Skocz do zawartości

Problem podczas obciążenia z Msi GTX 970


Recommended Posts

Cześć, mam taki problem z tytułową kartą, kiedyś miałem problem, że podczas gry w DA 3 wywalało blue screena, po czym komp się wyłączał i próbował włączyć. Próbował, ale nie mógł, bo włączał sie na sekundę i wyłączał, i tak w kółko. Zauważyłem, że "zaskakuje kiedy poruszę lekko kartę graficzną i przy tym także, że nagina ona się na slocie. Postanowiłem zrobić coś co ją podeprze. Problem został rozwiązany, ale ostatnio coś mnie wzięło na tego DA 3 i simcity V, które jeszcze nie było włączane na tym sprzęcie, i co się okazało problem powrócił, lecz teraz nie pomaga nawet podstawka. I tu moje pytanie do was, co z tym zrobić? 

Link to post
Share on other sites

Zapomniałem dodać, że podczas gry nie pojawiają się żadne artefakty. 

 

 

Potestuj kartę w 3dmarku firestrike

A test zaraz wrzucę tylko czekam, aż się pobierze ~30 min (internet LTE z plusa :_:, najlepszy pakiet i pokazuje maksymalną siłę sygnału na rutero/modemie, więc powinno być ok 100-150 mb/s a jest 8)

Link to post
Share on other sites

Właśnie z wydajnością jest ok, wydaje mi się ze problem może być w konstrukcji i po rozgrzaniu, a dodatkowo fakt, że karta jest dość ciężka, metal się nagrzewa i rozciąga lub coś nie styka i dlatego komputer zaskakuje dopiero po poruszeniu karty. Jak myślisz? Takie coś jest możliwe?

Link to post
Share on other sites

Wszystko jest możliwe ale nie sądze by tak  było.

 

Zacznijmy od początku 8-) 

Podaj pozostałe podzespoły komputera (dokładny model i moc zasilacza, porcesor, ram, płyta )

 

 

Wyjmij kartę  i wsadź porządnie jeszcze raz może to coś pomoże.

Te gry w ogóle Ci się uruchamiają czy wywala podczas uruchamiania?

Edytowane przez martinoxxl
Link to post
Share on other sites

niektore egzemplarze gtxa 970 lubia sie crashowac (bsody, resety kompa lub wywalenia sterownika) w momencie gdy pamięć jest zżerana ponad 3.5ghz lub w momencie gdy physix jest ustawiony na GPU.

 

Ludzie musza przestac szukac problemu w "reszcie sprzetu" kiedy ktos zakłąda temat że ma problemy i ma 970.

Link to post
Share on other sites

Tak gry mi się uruchamiają, a blue screena zawsze wywala po jakimś czasie gry.

Czasami było tak, ale rzadko, że zamiast blue screena porostu komputer się zacinał, a głośniki zaczynały brzęczeć. Oczywiście podczas gry, ponieważ w czasie standardowej pracy (internet itp.) nic takiego się nie stało.

Link to post
Share on other sites

Powodów może być wiele:

 

1.Któryś z elementów się przegrzewa 

   Karta graficzna GPU VRM

   procesor 

   chipset płyty głównej (sprawdzisz AIDA64 )

2. Sprawdź ram programem memtest (ewentualnie potestuj na 1 kości pamięci)

3. Sprawdź pamięć karty graficznej programem video memory stress test

4. Zainstaluj program aida64 extreme włącz zapisywanie log'a takich parametrów jak napięcia, temperatury...

 

Tylko w tych 2 tytułach wywala?? Inne gry chodzą spoko? jak tak to jakie?

 

Reasumując sprawdź: temp, napięcia, pamięć ram i vram.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Testy te co napisałeś zaraz porobię, a co do innych gier to aktualnie grałem tylko w TES V, ponieważ mam mało gier zainstalowanych na tym komputerze z powodu ograniczenia jakie narzuca plus na internet. 

Od początku, od zakupu komputera 

Dragon Age inkwizycja-     1. problem zaczął się pojawiać 2. zamontowałem podstawkę 3. problem znikł 

Crysis 3-  podczas całej gry wywaliło mnie tylko raz (a grałem też sporo na multi)

TES V- nigdy mi nie wywaliło, wszystko zawsze chodziło dobrze

Jednorazowa gra w Dragona Age- jednorazowa, bo wywaliło blue sreena i się wkurzyłem 

TES V- grało się normalnie 

Simcity V - dzisiaj zacząłem i za każdym z 4 razy mi wywaliło 


Procesor na pewno sie nie przegrzewa, robiłem testy ostatnio bo zmieniłem chłodzenie na be quiet dark rock advanced

Edytowane przez gukeskl
Link to post
Share on other sites

Nie, reinstalacji nie było.

 

A co do pamięci RAM, to zrobiłem test tym narzędziem systemowym, i nic nie wykryło.


 video memory stress test także nie znalazł żadnych błędów


Jak włączyć aby ten program zapisywań napięcie taktowanie temp itp. ? 

Link to post
Share on other sites

właśnie wtedy wszystko działa 

Myśle że to wina karty z powodu, że jak już wywali i potem komputer próbuje się włączyć ale nie może to wystadczy że lekko podniosę tą kartę i komp się włącza 

 

A wracając to wszystkie testy wyszły ok-zero błędów 

Link to post
Share on other sites

a jak skoki napięcia na linii 12V jakie napięcie minimalne i maxymalne.

 

Jak być włączył w tle aide64 i zapis log'a, zaczął grać to po zawieszeniu mógłbyś sprawdzić czy któryś z parametrów nie odbiega od normy tuż przed zawieszeniem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...