Skocz do zawartości

Dobór słuchawek do 1000 zł + Odtwarzacz przenośny


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez FeX,

Recommended Posts

Witam drodzy użytkownicy forum :) piszę tutaj bo wiem że na tym forum zazwyczaj mi pomagaliście! :)

Kupuję słuchawki Monster Inspiration lub Philips A5-Pro i potrzebuję do nich odtwarzacza przenośnego. Z tego co mi wiadomo to telefon (posiadam Xperia T + Poweramp z google android) nie jest najlepszą rzeczą do przenośnego odtwarzania muzyki mp3 jezeli chodzi o słuchawki nauszne, ktoś kiedyś powiedział mi że to na czym grają moje sluchawki jest ważne. Posiadam obecnie Beats studio. I grają dobrze na tym telefonie i z tym programem w/w (bez Powerampa straszna lipa jest :/ ). Ale np A5-Pro (bo miałem okazje odsłuchu) nie grają tak jakbym oczekiwał, podejrzewam że może być to związane z odtwarzaczem przenośnym :) w domu mam Amplituner Pioneera VSX-D814 więc tylko przenośny sprzęt mnie interesuje :)

I proszę was, pomóżcie mi wybrać odtwarzacz przenośny do 300 zł :)

Mogę wziąć inne słuchawki, ale koniecznie musi być odsłuch, mieszkam w Legnicy i podawać mi modele z ewentualnym sklepem gdzie mogę odsłuchać słuchawki wymienione przez was

Edytowane przez Wnk12
Link to post
Share on other sites

A może takie informacje jak rodzaj muzyki który będzie słuchany podasz? Masz do dyspozycji ok 1300 zł tak? Czym się kierowałeś przy doborze tej dwójki słuchawek?

Edytowane przez huckincharlie
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A może takie informacje jak rodzaj muzyki który będzie słuchany podasz? Masz do dyspozycji ok 1300 zł tak? Czym się kierowałeś przy doborze tej dwójki słuchawek?

tak! :) 1300zł, tym że odsłuchiwałem je po kolei, miałem pełno słuchawek na uszach i te w/w najbardziej mi pasowały. Tylko że jak wspomniałem, byłem w Media markt we Wrocławiu i tam miałem stoisko monstera i wiele innych słuchawek. Muzykę ? Trance, Progressive Trance i Electro - House.

Link to post
Share on other sites

Ultrasone HFI 580 + Fiio x1

Ten Fiio x1 ma equalizer ?? w którym można poustawiać coś ?? Będzie lepszy niż telefon jako odtwarzacz ?? a po tym fiio x1 co byś lepszego polecił, jakbym wyłożył 500-600 zł ?? czy fiio x1 wystarczy ?? bo się nie znam. Obczaj proszę co i jak :) jak widzisz lepsze rozwiązanie to doradz proszę :)

Edytowane przez Wnk12
Link to post
Share on other sites

Fiio będzie znacznie lepszy niż telefon a w szczególności Xperia T. Ma equalizer. Dalsza półka cenowa to fiio x5 albo ibasso dx90 ~ 1400 zł za sam odtwarzacz. Ale to combo co Ci poleciłem spokojnie wystarczy. Masz we wrocławiu mp3store.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fiio X1 nie jest tak dobry, jak mogłoby się wydawać. Mi nie pasował. Podobno nowy soft ma poprawić dźwięk.hm

Hmmm to co Ty w takim razie byś polecił ?? Czy poczekać do nowego softu i normalnie brać ten Fiio X1

 

w przypadku Ultrasone HFi 580 nie potrzeba żadnego Eqalizera %-) bo tam wszystkiego jest pod dostatkiem.

 Nie chcę tych Ultrasone Hfi 580 :/ nie miałem na uszach...

 

Fiio będzie znacznie lepszy niż telefon a w szczególności Xperia T. Ma equalizer. Dalsza półka cenowa to fiio x5 albo ibasso dx90 ~ 1400 zł za sam odtwarzacz. Ale to combo co Ci poleciłem spokojnie wystarczy. Masz we wrocławiu mp3store.

Dzięki! na pewno odwiedzę ten mp3store ;)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Między Fiio X1 a X5 jest jeszcze X3, nie trzeba od razu pakować się w DAPa za 1500zł :) Wszystko zależy od tego jakie mamy wymagania. Fiio X1 na pewno ma sporo więcej mocy niż telefon i będzie głośniej i lepiej, tylko on ma specyficzny charakter grania, suchy, taki bardzo cyfrowy, przez to bardzo trudno było dobrać do niego synergicznie brzmiące słuchawki, bo z każdymi coś było nie tak. Na szczęście mają się pojawiać kolejne wersje softu (być może już są), który można samemu updejtować.


HiFiMAN HM-700 polecam :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Między Fiio X1 a X5 jest jeszcze X3, nie trzeba od razu pakować się w DAPa za 1500zł :) Wszystko zależy od tego jakie mamy wymagania. Fiio X1 na pewno ma sporo więcej mocy niż telefon i będzie głośniej i lepiej, tylko on ma specyficzny charakter grania, suchy, taki bardzo cyfrowy, przez to bardzo trudno było dobrać do niego synergicznie brzmiące słuchawki, bo z każdymi coś było nie tak. Na szczęście mają się pojawiać kolejne wersje softu (być może już są), który można samemu updejtować.

HiFiMAN HM-700 polecam :)

Dobra :) Biorę X3 i przetestuję, zamawiam na allegro przez firmę, więc mam możliwość zwrotu :) jak produkt mi się nie spodoba :)

Dzięki bardzo za pomoc :) temat do zamknięcia ! :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...