Skocz do zawartości

Niestabilna praca po podkrecaniu nawet o 10 FSB


Recommended Posts

Witam

Zakupiłem kartę graficzną HD5850 Toxic i stwierdziłem ,że podkręcę trochę procesor aby jej nie dławił. W tym celu zasięgnąłem porady na forum od użytkowników z tym samym procesorem (Intel Core 2 Quad Q8200 2.33). Poinformowali mnie ze bez problemu osiągnę taktowanie rzędu 3.1. Ściągnąłem program EasyTune 6 i tu pojawił się problem bo już przy podniesieniu FSB o 10 mhz zaczęły się bluescreeny i niestabilna praca. Co może być nie tak ?

Mój sprzęt:

Intel Core 2 Quad Q8200

Gigabyte EP43-S3l

DDR2 Goodram 4 GB PC 6400 800 mhz

BeQuite PurePower 530 W

Sapphire HD 5850 Toxic

Link to post
Share on other sites

Nie podkręcaj przez ten program. Mam ten sam procesor i podkręcam go w biosie. Udało mi się podkręcić do 3 Ghz. Ten procek słabo się podkręca ale i tak jest wydajny jak na swoją cenę. Kiedyś też próbowałem podkręcać przez ten program i miałem te same objawy co ty. Jak nie chcesz bawić się w podkręcanie to wejdź w zakładkę Smart tego programu i tam masz C.I.A 2. Ustaw na początku na Racing i zobacz czy odpali. Powinno to automatycznie podkręcić procesor. Jest to dobra opcja bo procek w czasie bezczynności wraca do domyślnych taktowań. Jedyna wada to, że maksymalne taktowanie dochodziło do 2,8 Ghz.

Link to post
Share on other sites

Jak komp działa to napięcie najlepiej na auto zostawić. Zrób mu stress test i monitoruj temperatury. Najlepiej jakby nie przekraczała 63 C w stresie.

Bullshit... jak go za mocno podkrecisz to plyta moze dac Ci takie napiecie, ze z procka zostanie smarzony krzem. Napiecia zawsze najlepiej ustawic na stale samemu...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...