Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

wpadł mi do głowy pomysł utworzenia tematu w dziale o sprzedaży/kupnie. Miałby on być z linkami do podejrzanych ofert, których cena kusi, ale rozsądek mówi, że pieniądze przepadną. Jak wiemy na allegro takie wałki to codzienność (ostatni przykład: LINK ). Na początek warto byłoby napisać jakiś poradnik zakupowy (jak uchronić się przed wpadką, na co zwracać uwagę. Mógłbym takie coś nawet napisać w najbliższym czasie), a później ustalić jakiś standard dodawania takich ofert internetowych, np:

 

DZIAŁ/NAZWA PRODUKTU

Link

 

Opis

 

 

DZIAŁ - tutaj kategoria zakupów, np telefony, komputery, audio

Nazwa - marka-model-wersja-oznaczenie producenta

Link - wiadomo

Opis - Dane sprzętu. Zapis rozmowy ze sprzedającym, podejrzane konto/formy wpłaty. 

 

I tak każda oferta (pojedynczo, chyba, że opis i nazwa produktu pasują do wielu ofert - np. iPhone'y z OLX ;) ).

 

Zanim coś takiego utworzę chciałem zapytać jakie miejsce do tego byłoby najlepsze, co na to ludzie z forum :)

Taki temat też trzeba by było czyścić co jakiś czas.

 

A więc pytam Was - czy ktoś jest za?

 

Link to post
Share on other sites

Też do końca nie wiem o co chodzi, najperw piszesz o podejżanych ofertach a później o poradniku zakupowym.

 

Moje zdanie jest takie, że robienie tematu do taki ofert nie ma dużego sensu, jak wiadomo takie oferty znikają wraz kontami. A aktualizacją tego mało kto by się zajmował.

Zaznaczam, że jest to moja opinia, oczywiście możecie się z ną nie zgadzać

Link to post
Share on other sites

Ogólnie rzecz biorąc pomysł nie jest zły ale myślę,że nie na to forum.Powstała jakaś nowa strona o takich co oszukują...Allegro nie lubię i jeśli korzystam to tylko z miejsc,z którymi sprawdzam najpierw kontakt (nie jeden raz) i przeważnie są to sklepy,które tam wystawiają.Ogólnie przecież wiadomo,że jest to procentowo największe zbiorowisko oszustów i złodziei (to tylko moje zdanie) oraz lawirantów. Mam nadzieję,że wybaczą mi uczciwi... :)

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

bez sensu, glupki (bez obrazy) i tak do takich tematów nie patrzą, a po drugie na jakiej podstawie mozna stwierdzic ze ktos to oszust poki sie nic od niego nie kupi? ludzie beda wstawiac linki do aukcji gdzie jest niska cena i przestrzegac przed zakupem?

bez sens

jestem przeciw

ewidentne przekręty nie potrzebują czasu, żeby okazały się przekrętami :)

Na przykład: iPhone'y - sprzedają je bez haseł do iCloud bo zapomnieli? serio? Przecież one wszystkie są kradzione, bo kto zapomina hasło do konta, z którego korzysta codziennie? :)

 

Nie chcę właśnie sytuacji, że ludzie wstawią okazję jako oszustwo. Chodzi raczej o sytuację, gdzie gość wstawi zdjecie karty z serwisu komputerowego i napisze, że sam je robił :) Albo aukcja, gdzie są zdjęcia tego samego przedmiotu w trzech różnych pomieszczeniach... kto normalny 3 razy robi zdjęcia na aukcję? :)

 

@jarrino

Chyba jednak racja, pomysł może i jest, ale niekoniecznie na forum. Każdy link potrzebowałby dyskusji. 

Idea dobra, ale z wykonaniem na forum może być problem :(

Czas sie zabrać za pisanie porządnego serwisu na tą okazję :D

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...