Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siemka,

Jak w temacie potrzebuję słuchawek dla gracza.

Myślałem nad Razer Kraken 7.1 chroma, naoglądałem się wielu recenzji i wypada bardzo przyzwoicie.

Dodam oczywiście, że potrzebuję mikrofonu najlepiej żeby był dobry, bo w przyszłości szykuje się nadawanie na żywo a nie chcę kupować osobnego mikrofonu. Gram tylko w gry fps no i jak każdy gracz  w jakieś RPG itp. Ale wymogiem jest dobre, wręcz rewelacyjne brzmienie w fps.

Dzięki za odpowiedzi. 

Link to post
Share on other sites

Nie znajdzie, za dużo słuchawek o których nie ma pojęcia :)

 

Pozytywne recenzje Razera traktuję, jak nieudany żart. Nie pchajcie się też w SteelSeriesa Siberie czy coś, bo np. wersja Frost Blue za 300zł nie dorasta do pięt Superluxom HD681, dlatego kumpel je ode mnie odkupił, a SS leży w kącie.

Link to post
Share on other sites

Czyli Sennheiser PC 330 jest najlepszym wyborem?  :roll:

I co jest nie tak w Krakenach, czy dopłacenie do Sennheiser PC 323D będzie opłacalne czy wtedy już można wybrać inne słuchawki?

Dziękuje za odpowiedzi 


Q-PAD QH-90 ?

Edytowane przez KliVk II
Link to post
Share on other sites
I co jest nie tak w Krakenach

 

Poczytaj inne tematy. Nie będę kolejny raz pisać tego samego.

 

 

 

A Q-PAD QH-90 ?

 

To jest to samo co HyperX Cloud(polecane wcześniej)

Edytowane przez SKOME
Link to post
Share on other sites

Opłaca się dopłacić, bo masz w nich dodatkowo kartę dźwiękową. 

 

Taaa, wartą kilkanaście zł. Jak widać już nawet Sennheiser ceniony w środowiskach audiofilskich zaczyna podążać za modą na karty USB, a ja się wcale nie dziwię skoro jest popyt na taki szajs :)

Link to post
Share on other sites

Jezeli poszukujacy sluchawek posiada dobra dzwiwkowke w kompie to ja bym odradzal wchodzenie w USB. Model PC 330 w zupelnosci oddaje jakosc dzwieku i jest bardzo ceniony w srodowisku graczy. Ale jezeli dalo by rade wyrwac cos od Beyerdynamic za ciekawy kapital to odrazu brac:)

Link to post
Share on other sites

Zgadza sie. Sam osobiacie bede chcial sie troche pokrecic wokol MMX 300. Albo Audio technika Ath-adg1. Troche kosztuja ale jak sprzedam swoje aktualne 3 pary to starczy:)

Tzn.Jest spora roznica poniedzy standardowymi sluchawkami audio a tymi to gier. Chodzi oto ze w tych do gier polozono nacisk na czysty wysokotonowy dzwiek. Szczegolnie mozna to odczuc w FPSach. Posiadam Logitech G35 oraz Zowie Mashu. Ten pierwszy ro USB 7.1 a Zowie stereo i na Jack. I bede szczery przy dovrej dzwiekowce w Zowie slychac wyrazniej takie rzrczy jak kroki,strzalya, wszystkie te ktore sluza do lokalizacji wroga. Nie zaglysza ich bass jak w przypadku G35 w systemie wirtualnym 7.1 Dla tego Zowie jest przeznaczony glownie do gier a wcale do muzyki. Podejrzewam ze tymi samymi kryteriami poszli chlopcy z Zenka PC 330:)

Link to post
Share on other sites

Tzn.Jest spora roznica poniedzy standardowymi sluchawkami audio a tymi to gier. Chodzi oto ze w tych do gier polozono nacisk na czysty wysokotonowy dzwiek. Szczegolnie mozna to odczuc w FPSach. 

 

Niestety nie. Słuchawki (te z przemysłu stricte audio) dla graczy to nic innego, jak normalne słuchawki z dodanym mikrofonem. I na tym różnice się kończą. Nie istnieją praktyki dodatkowego dostrajania przetworników pod zastosowania typowo gamingowe.

 

Co innego jeśli mowa o słuchawkach tworzonych przez firmy zajmujące się sprzętem dla graczy, tam jest totalna loteria, nie wiadomo czego się spodziewać. Zazwyczaj jest lipa, bo firmy nie mają doświadczenia w dźwięku i ściągają tanie chińskie zabawki.

 

Audio Technika ATH-ADG1 to model AD700X tylko z mikrofonem, nie ma także innego strojenia.

MMX 300 od Beyera to inna para kaloszy, bo nie ma odpowiednika 1:1. To pewnie DT770 32Ohm, ale w obudowie "Manufaktur" i założę się, że właśnie ten przetwornika jest tam usadowiony.

 

Edit: MMX 300 to rzeczywiście DT770 Manufaktur, przetwornik jest ten sam.

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

Czyli rozumiem że każdy jeden model słuchawek dla graczy, który posiada  swojego brata w Audio wersji tak naprawdę nie różni się niczym. Chodzi tutaj o brzmienie? Pytam dla tego iż właśnie na słuchawkach Zowie odczułem wyraźną różnicę w dźwięku niespotykaną w innych z którymi miałem do czynienia. Oczywiście odnoszę się tutaj do słuchawek o podłączeniu Jack. I dodatkowo gdyby przyszło mi wybierać pomiędzy MMX 300 a Audio Technica. to MMX wychodzi zwycięsko?  

Link to post
Share on other sites

Z gamingowych słuchawek było mi dane słuchać SteelSeries Siberia V2, Fatal1ty, Plantronics Gamecom 367. Ogólnie rzecz biorąc niewarte zastanawiania się w ogóle nad ich kupnem. No może Fatal1ty, bo mają potencjał moderski i są dość tanie :P

 

Zowie to producent gamingowych zabawek, nie znam ich słuchawek, to dość nowa firma. Nie wykluczone, że może dobrze zaprojektowali swój produkt i coś tam sobą prezentuje.

 

Zwykłe słuchawki Beyerdynamica czy Audio-Technici nie różnią się od swoich gamerskich odpowiedników dźwiękiem, bo nie ma w ogóle takiej potrzeby. Czy lepsze AD700X czy MMX 300? Nie mam pojęcia, bo to Twoje uszy będą porównywać brzmienie. AD700X są dość chude i analityczne, przez to szczegółowe i detaliczne, co w grach się bardzo przydaje. MMX 300 nie znam niestety.


Jeśli nie chcesz sporo płacić za AD700X czy MMX 300, to polecam AKG K612 Pro, to takie tańsze i wcale nie gorsze AD700X :)

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

To i tak jest temat przyszlosciowy w moim przypadku za duzo tych sluchawek posiadam aktualnie aby brac kolejne:) ale dobrze wiedziec o istotnych kwestiach przed zakupem. Wiem ze wiele gamingowych eventow opiera sie wlasnie na MMX300 pytanie tylko czy jest to trik marketingowy czy autentyczny fakt.

Audio Technica sporo slyszalem o ich produktach i nie wiem czy posiadaja jakies negatywy poza cena. No ale cos za cos.:) Zowie natomiast zaskoczylo mnie wlasnie tym brzmieniem wiem ze nie sa one popularne na naszym rynku bo fakt trzeba na jie wydac w okolicach 500zl. Ludzie wybieraja wlanlsnie takie krakeny czy syberie i rowniez zastanawiam sie dla czego:) widac marketing ma konkretna sile przebicia w tym kraju.

Link to post
Share on other sites

Ja nieco głębiej w audio siedzę od kwietnia, czyli raptem jakieś 10 miesięcy. Jeszcze wtedy, gdybym miał pieniądze to też bym kupił właśnie coś pokroju Syberii, na szczęście przez ten czas poznałem sporo sprzętu i wiem, co i jak brzmi oraz czego sam oczekuję od dźwięku. Syberie, Krakeny i inne takie wynalazki utrzymują się tylko dzięki marketingowi (głównie na wielkich imprezach, turniejach, gdzie to profesjonaliści noszą słuchawki tylko dla ozdoby) i totalnemu braku świadomości kupujących takie zabawki. Kumpel ma Syberie V2, dałem mu do posłuchania Superlux HD681, zrobił duże oczy :) potem dałem mu DT990Pro i rozdziawił japę :) Jakiś czas temu płacił za te Syberie ponad 400zł, a ode mnie odkupił sporo lepsze HD681 za 80zł :)

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

No wlasnie o tym mowie:) najgorsze jest to ze mimo wszystko ludzie i tak kupuja te wynalazki nastepnie nie sa do konca zadowoleni z tego co kupili w stosunku do wydanych pieniedzy,a co istotne informacje na temat sprzetu mozna pozyskac chociaz tutaj na forum. Podobnie jak ty kupulem fakt pare lat temu G35 zauroczony tematem 7.1 a posiadajac aktualnie Zowie na standardowym Jacku i systemie stereo mam wieksze pole nasluchu nizeli w G35. To jest bardzo ciekawe:) dlatego przy kilolejnym wyborze sluchawek napewno nie biore pod uwage tanich trikow pt ob One maja dzwiek 7.1

Na stereo dzis mozna uzyskac spokojnie podobne efekty za ppmoca dobrej dzwiekowki

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...