Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

Chciałbym się was poradzić na temat telefonu, który mam kupić w nie dalekiej przyszłości.

 

Obecni mój telefon to xperia mini pro (ta 'większa' wersja) kupowany jak był wprowadzany na polski rynek około 4 lat temu (?). Od tego czasu się nie interesowałem komórkami, a przyszła refleksja na zmianę tematu i tutaj mam do wyboru telefon do kupienia myślę do max 700zł, albo telefon w play na abonament, na 2 lata po 60zł.

 

Z tego co przejrzałem sobie jakbym kupował komórkę na własną rekę wyszło bo około 300-400 zł taniej w tych ciągu 2 lat, co patrzyłem na ofertę telefonów i porywnywałem z allegro. Sam nie wiem co lepiej i co wygodniej, czy dopłacić, ale płacić mniej miesięcznie czy wyłożyć na raz pieniądze.

 

Na telefonach się nie znam patrzać, bo mniej więcej każde mają podobne zespoły.

Czego oczekuję od telefonu?

 

Płynności, wyświetlacz około 5 cali i żeby w miarę działał ;p

 

Obojętnie czy Android czy Windows.

 

Nie wiem co mógłbym napisać więcej na temat czego chcę, będę wdzięczny za propozycje i napisanie lekko dlaczego. Z góry dzięki :)

Link to post
Share on other sites

Bardziej się opłaca kupić w sieci, ew olx i odebrać osobiście i znaleźć jakąś dobrą ofertę na kartę.

Za 700, ale to albo z niewiadomego pochodzenia albo używany mam rozumieć?

Galaxy S3 to już stary model bez wsparcia Panie magnat. Dużo lepsza opcja to Motorola Moto G 2nd gen czy 2014 jak kto woli, albo Moto G lte. Z LG to G2 mini albo G3s. Można już znaleźć na Olx za niezła cenę.

Samsunga bym odpuścił

Jeśli chcesz Windowsa i nokie to model L735. Widziałem sporo pozytywnych opinii na jej temat na forum.

Link to post
Share on other sites

Te modele co Ci podałem można znaleźć nowe do 700 ewentualnie do 800. 
Z używanych do LG G2. Sam kupiłem za 800, używanego w stanie idealnym z gwarancją jeszcze na rok i 7 miesięcy. Jest warty swojej ceny i deklasuje te nówki co wymieniłem

Link to post
Share on other sites

Nówki G2 za 700 zł nie kupi.

 

Za 700 zł spokojnie kupisz nową Lumię 735 od kogoś kto przedłuzył umowę. I to jest w tej cenie jeden z najlepszych telefonów. Świetny przedni aparat, bardzo dobry tylni, bardzo fajny ekran, szybki, płynny, dlugi czas pracy. Wsparcie.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Poczytałem wcześniej właśnie o Lumii 735 i mi się podobała, ale LG 2 wydaje się być jednak lepsza, ale czy tak duży telefon mieści się swobodnie do kieszeni i nie jest uciążliwy?

 

Używane rzeczywiście koło 800, jeżeli miałbym kupować to najprędzej używkę w mojej okolicy, aby odebrać osobiście, bo to jednak jest troszkę pieniędzy. ;d

 

 

Kurdę w sumie się zastanawiam, czy rzeczywiście jest sens wydawać tyle na telefon?

 

Zatrzymałem się na zabawie na telefonie około 3 lat, więc wlaściwie nie wiem co można robić z takim telefonem?

 

Możecie mi np. opisać z jakich funkcji wy używacie czy naprawdę jest wam potrzebny taki telefon, czy wystarczył by zwykły za mniejsze pięniądze, jak to jest u was?

Edytowane przez dinuss
Link to post
Share on other sites

A czy ja powiedziałem że za 700 nowego G2 kupi ? Nie wydaje mi się :)

G2 jest lepszy. Super ekran, płynność, bardzo dobry aparat, aktualizacja do Lollipopa niebawem. Mi się mieści bez większych problemów. W jednej noszę G2, a w drugiej Galaxy S4 i daje radę :) ma bardzo cienkie ramki ekranu przez co nie jest takim klocem jak np Xperie :)  jedni noszą 6 calowe a nawet ktoś na forum jakiś czas temu napisał że grał w piłke z 8 calowym tabletem w kieszeni w co mi ciężko uwierzyć. Chyba, że w bojówkach.

Powiem Ci jak na sprzęt jakim jest G2 warto. Poczujesz ten przeskok i moc :)

Kwestia używanych funkcji to już jest kwestia indywidualna. Jedni wydają majątek na flagowca który dopiero wyszedł żeby go po prostu mieć i np będą tylko dzwonić i smsować i totalnie nic więcej, a znam takich. Ktoś inny by mógł go w pełni wykorzystać bo np jest hard userem :) 

Link to post
Share on other sites

 

 

elefon mieści się swobodnie do kieszeni i nie jest uciążliwy?

 

Sam posiadam. Mieści się bez najmniejszego problemu. Z używaniem jedną ręką, jest ok. Mogłoby być lepiej, ale mam małe ręce. 

Link to post
Share on other sites

Nie bój się o wielkość smartphona, sam jestem niski do tego mam małe dłonie a note 4 miesci się w kieszeni i dobrze mi sie go używa. Bierz g2 napewno bedziesz zadowolony.

Edytowane przez adamnen
Link to post
Share on other sites

Ostatnie pytanie 16 gb licytować do ilu tak mniej więcej, a 32 gb do ilu?

 

Czy szybko ubywa miejsce i może kupić 32 ?

 

Chyba, że dołożyć i brać nówkę, ale czy ja wiem czy jest sens dokładać około 2/3 stów na wejściu za to samo tylko np. z pół roczną dłuższą gwarancją?

Link to post
Share on other sites

Poczytałem trochę i z tego co się doczytałem to LG Polska może nie które rzeczy zrobić na podstawie gwarancji jako jest to wyrób marki LG, ale jak się ma to z np. ekranem. Wysyłam to za granicę i powinno być ok czy nie za bardzo?

 

i jak z tymi cenami?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem G2 jest bardzo zadowolony :), ale pewna kwestia jest drażniąca 

 

Co może być przyczyną, że przeglądarka internetowa w komórce bierze mi ponad 100 mb dziennie, podczas gdy używam około 6h w tym przeważnie fejsbuk bez kwejków, youtob'ów ?
Pierwsz przeglądałem z domyślnej, a dziś z google chrome i to samo.
 
Automatyczne akutalizacje mam tylko przez wifi, co może mi żzerać tyle transferu?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...