Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam was wszystkich,

 

Jako, że w serwisie Nokii powiedzieli mi, że żółta plama na ekranie jest jeszcze w standardach firmy, i narazie nie naprawią jej(plus kilka innych rzeczy) zaczynam szukać nowego telefonu.

Na czym mi zależy?
Chciałbym aby telefon był płynny nie ważne czy wezmę go do ręki jutro czy za rok, ma działać płynnie, fajnie jakby miał dobry dzwięk, ponieważ nie zawsze chce mi sie brać ze sobą odtwarzacz, a aktualnie z nokii dzwiek super nie jest, ale jest ok.

Jeśli chodzi o system jestem otwarty na propozycje, telefon ma być sprawny dobrze działać i miło grać.

Do czego będę go wykorzystywał - standard : sms'y, dzwonenie, internet, muzyka, okazjonalnie gry, małe mobilne biuro.

Aha, jedna rzecz na,której bardzo mi zależy to czas pracy, im dłużej tym lepiej, ale to chyba standard dla wszystkich jest.

Mam już pewne swoje opcje, ale na chwilę obecna pozwolę sobie je zostawić dla siebie,ponieważ chciałbym dowiedzieć się co wy mi zaproponujecie.

Najfajniej jakby telefon był nowy, ale jakieś młode używki(do 2-3 miesięcy) też wchodzą w grę.

 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że uda się wam sprostać moim wymaganiom :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli coś z doskonałym dźwiękiem to HTC One M7. Jeśli chcesz Windows Phone to Nokia Lumia 930. Wodoszczelność/ pyłoszczelność to Sony Xperia Z2. Doskonały ekran Samsung Galaxy S5 ( tu z używanym może być problem, ale widziałem kilka ofert w twoim budżecie), ale jeśli nie starczy kaski to Samsung Galaxy S5 mini

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podpisuję się pod G2. Idealna płynność, bardzo dobra jakość dźwięku, którą dodatkowo można jeszcze poprawić w przypadku zrootowania (zapraszam na priv). Ogólnie wszystko górna półka. Można się tylko przyczepić do braku slotu SD.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, ciekawe propozycje. Kiedyś myślałem o LG, ale wtedy wybór padł na lumie. Nie będę ukrywał, że żadna z waszych propozycji nie jest tym o czym myślałem.

A zatem odkrywamy swoje karty i pytam was o zdanie :

Moimi typami są Xiaomi mi3/mi4, Huawei honor 6/ ascend p7, ew. Oppo fimd 7a. Co o nich mi powiecie, poza tym ze są chińskie.

Pozdrawiaw.

Link to post
Share on other sites

Popatrz na OnePlus One, z tego co wiem to mają serwis za zachodnią granicą (Niemcy).

Oprócz OPO napiszę też LG G2, HTC One M7, HTC One M8(1200-1400 zł) IP5(1400 zł), LG G3(1200-1400 zł).

 

Edytowane przez CleVer
Link to post
Share on other sites

M8 jak już to używany w cenie około 1500zł - nowy około 2000.

iP5 za 1200zł używka w dobrym stanie - nowy ciężko dostać lecz jego cena oscyluje w okolicach 1500-1600zł.

LG G3 cena podana wyżej także dotyczy telefonu używanego - nowy około 1600 zł.

 

Mimo wszystko za jakieś 1100zł możesz dostać nówkę LG G2.

Link to post
Share on other sites

Co powiecie o takim Samsungu Galaxy? Moja siostra chce go sobie kupić..proszę o opinie.

A3 to ładny telefon,ale specyfikacje ma

Jak z przedziału do 700 zł.

Za to polecam nową mocniejszą wersję s4

Którą mam na sprzedaż, prawie to samo co

W s5 a zaoszczędzisz sporo pieniędzy.

http://mobile.phonebunch.com/compare-phones/samsung_i9506_galaxy_s4-1169-vs-samsung_galaxy_s5-1413/

Edytowane przez HellBoy64
Link to post
Share on other sites

W razie awarii wysylasz telefon do kraju ich pochodzenia. Gwarancji, ze wróci nie masz żadnej.

No tak ale są sklepy polskie, które biorą na siebie gwarancję np. http://sklepxiaomi.pla w przypadku huaweia to sieciówki w których jest sprzedawany. 

A powiedzcie mi dwie rzeczy:

1)Czy jest realnie odczuwalna różnica w Snapdragonie 800(2gb ramu) a 801(3gb ramu)

2)Czy android z 16GB ROM, bez karty pamięci to jest w miarę spoko, czy raczej za większymi się rozglądać? 

Bo jak rozumiem, jesteście ogólnie na nie z "nie markowymi" telefonami? 

Link to post
Share on other sites

Zdecydowałbym się albo na polecany L g G2 albo poszukał Lg G3 na aukcjach ( często zdarza sie,ze ludzie sprzedają w dobrej cenie całkiem nowy sprzęt po abonamencie).

Z tych tańszych to całkiem niezła jest Nokia 830: http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/11472920. Przyzwoity aparat , jakość wykonania. Wielkość 5 cali.

A także cena bo dostanie się już za 1000 zł. 

Link to post
Share on other sites

Ja polecam LG Nexus 5 (ale bez ostatniej aktualki do Lollipopa, bo różnie to ludziom w testach wypada, mi na przykład zaczął żreć baterię jak szalony). Posiadam od pół roku i jestem mega zadowolona, choć byłam bardziej skłonna do zakupu HTC. Nexus mi się nie wiesza, nie ma zbędnego szajsu, jest przejrzysty, prosty w obsłudze i nie świruje ;) (moje ostatnie htc lubiło pod koniec swojego żywota wykonywać randomowe telefony np. w środku nocy :roll: ).

 

Jedynym (dla mnie) poważnym minusem jest wbudowana bateria, której nie wymienisz jak zacznie Ci siadać. Mi przy wifi i stałym użytkowaniu (sms, internet, telefony, pakiety internetowe) wytrzymywał dwa dni. Po aktualizacji do Lollipopa wytrzymuje dzień intensywnego użytkowania.

 

Robi bardzo ładne zdjęcia, jest szybki i radzi sobie z wszelkimi grami, filmami itp.

Trzeba jednak pamiętać, że to czysty android bez nakładek i dużo potrzebnych nam rzeczy trzeba ściągać.

 

A, no i pamięć jest wbudowana. Karty nie dołożysz.

Edytowane przez TaRuda
Link to post
Share on other sites

Ok no to mam ostateczne typy i prosiłbym o podpowiedź z którego/których będę zadowolony i czy odczuje w nich jakiekolwiek większa różnice. 
A zatem wybieram pomiędzy IPhone 5, Meizu M1 Note/MX4, Xiaomi Mi3/Mi4, oraz Huawei honor 6. 
Jak patrzę na specyfikację to wszystkie telefony z androidem, wypadają podobnie w testach, a co do IP zastanawiam się głównie dlatego, że nie wiadomo jak będzie z jego wsparciem teraz(32bit procesor). 
Od razu uprzedzam, że Chińczyki, które tu umieściłem, będą kupowane z Polski, przez firmy zajmujące się ich dystrybucją, przez co nie boję się o gwarancje. 

Link to post
Share on other sites

na meizu będziesz mieć duży problem z wgraniem lunchera

nie wgłębiałem się za bardzo w temat ale w testach jest napisane że nie można...

 

edit...

"Through countless apps force closing, the inability to download custom launchers and skewed English translations throughout the OS, we had a difficult time getting this device to work properly."

 

http://www.androidauthority.com/meizu-mx4-review-573958/

Edytowane przez buba008
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...