Skocz do zawartości

GTX 970 czy GTX 980


Recommended Posts

To gratuluje szczescia. Chyba jako jedyny masz tyle problemow przy kazdej sztuce. Skoro jest tak problematyczna to ja sprzedaj i kup amd. Jestem pewny ze tam nie bedziesz mial problemow ze sterownikami. Btw. Nie uzalaj sie na forum bo znajac zycie karty nie byly przyczynami .

Link to post
Share on other sites

To gratuluje szczescia. Chyba jako jedyny masz tyle problemow przy kazdej sztuce. Skoro jest tak problematyczna to ja sprzedaj i kup amd. Jestem pewny ze tam nie bedziesz mial problemow ze sterownikami. Btw. Nie uzalaj sie na forum bo znajac zycie karty nie byly przyczynami .

I znowu sie mylisz

Gdy podłączyłem starego radeona 7870 nagle 0 problemów z grami, 0 crashy, 0 artefaktów

To samo z gtx 660 mojego brata, 0 problemow.

 

Gadasz, że ja jedyny mam problemy? Popatrz na byle jakie fora, ile tematów jest zakładanych. A najwiekszy problem jest taki, że w każdym takim temacie jest koleś jak ty ktory wpiera ludziom bzdury ze wszystko jest ok.

 

Sklepikarze boja sie reklamacji.

Edytowane przez Okawaru
Link to post
Share on other sites

5% ? Wróżbita maciej ci to przepowiedział?

Jak byś nie wiedział to tak, recenzje WSZYSTKICH stron maja wolność tylko do pewnego stopnia, jeśli zaczną pisać całą prawdę to przestaną otrzymywać darmowy sprzęt do recenzji przed premiera i zostaną w tyle za konkurencją i przestaną istnieć. Wiesz czemu wszystkie strony testuja tak 970? Bo strony które były by w 100% rzetelne już nie istnieją. To jest biznes.

Edytowane przez Okawaru
Link to post
Share on other sites

jeśli zaczną pisać całą prawdę to przestaną otrzymywać darmowy sprzęt do recenzji przed premiera i zostaną w tyle za konkurencją i przestaną istnieć. Wiesz czemu wszystkie strony testuja tak 970? Bo strony które były by w 100% rzetelne już nie istnieją. To jest biznes.

 

:facepalm:  :rotfl:  Antoni Macierewicz approves.

 

Dziwne, że ludzie, którzy korzystają z kart poprzedniej generacji, mających niesamowicie mało, bo przecież jedynie 3 GB pamięci nie narzekają na problemy tego typu a GTX 970 nawet z tymi 3,5 GB jest "niegrywalna".

Link to post
Share on other sites

Jak już pisałem 3,5gb jest tylko jednym z problemów, ale to bardzo zabawne jak staracie sie oszustwo ze strony nvidii trywializować, samochód z 3 kołami dobrymi i jednym od rowerku dziecięcego też pewnie byłby dla ciebie ok.

 

A to co napisałem to nie teorie Macierewicza tylko tak właśnie działa biznes na rynku recenzji i to wcale nie jest tajemnica, recenzje zarówno na rynku gier jak i sprzętu muszą być w miare pozytywne, inaczej nie otrzymasz sprzętu do recenzji i bedziesz musiał za niego płacić z własnej kieszeni po wejściu na rynek, po tym gdy już wszystkie większe marki recenzje przedpremierowa zrobiły.

 

A moje problemy testowałem i przy OC i przed OC i tu występowały i tu, więc kolejna nietrafiona próba z waszej strony.

 

Nie problem z innym podzespołem, nie z OC, co następnego wymyślicie? Ustawienie astronomiczne planet?

 

A jeśli chodzi o sklepikarzy to tacy oni są, kto składał reklamacje ten wie że będą gadać że białe jest czarne chyba że ma się przytłaczające dowody wadliwości sprzętu.

Edytowane przez Okawaru
Link to post
Share on other sites
A moje problemy testowałem i przy OC i przed OC i tu występowały i tu, więc kolejna nietrafiona próba z waszej strony.

 

Mi na przykład sapphire 7870 i gigabyte 7970 nie mogły się dogadać z płytą główną Gigabyta-a Z77x-d3h. Komp mi się zawieszał, black screeny, po restarcie brak obrazu. Po zakupie GTX 770 było zdecydowanie lepiej, a po zmianie na Z77 Mpower nastąpiła całkowita poprawa. Nie mówię, że Twoim przypadku jest identycznie, ale trzeba tez wziąć pod uwagę, że problem może nie leżeć po stronie karty (Szczególnie, że testowałeś już 3 sztuki).

Edytowane przez jorginto
Link to post
Share on other sites

 

 

Dziwne, że ludzie, którzy korzystają z kart poprzedniej generacji, mających niesamowicie mało, bo przecież jedynie 3 GB pamięci nie narzekają na problemy tego typu a GTX 970 nawet z tymi 3,5 GB jest "niegrywalna".

 

Ja tak patrze na ten problem z pamiecia, przeczytalem/obejrzalem tone artykulow/ video. Duzo osob na forum Nvidi zglasza problem, szczegolnie z SLI, nvidia cenzuruje posty,tematy sa kasowane czasem przywracane po protestach uzytkownikow. Ciezko znalezc cos niezaleznego jesli chodzi o glowne portale, widac cisnienie nvidi na to zeby mowili ze to nic wielkiego bo inaczej nie bedzie darmowego sprzetu do testowania. Widac czasem az za bardo ze staraja sie pokazac  nic konkretnego.  

Wrazenie mam takie ze problemem nie jest to ze 970-tka ma tylko 3.5GB tylko moment gdy wychodzi ponad ta pelna wartosciowa ilosc ramu.Lepiej bylo by wykastrowac te 500mb. Moj GTX 780ti w far cry 4 czesto dobija do 100% zajetego vramu i nic zlego sie nie dzieje.

Fakt jest taki ze jesli nvidia chce pozamiatac balagan to musi to robic szybko. Na razie jest kilka gier co zuzywaja tyle ramu w FHD zeby sprowokowac problem, jesli taki faktycznie jest. Osobiscie prawie kupilem  GTX 970, cale szczescie za akurat wyprzedawali 780 ti za ta sama cene. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Wrazenie mam takie ze problemem nie jest to ze 970-tka ma tylko 3.5GB tylko moment gdy wychodzi ponad ta pelna wartosciowa ilosc ramu

 

Na razie jest kilka gier co zuzywaja tyle ramu w FHD zeby sprowokowac problem, jesli taki faktycznie jest.

No to jest czy go niema?

Link to post
Share on other sites

No to jest czy go niema?

 

Jest ciężki do obserwacji gdy sterownik blokuje zapełnianie pamięci powyżej 3.5GB i trzeba półsposobami próbować ją wypełnić. Mi jak narazie pojedyncza aplikacja nigdy nie wziela wiecej niz 3.5gb, Space Engine niezaleznie od tego jak go ustawie i ile planet na raz obserwuje zawsze odrazu maksuje sie na 3.5gb, dopiero inny proces (np inna gra) alokuje reszte pamięci, ale to nie pozwala na zbadanie jak pamięć wpływa na wydajność w pierwszym procesie.

Sory ale ludzie ktorzy graja w dying light na 970 przekraczaja niby to cale 3.5 GB i nic sie nie dzieje. Niektorzy maja problemu bo maja za malo ramu za wolny dysk czy inna pierdołe. Ale przeciez to wszystko przez karte graficzna bo obraz sie zacial.

 

Nie licząc spadków do 20fps, gram to wiem.

Edytowane przez Okawaru
Link to post
Share on other sites

 

Fakt jest taki ze jesli nvidia chce pozamiatac balagan to musi to robic szybko. Na razie jest kilka gier co zuzywaja tyle ramu w FHD zeby sprowokowac problem, jesli taki faktycznie jest. Osobiscie prawie kupilem  GTX 970, cale szczescie za akurat wyprzedawali 780 ti za ta sama cene. 

 

Mam nadzieje ze oszustwo Nvidii bo trzeba nazywac rzeczy po imnieniu nie ujdzie im płazem i ludzie sie na nich wypną.Bo takie rzeczy gdzie robi sie cos na minumum ,obcinajac koszta jest nie do przyjecia.A moze poprzednie serie gtx tez byly tak obcinane?

 

Piszesz na razie.Wlasnie ta karta NA RAZIE jest mega wydajna.,NA RAZIE ,moze w roku 2015 jeszce im sie uda,.ale juz 2016 wyjdzie czarno na bialym jak gry bede potrzebowaly 100% zuzycia pamieci na karcie.,I zobaczymy co wtedy panowie z Nvidii beda  gadać,a raczej jak obracac kota ogonem.

Edytowane przez kuba223
Link to post
Share on other sites

 

 

No to jest czy go niema?

 

Ja wcale nie chce stwierdzac czy problem jest ,albo nie. Kompletnie mnie to nie dotyczy i nie obchodzi. To sa tylko moje obserwacje. Ale dzieki takim milosnikom marki ,Nvidia nawet nie potrzebuje sie wysilac zeby wszystko zatuszowac, podobni do ciebie zrobia to za nich bo jest takich osob duzo. Oszukali cie ,powiedzmy wprost, a ty dalej jestes zadowolony to jest nienormalne. Nieuczciwie konkuruja z AMD, moze ich wkoncu wykoncza, wtedy za nastepnego bubla ze sredniej polki zaplacisz dwa razy tyle. 

Jest tyle informacji na TAK ze problem jest, ciezko powiedziec ze go nie ma.

Wiec moze wstrzymaj sie ze swoim "adwokatowaniem" dla tych oszustow i poczekajmy na wiecej konkretnych niezaleznych wiadomosci.   

Link to post
Share on other sites
Ale dzieki takim milosnikom marki ,Nvidia nawet nie potrzebuje sie wysilac zeby wszystko zatuszowac, podobni do ciebie zrobia to za nich bo jest takich osob duzo.

To jest pomówienie .Ja mam Nvidie w d co ona mnie obchodzi . Nawet jakbym był jej prezesem to bym miał ja w d jak i kazda inna firme . Wazna jest kasa kasa

 

Oszukali cie

Tak  . Szkoda ze nie zyje w Ameryce to bym sie ustawił ich kosztem .Zatrudniłbym czarnego zyda z kancelarii  i puscił ich z torbami :D

Edytowane przez dam111111
Link to post
Share on other sites

Wiesz ja siedze na forach  IT z nudów w dodatku jest to uzaleznienie ale czesto sie zwijam ze smiechu bo fora it działaja tak .polecam gtx 970 strix bo mam , polecam gtx gigabyte bo mam , polecam gtx 970 msi bo mam , polecam fx bo mam i jest bardzo dobry . Smieszne jest to nastawienie ludzi . Jeszcze nie spotkałem innej reakcji ewentualnie sie coś komus popsuło i kwiczy ze nigdy wiecej nie kupi redeona lub cos w ten deseń ,Wiece zachowań nie ma .Proste . Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Wiesz ja siedze na forach IT z nudów w dodatku jest to uzaleznienie ale czesto sie zwijam ze smiechu bo fora it działaja tak .polecam gtx 970 strix bo mam , polecam gtx gigabyte bo mam , polecam gtx 970 msi bo mam , polecam fx bo mam i jest bardzo dobry . Smieszne jest to nastawienie ludzi . Jeszcze nie spotkałem innej reakcji ewentualnie sie coś komus popsuło i kwiczy ze nigdy wiecej nie kupi redeona lub cos w ten deseń ,Wiece zachowań nie ma .Proste . Pozdrawiam

Poruszyles bardzo ciekawa kwestie:) Trzeba bylo tak na poczatku tematu:)

 

Link to post
Share on other sites

http://puu.sh/fJGjf/dba5d981b5.png

 

dziekuje ci nvidio za ulatwienie aktualizacji sterowników. Tyle lat z AMD i bylo 0 problemów, co mnie tkneło.


Che dobre .Ale wymyslasz głupoty . Masz umiejetnosci jak uklepany chodnik i zdziwko ze nie działa. Ja PC mam od 1998 roku i zadnego problemu z niczym .Nie tylko z gtx 970 ;)

 

To miło że twoi rodzice zaczeli przygode od windowsa 98, ja 5 lat przed tym robilem animacje komputerowe na systemie workbench w deluxe paintcie.

 

Niestety dla ciebie mierzenie e-penisów ma tylko sens gdy ma sie dużego, a to że "tobie działa" to tylko ślepe fanboyostwo w stylu "nic nie widzialem, nic nie slyszalem, nic nie mowiłem"

Edytowane przez Okawaru
Link to post
Share on other sites

witam forumowicze..

 

ogolnie jestem zadowolony z gtx'a 970, w swojej cenie jest nie do przebica, ale taki niezbyt fajny posmak zostaje, bo tak naprawde ta karta wykorzystuje 3.5gb vram, na razie nie ma dobrze zaprogramowanej gry zeby w 1080p wymaksowac vram. jest Shadow Of Mordor, ale tego nie licze, bo to tylko nieskompresowane tekstury ktore i tak wygladają brzydko...

 

ale fakt jest jeden, w sterownikach lub w samej karcie siedzi jakis chyba algorytm ktory blokuje te wolne 0.5, tak jakby karta sama wiedziala ze te 0.5gb to syf, dno i kilo mułu i zeby od tego 0.5gb jak najdalej z dala, bo Shadow Of Mordor na Ultra teksturach żre tylko 3.5GB gdzie np GTX 770/670 4GB Vram'u

 

...zeby wymaksowac te 4GB na 970 trzeba zapodać DSR i wysokie AA, ale to mija sie z celem bo ilosc klatek jest niska zeby dobrze przetestowac frametime...

 

..testowalem na AC Unity i Shadow Of Mordor

 

no nic nowy Wiesiek juz niedlugo rozwije wątpliwosci co do tej karty...ale sądze ze bedzie tak jak jest teraz, 3.5GB to maks co bedzie brać z tej karty, czyli nie ma co liczyc na Ultra tekstury.

 

aha, i niech kazdy zada sobie pytanie, czy kupilbym przy premierze 970tki gdybym wiedzial ze to tylko karta z 3.5gb Vram ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

witam forumowicze..

 

ogolnie jestem zadowolony z gtx'a 970, w swojej cenie jest nie do przebica, ale taki niezbyt fajny posmak zostaje, bo tak naprawde ta karta wykorzystuje 3.5gb vram, na razie nie ma dobrze zaprogramowanej gry zeby w 1080p wymaksowac vram. jest Shadow Of Mordor, ale tego nie licze, bo to tylko nieskompresowane tekstury ktore i tak wygladają brzydko...

 

ale fakt jest jeden, w sterownikach lub w samej karcie siedzi jakis chyba algorytm ktory blokuje te wolne 0.5, tak jakby karta sama wiedziala ze te 0.5gb to syf, dno i kilo mułu i zeby od tego 0.5gb jak najdalej z dala, bo Shadow Of Mordor na Ultra teksturach żre tylko 3.5GB gdzie np GTX 770/670 4GB Vram'u

 

...zeby wymaksowac te 4GB na 970 trzeba zapodać DSR i wysokie AA, ale to mija sie z celem bo ilosc klatek jest niska zeby dobrze przetestowac frametime...

 

..testowalem na AC Unity i Shadow Of Mordor

 

no nic nowy Wiesiek juz niedlugo rozwije wątpliwosci co do tej karty...ale sądze ze bedzie tak jak jest teraz, 3.5GB to maks co bedzie brać z tej karty, czyli nie ma co liczyc na Ultra tekstury.

 

aha, i niech kazdy zada sobie pytanie, czy kupilbym przy premierze 970tki gdybym wiedzial ze to tylko karta z 3.5gb Vram ?

 

 

 

Tez za czesto slysze od kumpli ktorzy testowali,a takie posty jak twój tylko utwierdzaja mnie w przekonaniu,ze ta karta boi sie tych 0.5 gb i ich nie rusza.

 

No nic Wiedzmin 3 bedzie prawidziwmy testem czy da rade 970 na ultra ,czekam z niecerpliwośćią,choc moim skormnym zdaniem ,polegnie : :)

Edytowane przez kuba223
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...