Skocz do zawartości

Ultra tani monitor do pracy


Recommended Posts

Hej

 

Zostałem postawiony pod ścianą i muszę kupić monitor. 

Wypłukałem się z kasy kupując nowego PC, a złośliwość rzeczy martwych sprawiła że muszę jeszcze wydusić ostatnie grosze i kupić monitor.

 

Potrzebuję czegokolwiek co nie sprawi mi dziś zbyt wiele bólu, a monitor potrzebny na wczoraj.

Przeszukując oferty cenowe "od dołu" zatrzymałem się na:

 

Samsungu S22D390QS - który wydaje się być jednym słusznym wyborem w granicach 400zł

 

Ale byłoby zbyt prosto gdyby tu zakończyć, natknąłem się bowiem na poleasingowe panele np:

 

MONITOR HP ZR22w 22'

 

DELL P2311Hb 23'

 

Fujitsu P24w-5 24' 

 

Czy trochę bardziej wysłużone modele jak te:

 

http://allegro.pl/monitor-hp-24-lp2465-s-pva-1920x1200-kl-a-amso-i5044043130.html

http://allegro.pl/profesjonalny-dell-u2211-matryca-ips-full-hd-pivot-i5059405264.html

 

Co myślicie co wybrać.. Czy warto myśleć o takim nie mało przechodzonym monitorze. Czy jednak kupić nowy.. A może zaproponujecie coś innego... 

Na zakończenie dodam" byłbym najbardziej szczęśliwy wykładając na monitor poniżej 400zł

 

Link to post
Share on other sites
czy tylko FHD czy może być 1680x1050?

 

Upierał się nie będę chodziarz.. powiem Ci że chyba bałbym się inwestować w  Gateway... Z tego co wiem mieli wielkie problemy z jakością, wykonanie ponoć dawało w kość użytkownikom.

 

Chyba że powiesz mi o nim więcej.. W jakim jest stanie, ile h przepracował, czy ma jakieś uszkodzone pixele i subpixele, zarysowane matryce, paprochy na matrycy itp. 

 

poszukaj używanego NEC E222W

 

 

Sprawdziłem jest aż 1 na allegro... pytanie czy TN i w tej rozdzielczości nie wypada gorzej?

 

 

Co myślicie o przedstawionych prze zemnie modelach?

Edytowane przez tanakov
Link to post
Share on other sites

Mam dwa takie monitory, od ponad dwóch lat, (ale jestem ich drugim właścicielem) jeden chcę zostawić a drugi sprzedać.  Co do jakości uważam że jest dobra,

Spora ilość wyjść,

sterowanie przez zainstalowany program.

Jeden z monitorów ma świecący pixel na czerwono (ale miał to odkąd pamiętam) w prawej górnej części matrycy. Matryca bez zarysowań i paprochów

przyciski z boku działają.

Drugi matryca bez świecących pixeli, czysta i bez zarysować

przyciski z boku hmmm jeden działa, nie przeszkadza mi to bo regulację można wykonać przez EzTune.

Ile godzin to szczerze nie wiem, nie ma licznika.

Ogólnie praca na nich to przyjemność, służą mi do obróbki foto (jestem fotografem), Obrobione zdjęcia, zaniesione do labu aby wykonać odbitkę (w labie zero korekty) wyglądają tak samo na papierze jak i na ekranie.

Link to post
Share on other sites

 

 

pytanie czy TN i w tej rozdzielczości nie wypada gorzej?

 

jakby miał wypadać źle to bym go nie polecał 

 

 

 

Co myślicie o przedstawionych prze zemnie modelach?

 

 

zwróć uwagę na rozmiar plamki, mniejsza niż 0,27 (ostatecznie 0,265) może niekorzystnie wpływać na wzrok/zmęczenie podczas czytania/pracy z tekstem 

Link to post
Share on other sites

No ok skłaniam się ku zakupowi neca... Boję się tylko o ilość miejsca na ekranie.. pracuję głównie z CAD, 3DS

 

Jeszcze 2 poleasingowe panele:

 

Dell U2211 -- co o tym myślicie?

 

http://allegro.pl/profesjonalny-dell-u2211-matryca-ips-full-hd-pivot-i5000425110.html

http://allegro.pl/dell-22-u2211-ips-1920x1080-fullhd-i5031270186.html

Link to post
Share on other sites

 

 

Dell U2211 -- co o tym myślicie?

 

będą oczy bolały 

 

 

 

pracuję głównie z CAD, 3DS

 

na razie to potrzebujesz taniego uniwersalnego rozwiązania na chwilę, jak będziesz miał już budżet i kupował coś do pracy to wróć, dobierzemy

Link to post
Share on other sites

No wiec zamówiłem NEC'a mam nadzieję że to dobra decyzja;]

 

Kierowałem się tym aby monitor miał 22-24 cale, Matryce IPS, i rozdzielczość 1920x1080.

Natomiast nec mieści się w tym zakresie tylko pod względem rozmiaru 22" ;P

 

Mam nadzieję że słusznie zawierzyłem ekspertowi "drachenfeles" mimo że udzielił odpowiedzi dość powściągliwie mówiąc że trzeba go poszukać.. Znalazłem, Zamówiłem..

 

Czekam więc na przesyłkę;]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...