Skocz do zawartości

Problem podczas obciążenia z Msi GTX 970


Recommended Posts

Jeżeli chodzi Ci o slot to:

 

1. Wyciągnąłem kartę i sprawdzałem- sztywny nic sie nie rusza nawet na 1/10 mm

2. W grze TES V (która nie jest jakoś specjalnie wymagająca i nie rozgrzewa tak mocno karty) nic nigdy nie wywaliło, a przecież karta czy gorąca czy zimna wagę ma taką samą 

3. Komputer podczas normalnej pracy działa zawsze bez żadnych problemów

 

Czy te argumenty mogą wykluczyć uszkodzony slot? 

Płyta to MSI z97m-g43


niestety jest to mATX i obudowa także mATX i nie moge jej przełożyć slot niżej bo śledzi nie starcza 

Link to post
Share on other sites

To może być wina zasilacza.

Co do aidy64 to po włączeniu programu wybierz kolejno:

plik/ustawienia/monitorowanie sprzętu/rejestracja

wybierz: odczyty czujnika rejestru do pliku html rejestru

nadaj nazwę pliku rejestu i lokalizację

zaznacz wszystkie temperatury i napięcia

 

Zacznij grać, jak komputer zawiesi się to sprawdzisz czy zapisane wartości nie odbiegają od normy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pierwsze słyszę! Gdzie takie "rewelacje" wyczytałeś?

 

Miałem 3 sztuki gtx'a 970, pierwsza walila vektorowymi artefaktami i crashowala na physixie na gpu i walila bsody i crashe sterownika, druga walila vektorowymi artefaktami i ogolnie robila to samo co druga, a teraz trzecia ktora mam wali artefaktami w postaci mrygajacych tekstur, przeswitujacych spritow i wali bsodami i crashami sterownika i wywala na physixie na gpu, a co, boisz sie ze ludzie zaczna ci zwracac do sklepu? 90% ludzi broniacych 970 to sklepikarze

Edytowane przez Okawaru
Link to post
Share on other sites

http://chomikuj.pl/maker97/Nowy+folder/Czujniki

 

Wszystkie odczyty z czujników Aidy64 i GPU-z crash się pojawił dość szybko...

Wszystkie informacje z aidy  z Aidy i gpu-z. Wrzuciłem na chomika bo małe pliki.


Postanowiłem odpalić komputer na zintegrowanej grafice. No to krok po kroku:

 

-wyiągnąłem kartę

-podłączyłem kabel DVI do płyty

-odpalam komputer

-włącza się normalnie 

-pojawia sie zaciemniony obraz, widać lekko okno logowania tylko z błędami graficznymi, kreski przez ekran niewypełnionych pikseli 

-komputer się wyłącza i próbuje włączyć - nagrałem film żeby wam to zobrazować - https://www.youtube.com/watch?v=SArh1yLrJp8


Komputer jak był poziomo nie chciał sie włączyć czy to było z kartą czy bez. Dopiero jak go postawiłem do pionu tak jak na filmie wyżej "zaskoczył"


nie mam pojęcia od czego to zleży 

Edytowane przez gukeskl
Link to post
Share on other sites

Dlaczego fsb raz masz 100 a raz 102 MHz?

Procesor graficzny GPU nie powinien mieć 100MHz mniej? teraz ma 1379 a w specyfikacji jest 1279.

 

Dysk twardy hdd2 99 stopni C? Raczej niemożliwe pewnie błędny odczyt z czujnika.

 

Zacznij od resetu biosa (clear CMOS). Integra te błędy dopiero w windowsie wyświetla czy w biosie też?

 

ustaw taktowanie gpu (gtx970) na 1279MHz

Edytowane przez martinoxxl
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

reset biosu płyty głównej zrobiłem, a co do taktowania rdzenia grafiki nie wiem dlaczego pokazuje 1379mhz, w Afterburnerze wszystko jest od początku na fabrycznych a dodatkowo karty nigdy nie kręciłem. 


Procesora też narazie nie kręciłem, jedynie zerknąłem jak działa przycisk "oc genie" od msi który podnosi taktowanie procesora na 4 GHz


Ale nie był on włączony 


Integra te błędy tylko raz wyświetliła, komputer się wyłączył, włożyłem kartę nie chciał odpalić poziomo, i dopiero jak go do pionu postawiłem odpalił. Potem postanowiłem jeszcze raz sprawdzić tą integre i wszystko zadziałało normalnie 

Edytowane przez gukeskl
Link to post
Share on other sites

po resecie biosu też takie cuda się dzieją?


Proponował bym reinstalacje windowsa, zainstlowanie sterowników i na początek to wszystko, żadnych after burnerów i softu do oc.

Potestować w grach, choć wydaje mi się, że płyta główna może coś niedomagać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zaraz potestuje w DA 3 po restarcie biosu 


Problem dalej się pojawia, co lepsze pojawił sie podczas ogladąnia filmu na youtube. Zrobię reinstalacje systemu, tylko nie wiem czy dzisiaj bo już mi nerwy puszczają, a mam jeszcze trochę roboty.

Link to post
Share on other sites

Komputer łapie ścine i głośniki brzęczą , nie da sie z tym nic zrobić, a po wyłączeniu robi się tak jak na filmie który wstawiłem. Zwykle odłączałem od zasilania i czekałem chwile żeby włączyć ten komputer, ale teraz przytrzymałem przycisk restartu i się odpalił. 


nie wiem niestety jak zgrać bios karty ;/ 


Już wiem 

Link to post
Share on other sites

chłodzenie procesora ma potężny backplate więc tam raczej sztywno, Co do procesora to robiłem testy prime95 i było stabilnie więc raczej finy też są ideolo, a procesor nie był wyciągany z socketu od nowości


Nie, nie nic nie wyginam. Leciutko podnosiłem kartę o parę milimetrów, a reszty nie ruszałem. Nic nie robię na siłę bo wiem że to by nie miało sensu 


Co do kabli to wszystko było sprawdzone, wszystko ładnie siedzi.


A co do konfiguracji to:

 

Thermaltake smart se 530w

Msi gtx 970

i5 4670k  -  Be quiet dark rock advanced

Msi z97m-g43

Cooler master n200

2x4gb DDR3 kingstone hyperx fury

ssd goodram c100 120gb

500gb wd blue 


Martwi mnie jeszcze że pod obciążeniem karta chodzi na zegarze 1379 mhz choć jej nigdy nie podkręcałem 

Edytowane przez gukeskl
Link to post
Share on other sites

Dobra to dzisiaj jeszcze sprawdzę kartę w innym komputerze, żeby mieć już 100% pewności, a jutro reinstalacja systemu.

Jeżeli z kartą wszystko będzie ok, a reinstalacja nic nie pomoże mogę stwierdzić, że to wina płyty i odesłać na gwarancje? czy są jeszcze jakieś możliwości do sprawdzenia ?  

Link to post
Share on other sites

Witaj

 

Składałem podobny jak TY komp tez na Msi z97m-g43 z tym samym zasilaczem tylko grafika była GIGABYTE R9 290

 

Problem był identyczny jak u Ciebie Grafika niby siedziała mocno w pierwszym Slocie PCI-E a potrafiła wywalic sterownik lub zaliczyć zwieche systemu

 

Winna okazała się być płyta główna po wymianie na ASUSA wszystko Śmiga az miło

 

Serwis nie potrafi określić przyczyny błedu i oddali mi kartę gdyż juz nie chciałem tego modelu od MSI

 

Czy próbowałes podpiąć kartę do dolnego slotu PCI-E i przetestować czy będa jakies zwiechy i restarty u mnie to załatwiało sprawę ale moja obudowa nie pozwalała na taki stan żeczy gdyz karta po prostu była za długa i nie mieściła się w obudowie a nigdy nic na siłe

Link to post
Share on other sites

@-ZIBI- Dobrze wiedzieć że nie jestem pierwszym i jedynym przypadkiem z tym problemem. Mam pytanie tylko jak się sprawuje serwis msi w Polsce ?

 

wyjmij jedną kość ram i potestuj bo to może być wina pamięci. Wiem ze sprawdzałeś pamięć ale nie tym programem co trzeba.

Próbowałem tym co podałeś ale tam trzeba to zgrywać na pendriva i potem z biosu odpalać (chyba że się mylę), dlatego zrobiłem tym systemowym (test który robiłem to był zaawansowany, bo były do wyboru)

 

Dobra postaram się zrobić ten memtest

Wywaliło mi podczas memtestu wiec chyba winę systemu można wykluczyć

pokazuje mi takie coś i test nie idzie dalej 

https://drive.google.com/file/d/0B7ErbukLVf7maFJLX1VYM0pTbzQ/view?usp=sharing

Edytowane przez gukeskl
Link to post
Share on other sites

Wczoraj robiłem memtesy pojedynczo z każdą kością : 

Pierwsza kość :

-zatrzymało się na takim czymś

https://drive.google.com/file/d/0B7ErbukLVf7mY2VFdHlzcmMwZDA/view?usp=sharing

Druga kość:

-test trwał i trwał, stwierdziłem że cały czas leci od nowa bo pasek "pass" kiedy doszedł do końca zaczynał się od początku i tak 3 razy, potem go wyłączyłem.

 

Dzisiaj, jak na złość ani razu komputer nie wywalił, próbowałem w grze DA 3 ( w której wczoraj i przedwczoraj za każdyn razem wywalało) zrobiłem ogólnie 3 testy w grze:

-pojedyncza pierwsza kość 4gb

-pojedyncza druga kość 4gb

-podwójnie 2x4gb 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...