej brać napiszę. Teraz nie kupuje telefonu ale myślę ze jakoś w marcu już tak, zaczynają mi się za chwilę ferie a 20 marca mam urodzinki, to tak pewnie 10 bym napisał jak z kasą.

Dobra zamykam, na razie dzięki za odpowiedzi i za chęci pomocy. teraz wiem mniej więcej na co patrzeć. Tak jak wyzej jest, napisze w okresie kupowania telefonu i jak będę już miał wybór pomiędzy pewnie już sprecyzowanymi modelami i nie będę wiedział co wybrać. Także dziękuje serdecznie i mam nadzieje ze mogę liczyć na pomoc następnym razem. Cześć :)

Edytowane przez WladziuzgorPL
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...