Skocz do zawartości

Lustrzanka do 2500-3000 zł


Recommended Posts

Witam.

Brat szuka możliwie najlepszego lustra. Zastosowanie w sumie do wszystkiego (filmy również), amatorsko.

W grę wchodzi Nikon i Canon, koniecznie z kitem w zestawie.

Aparat kupowany w USA, w przeliczeniu na PLN powinien wyjść 2500-3000 zł.

 

Myślę wstępnie o D7100/60D.

 

Co możecie polecić?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A możesz podać link do sklepu skąd sprzęt będzie brany? W stanach często ceny są inne, stąd być może udałoby się polecić nawet coś lepszego. Z pojedynku 7100/60D zdecydowanie Nikon. Ale jeżeli filmy także są ważne, to może warto sprawdzić 70D? Dual Pixel i ta 20MP matryca Canona w filmach radzi sobie świetnie, a i zdjęcia robi całkiem dobre :)

Link to post
Share on other sites

Właśnie link będzie problemem.. Nie mam zielonego pojęcia gdzie będzie to brane, mam znaleźć kilka godnych polecenia modeli.

Jeśli jest jakiś lepszy model od podanych, który może być w podobnym budżecie to czekam na propozycje. Wypiszę potem modele które dostałem od Was i zakup będzie polegał na wybraniu modelu z najlepszym stosunkiem cena/jakość :)

Link to post
Share on other sites

Byłbym ogromnie wdzięczny, gdybyś znalazł na to chwilę. Po prostu jednym z najwazniejszych kryteriów wyboru będzie różnica cenowa między PL a USA - rodzina zjeżdża za miesiąc, więc mogą coś kupić..

Link to post
Share on other sites

Różnica cenowa to głównie VAT chyba, że jest jakieś grube promo. Zatem mniej więcej 20% powinno być taniej. Zamiast lustrzanki z kitem popatrzyłbym na ceny A6000 + dwa obiektywy. Taki zestaw powinien wypaść < 3000pln

 

Jednak nieco ponad 3K przy aktualnym kursie: http://www.ebay.com/itm/Sony-Alpha-a6000-24-3MP-Camera-with-16-50mm-55-210mm-Adobe-LR5-50-Visa-Card-/201277386777?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item2edd113019

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie jesteś profesjonalistą to twoje zdjecia z aparatu za 3000zł będą gorsze od zdjęć z aparatu ze smartfona za 500zł. Jeśli twoj brachol chce amatorsko to powiedz mu ze wrzuca kase w bloto, no chyba ze ma jakas tępa koleżanke ktora chce być modelką i ona na to leci.

Link to post
Share on other sites

Kolego, może nie mam wielkiego pojęcia, ale kilka lustrzanek w rękach miałem i zdjęcia wychodzą znacznie lepsze niż z telefonu czy kompaktu.

 

Jesteś w stanie polecić mi jakiś konkretny model, czy nie?

Link to post
Share on other sites

Musisz zrozumiec ze polecanie tobie modelu jest bez sensu bo brachol bedzie robil fotki amatorsko i niezaleznie od tego co wybierzesz efekt bedzie porównywalny a kasa i tak pojdzie w błoto. Wejdź na jakis sklep internetowy, ustaw przedzial cenowy i zrob wyliczanke ene due rike fake.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie, jeżeli to ma być system do rozwoju to Sonego bym nie brał... Okawaru ma też trochę racji, przy lustrzance trzeba mieć chęć rozwoju i uczenia się fotografii (niekoniecznie być pro ;) ), inaczej nie będzie żadnego zysku z największych zalet lustra/bezlusterkowca czyli rozmiaru matrycy i wymiennej optyki. Jeżeli to ma być w sumie aparat do zastosowań ogólnych, to odrzuciłbym lustrzankę - duża, ciężka (relatywnie) - i skusił się na kompakta klasy premium - do 3tyś masz Olympusa Stylus 1, czy Canona G1X Mk 2. Tam masz też sporą matrycę - odpowiednio 1/1.7 i 1.5 cala, a do tego optyka jest na prawdę fajna w tych aparacikach - Stylus ma 10.7x zoomu (28 – 300 mm dla filmu 35 mm), Canon 5x (24-120 mm). Ponadto oba obiektywy są bardzo jasne - Stylus 2.8 na całej długości ogniskowych, Canon 2.0-3.9 - przy gorszym świetle nadal bardzo dobrze sobie poradzą.

 

Jednakże, jeżeli nadal koniecznie musi to być lustrzanka, to z tego co widzę na ebayu do 900$ pojawiające się najlepsze modele to 7D, 60D od Canona, a także Pentax K-5 II - ten ostatni jako korpus jest na prawdę fajny, tylko mało szkieł jest do niego... więc jeżeli to opcja body+kit, bez dokupywania obiektywów, to jest to fajny wybór, aczkolwiek jako rozwojowy system... trzeba poczekać, bo RICOH czyli firma posiadająca Pentaxa teraz ma plany na wydanie kilku rzeczy foto - w tym rzekomo pełną klatkę, więc może i dorzucą parę obiektywów ;). Od Nikona najlepsze co się w tym przedziale pojawiało to D5300... też fajny aparacik, aczkolwiek w tej cenie jako zestaw body+kit to Pentax jest fajniejszą opcją.

Link to post
Share on other sites

A kiedy dokładnie będzie to kupowane? Bo w sumie właśnie premierę miał Canon 750D/760D, więc warto poczekać na jego testy i wtedy zdecydować ostatecznie. Na dzień dzisiejszy według eBaya D5300, bądź Canona 7D - ten pierwszy ma lepszą matrycę, ten drugi ma fajny autofocus, uszczelnienia i szybsze zdjęcia seryjne. Finalnie i tak więcej robi obiektyw niż body (sam akty uważane przez wielu za bardzo dobre robiłem tandemem Canon 400D + Helios 44 [58mm f2.0] bo miałem całkiem ostry egzemplarz) tak więc najlepiej, żeby brat pomacał też sobie te aparaty i rozważył ergonomię. Za Canonem przemawia też przejściówka na m42 która nie posiada soczewki, w Nikonie bezsoczewkowa przejściówka uniemożliwia ostrzenie na nieskończoność.

Link to post
Share on other sites

To jak 2-3 tyg, to wstrzymaj sie z konkretnym wyborem, w ciagu 2tyg pewnie ktos juz przetestuje osiagi 750d, wtedy bedzie na 100% wszystko wiadome. Ponizej D5300 i 7D masz D5200 i 60D, tu juz wyraznym faworytem jest Nikon. Aczkolwiek powtorze jeszcze raz - zalecam wstrzymanie sie jeszcze dopoki czas nie bedzie nas naglic, bo 750 wydaje sie pod wzgledem specyfikacji na prawde swietna puszka w swojej cenie.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie, jeżeli to ma być system do rozwoju to Sonego bym nie brał...

 

A to niby dlaczego?

 W przyszlosci dokupienie obiektywu jest niewykluczone, dlatego lustrzanka.

 

A dlaczego wg Ciebie tylko do lustrzanki można dokupić obiektyw?

Link to post
Share on other sites

 

 

A dlaczego wg Ciebie tylko do lustrzanki można dokupić obiektyw?

No tak, skrót myślowy - zdaje sobie sprawę, iż nie tylko lustrzanki mają wymienne obiektywy, niestety ma to być lustrzanka i tyle.. Nic na to nie poradzę.

Link to post
Share on other sites

No tak, skrót myślowy - zdaje sobie sprawę, iż nie tylko lustrzanki mają wymienne obiektywy, niestety ma to być lustrzanka i tyle.. Nic na to nie poradzę.

 

No rozumiem. Za luszczankę jest +2 do rispektu na dzielni :D

Link to post
Share on other sites
A to niby dlaczego?

 

Mniej obiektywów, często akcesoria dość drogie. Ogólnie z rozmów z ludźmi i z własnego rachunku system Sonego wychodzi drożej, a niekoniecznie daje lepsze efekty; choć nie powiem, alfa 6000 daje fajny obrazek.

 

 

Nie nie, tu wcale nie chodzi o rispekt. Aparat ma byc na lata, mozliwe ze bedzie rozbudowywany, poza tym w domu mamy EOSa 350d ktory w naszej opinii przebija wiele kompaktow, stad sentyment.

 

No to tak jak pisałem, wstrzymaj się. Niedługo powinny być testy tego najnowszego Canona, a prezentuje się fajnie. Jak tylko coś zobaczę to dam Ci od razu znać :)

Edytowane przez Deathstar
Link to post
Share on other sites

Już teraz bardzo dziękuję za każdy pomocny post, repy oczywiście rozdam, tylko dziś mi brakło :D

 

Czekam na informacje, tymczasem poczytam jeszcze o 60D, D5300 oraz D7100, ew. 70D bo z tego co pisałeś to robi lepsze filmy.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, z tego co przeglądałem eBay to niestety i D7100 i 70D są dość drogie, ale jeżeli faktycznie gdzieś udałoby się je dorwać w granicach budżetu to są lepszymi wyborami niż 5300 i 60D. 7100 ma naprawdę fajną matrycę, przez co w zdjęciach jest lepszy od Canona, który to lepiej radzi sobie w filmowaniu ;)

 

 

EDIT:

 

http://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-70d/canon-70dVIDEO.HTM

Tu możesz sobie zobaczyć jakość filmu i szybkość AF 70D ;), porównanie jest do SL1 czyli 100D i Panasonica GH3 - bezlusterkowca, który jest na prawdę niezły w filmowaniu.

Edytowane przez Deathstar
Link to post
Share on other sites

Trochę mnie tu nie było, ale może uda mi się wrócić do waszego grona specjalistów :) 
Powiem szczerze, jeśli chodzi o jakość zdjęcia, moim zdaniem nie ma aż takich różnic między 24Mpix z N i 18/20 Mpix z Canona, różnica jest w tym, że w Nikonie więcej wyciągniemy z cieni a w Canonie więcej wyciągniemy z przepalenia. (Moim zdaniem) 
Natomiast jeśli chodzi o filmy to tu już zauważymy znaczącą różnicę : praktycznie każdy z Nikonów ma bitrate na poziomie 24Mbit/s co jest wynikiem dobrym(taki sam ma Sony), gdzie w przypadku Canona będzie ~32Mbit/s a z 70D jest to ~91Mbit/s więc będzie to znacząca różnica + ciągły i płynny AF w filmach w przypadku Canona. 
Jeśli chodzi natomiast o jakość zdjęć z 750/760/M3(ta sama matryca) to obawiam się, że możemy jeszcze poczekać, bo z tego co zasięgnąłem informacji, one mają się pojawić na półkach sklepowych w okolicach połowy kwietnia, oby testy były szybciej. 
Tutaj macie pierwsze niezależne zdjęcia z Canona M3, założyć można, że 750/760D będą działały tak samo. 
http://saya.s145.xrea.com/archives/2015/02/canon_eos_m3_1.html
A tutaj widać jak będzie działał AF


Podsumowując moją ciut długą wypowiedź, jeśli jesteś w stanie poczekać, warto poczekać na 750/760D gdyż AF + matryca(prawdopodobnie ta sama co w Nikonach tylko z AF Canona), da naprawdę turbo dobre rezultaty. 
Ale jeśli nie możesz, ja osobiście poszedłbym w bardziej w stronę C70D gdyż jak dla mnie jest bardziej przyjazny użytkownikowi od Nikonów, no i masz już jakieś zaplecze w obiektywach, jeśli macie coś dodatkowego w 350D.
Przy czym jest to oczywiście moja osobista opinia na ten temat. 
Link to post
Share on other sites

Mniej obiektywów, często akcesoria dość drogie. Ogólnie z rozmów z ludźmi i z własnego rachunku system Sonego wychodzi drożej, a niekoniecznie daje lepsze efekty; choć nie powiem, alfa 6000 daje fajny obrazek.

 

 

Obiektywy bagnet A są bardzo tanie, można ich używać na przejsciówkach. Oferta obiektywów bagnet E rośnie dynamicznie - w ogóle w tej chwili bagnet E to najbardziej dynamicznie rozwijający się system, ceny Tamrona czy Sigmy dla bagnetu E są zbieżne z cenami pod inne systemy. Nawiasem mówiąc - podałem linka do zestawu z dwoma obiektywami mieszczącym się w budżecie. Patrząc na to co autor pisze to nie bardzo wierzę w szybkie dokupienie kolejnych obiektywów.

 

Podsumowując - dyskrymninowanie Sony jest totalnie pozbawione podstaw.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...