Skocz do zawartości

Podłączenie wentylatora 3 pin pod molex


Recommended Posts

Jak w temacie ale jako, że nie posiadam przejściówki mam zmiar zrobić to domowym sposobem (lutownica i cyna).

 

Mam: wentylator zephyr 120mm z kabelkiem i końcówką 3 pin oraz przejściówkę z karty graficznej - 2x molex męski na 6 pin PCI.

 

Teraz pytanie czy wystarczy to zlutować w następujący sposób tj czarny z czarnym, żółty z zółtym i hmm no właśnie z molexa zostaje mi czerwony trzeci kabelek a z wentylatorka szary :)

 

Rozumiem, że to to samo? Podsumowując: Czarny z czarnym, żółty z żółtym, czerwony z szarym?

 

Będzie to dobrze śmigało? Bo nie wiem czy ma sens zamawiać specjalnie przejściówkę i czekać kilka dni płacąc za wysyłkę 2x więcej niż sama przejściówka :)

Link to post
Share on other sites

O ile kolory nie są pomylone, to:

 

Czarny z czarnym, żółty z żółtym - pełna prędkość (12V) obrotowa wentylatora.

 

Czarny z czarnym, żółty z czerwonym - niższa prędkość (5V), możliwe też, że wcale nie ruszy.

 

Wtyczka 3pin:

 

http://www.marnscda.com/Guide/3Pin12vMB.jpg

 

Sensor, szary - tachometr, podaje sygnał rpm i w tym przypadku zostaw go samego w spokoju.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra działa teraz jeszcze pytanie gdzie lepiej go umieścić na frocnie budy? Na samym dole czy raczej na środku?

 

Buda brutus m23.

 

3 wentylator zamówiony i będę myślał gdzie go zamontować jak dotrze albo góra obudowy wyciągający albo drugi na front. Ale zanim dotrze zastanawiam się w którym miejscu teraz będzie najlepszy efekt dla karty graficznej.

 

http://i58.tinypic.com/2d77u9x.jpg

Edytowane przez SupCore
Link to post
Share on other sites

Spartan PRO HE 924, kupiłem tylko po to żeby było ciszej bo procek i5 3350p nawet na boxie był stosunkowo chłodny pod obciążeniem a teraz to już w ogóle jest lodowiec :)

 

Jedynie temperatura na grafice msi gtx 970 w stresie 75 stopni ale myślę, że wentyle z przodu budy i zamknie się w 70 stopniach :)

Edytowane przez SupCore
Link to post
Share on other sites

Witam. Mam idętycznego procka jak i chłodzenie. Z czego zamieniłem orginalnego wiatraka na cichszy ZEPHYR 92, a ten orginalny leży i tak się zastanawiam czy warto pakować jako dodatkowy. Zapinki są procka mam podkręconego na 3700 i tak jest w sumie zimny chyba 60 stopni max. Może kolega coś doradzić czy warto to robić ?

Edytowane przez nad30
Link to post
Share on other sites

UWAGA:

 

Małe sprostowanie odnośnie kabelków!

 

W wentylatorze miałem zółty,czerwony i czarny a nie tak ja kwcześniej pisałem (po prostu w słaby świetle tak mi to wyglądało.)

 

Czerwony z wentyla to 12V 

Żółty z wentyla to regulacja obrotów

Czarny z wentyla to masa.

 

Prawidłowe podpięcie, żeby wiatraczek działał na napięciu 12V jest następujące:

 

Czerwony z wiatraka do żółtego z molexa

Czarny z wiatraka do czarnego z molexa.

 

Inna kombinacja na uzyskanie 5V to:

 

Czerwony do czerwonego, a czarny do czarnego:

 

 

Co do postu powyżej to oglądając to http://chlodzenie.net/reviews/jak-poprawnie-wentylowac-obudowe-komputerowa/4/myślę, że warto. Sam mam zamiar uruchomić wszystkie możliwe sloty na wentylatory w mojej budzie nie dlatego, że jestem maniakiem chłodu ale z czystej ciekawości ile w moim wypadku da się zbić tempy z podzespołów tym bardziej, że pod koniec roku może początek przyszłego planuję wymianę procka na intela 6 generacji + po wymianie zasilacza będę chciał wykręcić kartę :) Dlatego uważam, że w moim przypadku dobry przepływ się opłaci na przyszłość :)

Edytowane przez SupCore
Link to post
Share on other sites

Dzięki za konkretną pomoc. Jutro podłanczam drugiego wiatraka i potestuję o ile mniej spadnie chłodzenie podkręconego procesora.Jeśli nie wiele to da, to powrót do ciszy i spokoju :D

Edytowane przez nad30
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...